NICOLA_1985

22 sty 2009, 22:30

mikusia w tym osrodku tez są dzieci z chorobami psychicznymi jest np. dziewczynka ktora ma schizofrenie tylko nie pamietam jaką jej matka ma schizofrenie maniakalno - prześladowczą cały czas twierdzi ze ktos chce ją zabic albo ze w osrodku molestują jej córke i ze ich zycie i zdrowie jest zagrozone... ciezka babka do rozmowy.. serio... a corka odziedziczyla po niej chorobe tylko nie wiem czy do konca jest zdiagnozowana...
po za tym są dzieciaki od lekko do ciezko uposledzonych z roznymi stopniami porazennymi i innymi zespolami takimi jak np down. ale widzialam tez autystykow i jedno z dzieci ma wolfa hiczkofa. wiem praca ciezka ale ja uwielbiam ta prace i tez chce isc na studia oligofrenopedagigiczne i byc tam terapeutą :-D
mam nadzieje ze bedzie tak jak mowisz i karolka dogoni rowiesnikow i pojdzie do przedszkola w podskokach na wlasnych nozkach albo chociaz do zerowki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Janiołek no ja licze na to ze karolinka bedzie miala fajne osiagniecia w szkole :ico_sorki: mądralińska z niej taka kochana ze szkoda by bylo zmarnowac takie dziecko, musze jej stworzyc jak najlepsze warunki do rozwoju nie tylko fizycznego, jesli skupie sie za bardzo na rozwoju fizycznym to moge przeoczyc jej jakis moze ukryty talent... oby nie :ico_sorki: :-D

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

23 sty 2009, 09:29

Nicola dobrze ze ta diagnoze postawili teraz a nie za kilka lat kiedy to mogloby sie juz cos zaprzepascic,a teraz szybko zadzialalas i corcia bedzie na pewno sie dobrze rozwiajc przy odpowiedniej stymulacji i rehabiltacji, zwlaszcza pod okiem takiej zaradnej mamy :ico_oczko:

z=w ogole Was podziwiam laseczki za ta prace z chorymi dziecmi, bardzo odwazne jestescie, bo ja musze przyznac ze chyba bym sie nie podjela :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: do tego trzeba miec odpowiednie nastawienie, umiejetsnosci i cierpliwosc a ja tego nie posiadam :ico_wstydzioch:

za to ja mam mozliwosc tez teraz od lutego isc do pracy, ale to tylko praca biurowa...a jeszcze dyrektorka przedszkola mowila mi ze jesli chce to moge od wrzesnia zaczac prace u niej jako pomoc, a gdybym podjela studia uzupelniajace w kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej to moglabym byc nauczycielka, ale juz sama nie wiem, zreszta na nic sie zdecydowac nie moge :ico_puknij:

od tygodnia wzielam sie ostro za cwiczonka i moja systematycznosc rosnie :ico_haha_01: odpowiednia dietke sobie wprowadzilam, tzn stara przeksztalcam na taka ktora bedzie nie tylko lekkostrawna ale bedzie mi tez dostarczala odpowiedniej ilosci skladnikow odzywczych, moze mi sie uda zgubic co nieco :ico_oczko: to takie moje noworoczne postanowienie

NICOLA_1985

23 sty 2009, 10:34

Natashka trzymam kciuki za noworolczne postanowienie zebys wytrwała :-D

a no masz racje nie kazdy sie nadaje do pracy z dziecmi niepelnosprawnymi.... ja mialam ciągoty do pomagania tgakim dzieciom jak sama bylam dzieckiem :ico_oczko: wiec w sumie mozna powiedziec ze urodzilam sie juz z takimi predyspozycjami :ico_oczko: :-D

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

23 sty 2009, 14:29

wiec w sumie mozna powiedziec ze urodzilam sie juz z takimi predyspozycjami :ico_oczko: :-D
a ja znowu od młodości miałam ciągotki do bycia lekarzem :-) zawsze marzyłam o medycynie... gdy już byłam w liceum, to zainteresowała mnie dokładnie jedna dziedzina REHABILITACJA i znalazłam kierunek fizjoterapia i na taki też startowałam :-) niestety nie udało mi się dostać i wszystkie plany legły w gruzach. Ale teraz nie żałuję bo skończyłam kierunek EDUKACJA ZDROWOTNA Z REHABILITACJĄ i zakochałam się w temacie zdrowia :-D
tak się zakochałam że poszłam teraz na magisterskie Promocja zdrowia ze wspomaganiem rozwoju i zamierzam je ukończyć hehe :-)
miałam już nawet propozycję pracy jako edukatorka zdrowia.. ale przy dziecku ciężko mi ją podjąć :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
byłabym kimś w stylu SUPER NIANI tylko że uczyłabym rodziny nie jak "naprawić" dzieci, tylko jak naprawić zdrowie, wychowanie zdrowotne w rodzinie, np gdybym trafiła do rodziny z problemem otyłości to przez miesiąc pokazywałabym im jak mają wyglądać ich dni żeby chudli. Mówiłabym jak mają jeść, że mają się ruszać, a nie tylko siedziec przed tv.. no ja bym układała im cały rozkład dnia : :ico_haha_01: :ico_haha_01:
ooops rozpisałam się o jakiś pierdołach :ico_spanko:


janiolku ja podaje cały czas słoiczki owocowe małej.. prawdziwe owoce.. hmmm z cukierków podaje jej MAMBE bo one nie mają nic takiego złego w składzie, krówki ojowe podawałam przez pewien okres, ale chyba ją uczulały bo coś mam dziwne przeczucie że uczula ją laktoza :ico_noniewiem: możesz podawać ciasteczka Wiatraczki holenderskie. No ciężko coś takiemu dziecku ze skazą podawać :-( niestety.. z nabiału nic nie dostaje więc nadrabia to mięsem (chodzi mi o składniki i witaminy). Aha, jak dziecko będzie ci chorować to też mów lekarzowi że ma skaze białkową bo dużo leków jest robionych na nabiale!

natasha to życze wytrwałości w ćwiczeniach i diecie :-D bo podobno bardzo trudno jest się zaprzeć w sobie i dotrzymać do końca ;-) ja to nigdy nie musiałam stosować diet więc nie wiem jak to jest,ale wiem że tobie się uda :-D

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

23 sty 2009, 16:11

Aha, jak dziecko będzie ci chorować to też mów lekarzowi że ma skaze białkową bo dużo leków jest robionych na nabiale!
to bedzie miala odnotowane w karcie, a poki co nie zmieniamy lekarza. I tak juz mowie ze bierze kardiologiczne leki wiec moge tez o skazie mowic :-D A nie wiesz czym zastapic jajka jakbym chciala cos upiec?

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

23 sty 2009, 19:23

janiolku jest coś takiego jak zamiennik jajka
http://www.marii.pl/product_info.php/products_id/1053
nie używałam tego więc nie powiem ci czy to dobre. Możesz spróbować podawać jajka przepiórcze, ale od razu cie ostrzegam że za 10 jajeczek zapłacisz z 20zł i z tego z 6 jajek będzie zepsutych.. niestety te jajka są cholernie drogie i szybko się psują :ico_zly:
a jeśli chcesz to moge ci podać jakieś przepisy na dania bezmleczne i bezjajeczne :-) np na ciasteczka ;-) tylko dopiero jak mała uśnie

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

24 sty 2009, 09:37

dziewczyny nie zazdroszcze Wam tej skazy, ja bym miala wielki problem teraz bo moj czort uwielbia wszystko co z mlekiem, a serki to juz w ogole,platki z mlekiem, sery zolte, serki biale na chlebek

Oskar jedynie jajek wlasnie nie lubi, w czyms zje, ale samo jajko nie ma mowy :ico_noniewiem:

ale mam nadzieje ze Janiolku bez problemu sobie poradzicie, trzymam kciuki

Mikusia to super moglabys miec prace, szkoda ze u nas takiego kierunku nie bylo bo bardzo ciekawy, ja tez chcialam na fizjioterapie ale akurta u nas zamykali kierunek i jak chcialam isc to juz za pozno bylo a do POznania nie chcialam sie przeprowadzac, bo tu najblizej
zycie wszystko weryfikuje

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

24 sty 2009, 13:16

mikusia jak będziesz miała chwilę to wrzuc jakies przepisy, bede wdzieczna. Jeszcze za jakis czas jak jej wszystko zejdzie sprobuje dac zoltko, moze nie jest na nie uczulona, wtedy problem sie rozwiaze

Awatar użytkownika
biedroneczka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 390
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:36

25 sty 2009, 21:20

Hello :ico_haha_02:

Przypominam o swoim istnieniu :-D Mam za sobą ciężki tydzień. Trochę po godzinach pracowałam i na nic praktycznie nie miałam czasu. Teraz zaczęły się ferie i ten tydzień mam wolny :-)

Pozdrawiam wszystkim i życzę zdrówka :ico_haha_02: Nie wiem, jak u Was, ale u mnie panują teraz różne grypy, wirusówki. Na szczęścia ja z mężusiem trzymamy się zdrowo :ico_oczko:

GraziekPiotrek
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:04

26 sty 2009, 09:08

no i znow wracam po kolejnej przerwie. Witam wszystkie dziewczynki! Widze ze niektorym sesja daje sie we znaki, a wszystkim zima. My z Amelka juz czekamy na wiosne. Wrocilismy do Polski. Dzis mam pierwszy dzien w pracy. Od pazdziernika zaczynam studia no i jakos leci. Pozdrawiam goraco wszystkie mlode mamusie.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość