Awatar użytkownika
KANGA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2008, 22:51

26 sie 2008, 22:57

noszenie w chuście to wspaniała rzecz :)
i dla rodzica - bo daje dwie wolne ręce do zrobienia wszystkiego i dla dziecka - bo daje mu ogromne poczucie bezpieczeństwa -spokoju .

o kręgosłup naprawdę nie ma co się bać - dziecko w prawidłowo zawiazanej chuscie przyjmuje fizjologiczną pozycję - idealną dla kształtującego się kręgosłupa i świetną dla stawów biodrowych.

nie ma co się zastanawiać tylko --- chustę kupować.. :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 sie 2008, 22:30

Ja sie zapisałałam do KLUBU KANGURA ..uf co za ulga!

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

19 sty 2011, 00:31

Hej

Odnawiam temat.

Ostatnio zdecydowałam się na kupno chusty. Powiem rewelacja, jaka ulga dla rąk i ich wiązanie nie jest takie strasznie na jakie by się wydawało.

Na początku kupiłam tanią chustę na allegro, po tym jak dostałam opiernicz od dziewczyny z forum pomyslałam, że ma rację i z podanej od niej strony kupiłam używaną ale dobrą i powiem, że różnica jest ogromna. Teraz wiem że lepiej zainwestować w lepszą a droższą.
Ostatnio oglądałam nosidła MT. Czy któraś z Was to kiedyś miała lub ma??

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 sty 2011, 00:46

ja jestem zwolenniczka chust i to bardzo, uwielbiałam wypady za miasto z małą w chuście i drugie od małego będzie w chuście chowane;)
nosidła MT (musiałam zobaczyć na necie co to) ale to tez forma chusty więc jestem jak najbardziej za, ja mam chustę szytą, pół metra materiału więc i za takie nosidło robi:) plątanina z wiazaniem ale jak się człowiek wprawi jest bombowo:) choć myslę o zakupie nowej, oryginalnej moze też używanej ale materiał jest inny jak mój, mój sztywny trochę.

NICOLA_1985

19 sty 2011, 01:14

hej, ja noszę w chuście elastycznej NatiBaby i za niedługo chyba ją wymienię na tkaną bo młody coraz cięższy i pewnie zacznie nam niedługo sprężynowac .. tylko musze poszukac takiej w odpowiedniej cenie i zadowalającej mnie jakościowo :-)

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

19 sty 2011, 12:05

witam
ja z pierwszym dzieckiem uzywalam MT
teraz dopiero urodzilam drugie wiec na MT jeszcze za male
ale juz niedlugo bedziemy uzywac
w sam raz na wakacyjne wyprawy!
polecam!

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

19 sty 2011, 18:38

hej!!
Mam pytanie dotyczące chust: czy w porze takiej jak mamy teraz mogę dziecko włożyc do chusty chcąc iśc np. do supermarketu, żeby miec wolne ręce (oczywiście do sklepu pojadę samochodem i dziecko najpierw będzie w foteliku a potem dopiero przełożę w chustę), a drugie to czy jak moja mała ma skończone 3 msc to mogę ją wkładac już w chustę?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

19 sty 2011, 18:58

zuzzka3, ja widzialam w grudniu kilka mam jak pod kurtka mialy dzieci i one w chustach byly a bylo gdzies kolo -10 lub -15.
a ty chcesz w sklepie wiec na pewno mozesz ;-)
a chusty sa chyba od 1 msc zycia wiec spokojnie mozesz :-)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 sty 2011, 19:08

tak chusty można już od pierwszych dni nosić tylko należy odpowiednio mocno dziecko zawiązać (nie za mocno) aby główka dobrze leżała w chuście.i w taka pogode także można nosić bo dziecie i tak ubrane odpowiednio a do tego ty robisz za kaloryferek hihihi:)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

19 sty 2011, 22:51

Mam pytanie dotyczące chust: czy w porze takiej jak mamy teraz mogę dziecko włożyc do chusty chcąc iśc np. do supermarketu, żeby miec wolne ręce (oczywiście do sklepu pojadę samochodem i dziecko najpierw będzie w foteliku a potem dopiero przełożę w chustę), a drugie to czy jak moja mała ma skończone 3 msc to mogę ją wkładac już w chustę
Dziecko w chuście można nosić od urodzenia tylko są na to oczywiście odpowiednie wiązania. Hanię noszę w niej od 2 miesiaca życia.
plątanina z wiazaniem ale jak się człowiek wprawi jest bombowo:) choć myslę o zakupie nowej, oryginalnej moze też używanej ale materiał jest inny jak mój, mój sztywny trochę.
Z doświadczenia już wiem że droższe chusty są lepsze, nie są takie sztywne. Ja kupiłam używaną Natibaby z wełną. Jest mięciutka super się układa i dociąga. Mam też tanią z allegro i ta po jakiś 10 min noszenia już się rozciąga i trzeba ją na nowo dociągać, nie wspomnę że jest sztywna i nieprzyjemna w dotyku.
Na stronie chusty info można się ogłosić że kupię chustę. Ja tak zrobiłam i udało mi się kupić.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość