Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

04 mar 2008, 14:50

Witaj Gie to fajnie, że wszystko jest ok. Ja USG będę miałą dopiero koło 23 tygodnia chyba że sobie gdzieś wcześniej pójde na własną rękę prywatnie. Też bym chciała filmik z moją dzidzią w roli głównej :ico_brawa_01: Musze sie nad tym zastanowić aby iść w takim momencie zeby było można zobaczyć czy to córcia czy synuś :ico_brawa_01: Nie wiem czy to już widać czy nie. Chyba już tak.

Mój brzuszek narazie malutki ale był mniejszy. Szczególnie widze różnice między łonem a pępkiem że tam rośnie. Narazie nic a nic nie przytyłam zaczynam się już zastanawiać czy w ogóle coś przytyje ale myśle że jeszcze jakiś miesiąc mi zejdzie. Jak się w święta wezmę za jedzenie to mnie nikt nie powstrzyma :-D Narazie nie mam apetytu jem bo musze a to wszystko przez te mdłości. Już na szczęście mniejsze.

Właśnie gotuje zupkę jarzynową bo mężulkowi się zachciało no to niech ma :-)

Obrazek

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

04 mar 2008, 17:41

Witajcie!!! :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:
Miałam wizytę u gina dopiero za dwa tygodnie ale muszę przyspieszyc na ten czwartek. Strasznie boli mnie głowa już drugi dzień... i to nie pierwszy taki przypadek. Ostatnio przestała dopiero po trzech dniach...wykancza mnie to. Już się martwię czy ze mną wszystko w porządku :ico_noniewiem:

micia26, super brzuszek!! :ico_brawa_01: mój przy Twoim to poprostu kolos! a przecież też dopiero zaczynam 16 tydzień, zresztą same zobaczcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gie, lekarka ma rację, ja w pierwszej ciąży też dopiero po 20 tyg zauważyłam ruchy. A teraz mam wrażenie że przedwczoraj był pierwszy ruch, wczoraj i dzis tez... nie wiem do konca czy to moja wyobraźnia czy faktycznie to dzidzia czy trawiona przekąska :-D czekam więc na jakiegoś porządnego kuksańca :-)

Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

04 mar 2008, 18:51

sensibel, WOW :ico_szoking: jaki brzuchol. Masz największy z nas. Śliczny okrąglutki :ico_brawa_01:
Moja bratowa jest teraz w ciąży z 3 dzieciaczkiem teraz ma 17tc misiąc temu miała taki brzucholo jak w 6 miesiącu z pierwszym dzeciaczkiem aż się zastanawiałam czy oby wcześniej nie zaszła w ciąże aż mi się wierzyć nie chciało bo u mnie nic nie było widać miałam brzuch płaski jak stół a ona juz taki krągły. Chyba im więcej dzieci tym większy brzuch przy następnej ciąży :-)

Ja to pewnie będę miała taki jak twój w 6 miesiacu dopiero :ico_haha_01:

Mozliwe że już czujesz ruchy dzidzi. Ja już czuje :-) Oczywiście to nie są kopniaki bo na to sobie jeszcze poczekam.

Obrazek

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

05 mar 2008, 08:28

Mam tylko nadzieję, że po porodzie uda mi się go zgubić. Aż strach pomyśleć jaki będzie w 9 m-cu :ico_szoking:
micia26, ja miałam taki dopiero w 7 m-cu :-) już mi się ciezko na nim śpi, muszę leżeć na boku, a tak lubię spać na brzuchu :ico_placzek:
Wstałam spowrotem z bólem głowy.... :ico_noniewiem:
pozdrawiamy Was serdecznie :-)

Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

05 mar 2008, 10:31

sensibel, ja powinnam spać na brzuchu a nie mogę bo mnie piersi bolą więc strasznie się na brzuchu męczę rano wstaje strasznie połamana i wszystko mnie boli.

Z tym bólem głowy to ci bardzo współczuje bo mnie jeden dzień bolała głowa jak narazie ale tak bardzo że nie mogłam spać siedzieć jeść i byłam nieprzytomna. Pod koniec dnia to oczy otwierały mi się na 2 minimetry. Pobolewa mnie czasem głowa ale tak jak mnie wtedy bolała to chyba nigdy w życiu.

Mam nadzieje że bóle głowy miną jak najszybciej ale jak będą się utrzymywać lepiej skontaktować się z lekarzem. Tak myślę.

Ja w ogóle w tej ciązy nie czuje się nalepiej tylko pod kąłdrę i spać :ico_chory:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

07 mar 2008, 13:21

Witam wszystkie sierpnioweczki.jestem tu nowa najpierw poczytalam wasze posty,i postanowilam do Was dolaczyc.Moze cos o sobie.Mam na imie Agnieszka,ale od lat wolaja na mnie Jagna.Mama zostalam dosc wczesnie mialam 20 lat kiedy urdzilam pierwsze dziecko.Ciaza przebiegala bez zadnych komplikacji,zadnych mdlosci...nic!Lekarz zawsze mowil mi ,zeby chcial aby wszystkie jego pacjentki czuly sie tak dobrze jak ja.Ciaza trwala 42 tyg. zakonczyla sie wywolywaniem porodu.Porod przebiegl szybciutko,bo okolo 5 godz.Troche sie nacierpialam,ale zwienczeniem tego bolu byl cudowny synus ktory wazyl uwaga...4770g!!!Po roku okazalo sie,ze ponownie spodziewam sie dziecka,bylo to dla mnie wielkim zaskoczeniem poniewaz nie planowalam tak szybko drugiego dziecka.Tak jak pierwsza tak i druga ciaza trwala 42 tyg. no i skonczyla sie wywolywaniem porodu(zapomnialam dodac,ze w pierwszej ciazy przytylam 27 kg. w drugiej 13kg).Ok wracajac do tematu...po 4 godz, urodzilam slicznego,zdrowego chlopca.Wazyl 4470,dl.61 cm tak jak i pierwszy syn.W tej chwili moje dzieci maja 10 i 8 lat.Nie planowalam wiecej dzieci.
Ale jakos tak rok temuznowu odezwal sie we mnie instynkt maciezynski...Zapragnelam jeszcze raz sprobowac,marze o coreczce.
4 lata temu przeszlam operacje,usunieto mi torbiel wraz z lewym jajnikiem.Wiec wiedzialam,ze to nie bedzie juz takie proste.Moje cykle miesiaczkowe tez nie byly zbyt regularne,wiec nie bardzo tez moglam okreslic terminu owulacji,tym bardziej ze nie mialam zadnych swiadczacych o tym zjawisku,objawow.Ale po polrocznym niezabezpieczaniu sie,okazalo sie ze spodziewam sie dziecka.Najpierw potwierdzenie mialam w testach,potem usg...no i wizycie u gina.Wedlug OM termin mam na 2 sierpnia,weglug pierwszego usg na 26 lipca,wg nastepnego 30 lipca.Wlasnie dzisiaj zapisalam sie na nastepna wizyte na usg w celu oczywiscie rozpoznania plci.Ide za tydz. 14 marca.

Pisalyscie cos o kosztach porodu rodzinnego.Ja pochodze z woj kuj.-pom. pierwszego syncia urodzilam bez meza,chyba nie byl na to przygotowany.Przy drugim juz byl i przecinal pepowinke,zalowal wtedy ze nie byl za pierwszym razem.Bylo to 8 lat temu,juz wtedy nie musielismy placic za ta przysluge.Na temat znieczulania narazie nie mam zadnych informacji,ale prawdopodobnie okolo 500zl.
Na tym koncze,bede do was zagladac...PA

[ Dodano: 2008-03-07, 12:30 ]
Zapomnialam dodac,obecnie konczy sie 19 tc.Ruchy odczuwam juz od okolo 17 tyg.Troszke juz przytylam awet nie napisze ile :ico_szoking: Brzuchola juz nie da sie ukryc...rzeczy tez juz staja sie zbyt cisane.Zajrze za pare dni,mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swego grona..

Awatar użytkownika
micia26
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 12 paź 2007, 12:41

07 mar 2008, 13:35

Jagna30, Witam cię serdecznie i gratuluję mam nadzieje że tym razem będzie córcia :-)

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

07 mar 2008, 17:25

Jagna30, jasne, że przyjmiemy! :ico_ciezarowka: ogromne gratulacje, że się udało :-)

Ostatnio wspominałam, że chyba odczuwam ruchy - czuję, i to już ponad tydzień, dzidzia kręci się jak szalona, szczególnie wieczorkiem :-D

Byłam wczoraj u lekarza z tymi bólami głowy, i troche mnie podłamał. Podejrzewa, że mogę mieć nadcisnienie ciążowe. Narazie mam mierzyć sobie ciśnienie przy tych silnych bólach i wtedy już będzie wiadomo. Mam nadzieję, że już więcej mi się nie przydarzą... Ogólnie kiepsko się czuję. Gin stwierdził, że pewnie będzie chłopak, z Zuzią wcale nie czułam, że jestem w ciąży.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie cieżaróweczki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

07 mar 2008, 18:44

sensibel, micia26, Witam Was dziewczyny i dzieki za odzew.Mialam zajrzec za kilka dni,ale ciekawa bylam czy ktos sie odezwal.Narazie tutaj raczkuje i wszytkiego sie ucze.

sensibel, masz śliczna corunie...Ja ide za tydz na usg ciekawa jestem czy lekarz dojrzy co tam jest miezy nozkami :-D Jak bedzie to dziewusia to chyba oszaleje ze szczescia,jezeli chlopiec tez bede sie cieszyc...nie moge sie doczekac!Pozdrowiam,zajrze tu jutro...

[ Dodano: 2008-03-08, 11:10 ]
Witam ponownie,probuje powklejac suwaczki i fotki ...i jakos ich nie widze :ico_zly:

No,ale mam nadzieje,ze z czasem wszystkiego sie naucze :ico_haha_01:

Jutro zaczynam 20 tc :ico_brawa_01: juz jestesmy na polmetku :ico_ciezarowka:
Moje dzieci co chwile wymyslaja nowe imiona dla brata lub siostry,wsrod proponowanych jest Kamil,Ola,Adam...Ja znowu chcialabym zeby to imie bylo orginalne i niepowtarzalne :-D...Alan,Iwo,Estera,Livia....Ja jestem z czasow kiedy co druga to byla Agnieszka :ico_puknij: w podstawowce bylo nas w klasie 8 :ico_placzek:
Teraz uciekam robic obiadek...pozniej jeszcze raz sprobuje wkleic chociaz suwaczek :-) jak sie nie uda to dam sobie z tym spokoj :ico_zly: do milego ciezaroweczki! :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

08 mar 2008, 13:40

Dzień dobry w dniu naszego Święta :)

Witam nową forumowiczkę :)

Obiecuję doczytać wszystko w poniedziałek, bo teraz nie mam juz czasu, wybaczcie...

wpadłam tylko na chwilę, żeby pokazać Wam...


Obrazek


to nasza dzidzia w 18 t i 5 dc :)
zdjęcia zrobione dzisiaj po 11:00 :)

niestety mała wstydzioszka leżała prawie cały czas na brzuszku, twarzą na moim kręgosłupie i nie chciała się przekręcić i pokazać co ma między nóżkami :( Ale to nic, widziałam jej mózg, kręgosłup, kości ud, stópki, żołądek, no wszystko, wszystko... Dzidzia jest zdrowa i wszystko ma na swoim miejscu i rozmiarowo w normie :) Oczywiście cały makijaż mi spłynął, ale co tam...
Mam nagrany filmik, zapłaciłam aż 200 zł, ale każde pieniądze są tego warte :)

nie potrzebuję już dzisiaj żadnego innego prezentu, jestem przeszczęśliwa :)

całuję Was i do przeczytania w poniedziałek :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość