Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

29 sty 2008, 19:19

Julka jak miała rok to była posadzona na nocnik i to było za wcześnie ponieważ dostała awersji i na końcu wylądowałam z Nią w szpitalu bo przez tydzień nie mogła zrobić kupki :ico_noniewiem:
poczekałam do wakacji i jak miała 2 latka to systematycznie co pół godzinki była sadzana na nocnik,nie raz chodziła w mokrych majtkach az się nauczyła,bardzo szybko tez przestałą siusiać w nocy i całą noc przesypia bez budzenia się na siusiu....

dziewczyny spokojnie,przyjdzie pora to i wasze dzieciaczki się nauczą tylko trzeba cierpliwości :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

30 sty 2008, 21:37

Ja zaczęłam wysadzać Izę na nocniczek,jak miała 18 m-cy,ale było zdecydowanie za wcześnie,przez 2 tyg robiła siku (choć nie zawsze),a potem dostała awersji i koniec-histeria na widok nocniczka :ico_olaboga: Schowałam go więc i zaczęłam Ize uczyć znowu sygnalizowac swoje potrzeby,jak miała 25 m-cy...i w ciągu kilku dni załapała :ico_brawa_01: Nie ma się co spieszyć i zmuszać dziecka do nocnikowania,na wszytsko przychodzi pora :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Lia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 546
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:06

07 lut 2008, 00:59

BeataW pisze:Nie ma się co spieszyć i zmuszać dziecka do nocnikowania,na wszytsko przychodzi pora :ico_oczko:
zgadzam sie z tym,moja Dianka ma dwa i pół roczku i załatwia sie na nocnik jak jej sie zechce.Ale tylko siku,kupke woli w pampersa robic.Ale dwojka moich starszych robiła juz na nocnik jak mieli po roczku.To zalezy od dziecka i nie ma go co z muszac.Trzeba oswoic dziecko z nocnikiem i pozwlic mu samemu zdecydowac.bezstersowo :-D

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

07 lut 2008, 14:02

Moja Niunia nauczyła się siusiać do nocniczka jak miała 22 miesiące:) i załapała w jeden dzień o co chodzi :) rano jak wstała już nie założyłam jej pampersa tylko od razu majteczki. do godz. 11 co chwila robiła siusiu w majteczki i nie wołała. Po 11 chyba jej się nie spodobało, że ma co chwila mokro i zaczęła wołać. i do wieczora nie zmieniłam jej ani jednej pary . od tamtej pory czasami jej się zdaży zrobić siusiu w majtki jak zapomni zawołać, ale to bardzo rzadko :) pampersa zakładam tylko na spacery i do spania :)

Awatar użytkownika
Lia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 546
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:06

07 lut 2008, 14:34

pampersa zakładam tylko na spacery i do spania :)
_________________
zazdroszczę :-)

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

06 mar 2008, 00:52

witam. MÓJ SYNEK MA 14 MIESIĘCY siada na nocnik sam , ale jak ma założoną pieluszkę, gdy tylko mu zdejmę pieluche i go posadzę od razu wstaje. Raz zrobił siku do nocnika wstał i chyba chciał się pochwalić bo przyniósł mi nocnik , ale niestety wszystko wylał na siebie

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

10 mar 2008, 19:30

lala, ale grunt że zrobił siusiu, to wielki wyczyn! :ico_brawa_01:

My narazie sie przymierzamy do uczenia, tzn. zamierzamy kupic nocnik :-)

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 mar 2008, 22:48

My za każdym razem kiedy nasza mała zrobi kupke lub siusiu do nocniczka to bijemy jej brawo, przytulamy i chwalimy, głaskamy po główce - poprostu cieszymy się niesamowicie i zawsze staramy się jej to okazać :-) . Ostatnio Niki wołała że chce si.. posiedziała chwilkę i nic za chwile znowu po kilku minutach zeszła z nocniczka, za 10 min. znowu to samo już myślałam że wymyśla ale znów ją posadziłam i nie posiedziała nawt minutkę i już wstaje - ja już z siebie wychdze :ico_zly: a ona głaszcze się po główce, obraca do nocniczka, wypina na mnie swoją małą pupke i pokazuje kupcie w nocniku :-D :ico_brawa_01: aż nie wierzyłam dobrze że nie pokazałam jej swoich nerwów i konsekwentnie ją sadzałam. Teraz to już wogóle na każde jej si... reaguje natychmiastowo no ale nie zawsze zdążamy i nie zawsze to że woła i siada na nocnik oznacza że naprawde coś chce zrobić - ale jestem z niej dumna zwłaszcza gdy jak woła to zrobi :-) .

McMiodek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:22

27 mar 2008, 01:11

Wiecie co..?? Mój Kubeł traktuje nocnik jako podstawkę, na której sobie może stać... co prawda próbowałam go uczyć, ale udawało się tylko czasami. Kubka to denerwowało, czasami mówił "sii" ale zdarzało się to rzadko. Wypytałam dokładnie lekarza, a ona mi powiedziała, że dzieci dopiero tak po ok.20 mies. wszystko sobie potrafią w główce tak skoordynować, ze wiedzą po co, na co i jak to wszystko zrobić.

Więc dałam spokój, Kubek siedzi na okragłej pupie, a trening czystości zaczniemy w lecie. Wtedy będzie ciepło, nawet nie będzie muisał pieluchy nosić na wakacjach, więc myślę, ze pójdzie sprawnie. Nocnik stoi w pokoju, ale Kubuś używa go do medytacji (czasami sobie siądzie ubrany i się zagapi) albo jak pisasłam wcześniej- do wspinania się na nim.. I jeszcze jedno..dopiero,. kiedy Kubuśkowi ściągnęłam pieluche w łazience i po prostu zrobił siku na kafelki (a jakze, czemu nie?), wtedy zorientował się, ze tam na dole "coś" się dzieje z jego siurkiem. Pieluchy teraz są bardzo chłonne i myślę, ze on nie zdawał sobie tak do konca sprawy z tego,co to znaczy po prostu się wysikać..

fajnamazia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2008, 11:54

01 kwie 2008, 14:09

hejka moj synus zacząl sikac do nocnika gdy skonczyl 23 miesiace :ico_haha_01: gdy tylko zrobi siku lub kupe to bijemy mu brawo cieszymy sie :-) pewnego dnia sam postanowil sikac do nocnika wczesniej go nie zmuszalam choc nocniczek kupilismy gdy skonczył roczek

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość