Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

27 mar 2008, 13:31

A propos jedzenia to uumiesciłam linka w poprzednim poscie jak Nina wtrzacha serek - i jeszcze drugi na blogu. Choc przez ta chorobe apetyt ma słabszy a ja jej nie wmuszam

[ Dodano: 2008-03-27, 12:37 ]
mamaJulci serdeczne życzenia z okazji Twoich jutrzejszych urodzin!!! :ico_tort:
Jeszcze Kostunia będzie jubilatką - ale coś nas nie odwiedza

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 mar 2008, 13:39

Hej!

Kajunia25 Popłakałam sie... cudnie to napisałaś, Twój dziadek jest dumny z Ciebie i wie jak go kochałaś [*]... :ico_placzek: Trzymaj się!

anilewe77 Ja uczyłam Wojtusia w ten sposób:
Dzień pierwszy- po kolacji Wojtuś został odłożony do łóżeczka, ja usiadłam obok na tapczanie. Mały parę razy usiadł, popłakał, wypluł smoczka- podeszłam włożyłam smoczek- znów usiałm obok... i to się tak odbywało aż zasnął. I nie czekam tych kilka minut tylko sama znam swoje dzieco i wiem kiedy już płacze z nerwów bo jest sam a kiedy walczy o wyjęcie z łóżeczka... POWODZENIA! Acha..po dwuch dniach po odłozeniu małego do łóżeczka wyszłamz pokoju i tak zostało do dziś... wchodze tylko, żeby włożyć melka do pysia i wychodze!

katelajdka Bardzo ładne zdjęcia a Bartuś wygląda na takiego dorosłego mężczyznę :ico_brawa_01: !

My też mamy huśtawkę mocowaną do framugi- wkręcaną na śruby- Wojtuś lubi się huśtać!

[ Dodano: 2008-03-27, 12:47 ]
qunick Piknie Nincia je :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
lulu81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3150
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:03

27 mar 2008, 13:57

Qunick ślicznie je Ninusia

Hustawka też mamy taką mocowaną do framugi, od dziewczyn "w spadku" dostał, ale najwyżej 5 minut się huśta i mu się nudzi

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

27 mar 2008, 13:58

Kajunia ja też płakałam czytając twój opis. Pięknie to opisałaś. Na pewno to było bardzo trudne przeżycie dla twojej babci, jej dzieci, ciebie no i samego dziadzia. Ja jakoś nie potrafię wyobrazić sobie siebie w sytuacji gdybym wiedziała, że lada moment umieram i to już koniec. Bardzo mnie ten moment przeraża i czasem takie mysli mnie nachodzą.

Awatar użytkownika
anilewe77
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 261
Rejestracja: 19 sie 2007, 15:39

27 mar 2008, 13:59

hustawke Kacper bardzo lubi nawet przed chwilką się na niej hustał :-D

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

27 mar 2008, 15:21

kajunia :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
Popłakałam sie okropnie.... Jakie to ciężkie żegnać bliskich.... A najgorzej to małżonkom, jak Twojej babci, całe życie razem, tyle wspólnych lat a tu na twoich oczach odchodzi pozostawiając wspólne wspomnienia, dzieci, wnuki... Tak trudno potem zyć...
małgosia dzięki, Bartus to juz spory chłopiec, ale o dziwo jak go zmierzyłam tak stojąc to mi wyszło że ma 81cm, więc chyba juz wasze dzieciaki pomału doganiają Bartoszka!! Napiszcie ile mają dzieci jak stoją!! Tak mi się zdaje że któraś z Was pisałą że jej synek ma 84cm..
anilewe bede trzymała kciuki za zdane prawko!!!
Jeśli chodzi o oduczanie od zasypiania przy cycu to u nas jakoś tak samo przyszło. Po prostu przetrzymywaliśmy bartusia zeby był bardzo zmęczony, właśnie ewentualnie do tego huśtawka i potem to mąż kładł bartusia do łóżeczka i od razu zasypiał. Mozesz podawać troszke herbatki, też może go uśpić. A nie planujesz jeszcze odstawić w ogóle od piersi Kacpra? Ja odczekałam idealny moment dla nas obojga. Bartuś był na piersi 12,5 miesięcy. A odstawienie bylo super!!! Tak naturalnie wyszło. I nie wróciłabym już do tego patrząc z perspektywy czasu, choc troche mi było szkoda jak podejmowałąm decyzje. Ale każdy ma indywidualną granicę. Matka to wyczuwa kiedy nadejdzie.
qunick filmiki super!!!! Ninka bosko je, a ten drugi filmik jak gra na fleciku to powalil mnie!! :-D Pośmiałam sie troche po wzruszeniu na posta kajuni!

[ Dodano: 2008-03-27, 14:35 ]
Jedzenie dziewczyny powiedzcie mi ile posiłków mlecznych mają wasze dzieciaki?? Mój bartolinek je kaszke na wieczór na gęsto i butle około północy. I to są tylko dwa. Czy to nie za mało??
I mam drugie pytanie: jaką przerwę ( ilość godzin) mają dzieci w nocy między ostatnim a pierwszym rano jedzonkiem?? Ja nie usuwam bartkowi nocnej butli bo ma 10 godzin do śnaidanka akurat jak w nocy zje. Bo tak to by sie chyba około6-7 budził na jakieś papy, pradwa?? Co myślicie?? A może od 20:00 do 10 rano to by wytrzymał bez jedzenia??? Tak najcześciej je bo musze go najpierw przebrać w ubranko i umyć no i przygotować sniadanko, czasem jak robie jajecznice albo jajko w szklance to je nawet o 10:30.

[ Dodano: 2008-03-27, 14:57 ]
Acha mam jeszcze jedno pytanie odnośnie konkursu pampersa: gdzie można sprawdzić ile mamy głosów???

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

27 mar 2008, 16:22

katelajdka, żeby zobaczyc ile sie ma punktów ja wchodze na strone galerii zdjec i szukam po kolei.Nina jest teraz na 24 str chyba
Fajnie ze tak bezbolesnie Bartusia od piersi odstawiłas; ja juz nawet łózeczko wyniosłam...

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

27 mar 2008, 17:28

katelajdka Tymek ma dwa mleczne posilki na sniadanie i kolacje mleko z kaszka. no ale dzieciom wchodza jeszcze jakies jogurty serki danonki... ja w nocy Tymka nie karmie zjada kolacje przed 8 i sniadanie okolo 7 bo budzi sie niestety o 6

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

27 mar 2008, 18:26

Nareszcie przeczytałam co pisałyście jak mnie nie było :ico_sorki: ufff hihihi

Kelly, Karolas gratuluję pracy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Eva a tobie przeprowadzki do nowego gniazdka :ico_brawa_01: i ogródka!!!

I GRATULACJE DLA WSZYSTKICH CHODZĄCYCH DZIECI!!!!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Joaś dalej tylko przy meblach chodzi i nareszcie trochę za rączki ale kiedy się odważy sama chociaż próbować????? i przestanie się bać :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mysiaac ale super, że Patryk blizn nie będzie miał :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Katelajdka
super, że udało ci się tak bezstresowo odstawić Bartka od piersi :ico_brawa_01: Ja niestety przez ten mój wyjazd musiałam to zrobić na siłę i było ciężko, a jak wróciłam to Joasia WCALE o cycu nie zapomniała i upominała się często więc pomyślałam sobie, że co tam jak mam mleko jeszcze to teraz mogę ją karmić jak długo będzie chciała - nawet do 2 urodzin hihihi :ico_puknij: No ale po tygodniu mniej więcej Joaś sama z tego zrezygnowała :ico_szoking: Niezła co? Tak jakby to musiała być jej decyzja a nie moja :-D I teraz nawet jak ją czasem namawiam na pierś np o 5 rano , żeby jeszcze trochę pospała i pytam czy chce cyca to ona stanowczo mówi "NIE" :-D
Ale martwiłam się, że nie przesypia nocy bez butli teraz ale widzę, że Bartuś też raz się budzi na mleko. A ja daję Joasi to mleko i nie próbuję narazie zastępować tego np herbatką , bo ona pije mleko TYLKO w nocy - w dzień za nic nie da jej się do tego namówić i tak jak ty zastanawiam się, czy Mała ma wystarczającą ilość mlecznych posiłków: jeprzed spaniem kaszkę ale nie codziennie, potem w nocy raz albo 2 razy mleko pije po 100 lub 200 ml i w ciągu dnia 1 jogurt je - czy to wystarczy :ico_noniewiem:

Kelly, olala Joaś też jest rannym ptaszkiem - budzi się o 6, czasem o 5.40 :ico_olaboga: a ja już powoli nie wyrabiam.....

Małgorzatka śliczny masz brzuszek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja w 80% podaję Asi słoiczki niestety - bardziej jej smakuję niz gotowane :ico_noniewiem:
A jeśli chodzi o zabawianie przy jedzeniu to u nas od tej choroby dziąseł, co Mała nic nie chciała jeść zaczęłam puszczać jej teletubisie :ico_wstydzioch: i to podziałało ale się przyzwyczaiła i potem jak już była zdrowa też tak chciała. teraz dopiero powoli znów wszystko wraca do normy i Joasia ochoczo i sama ładnie je - na szczęście już od dawna umie jeść widelcem i łyżeczką więc mamy spokój i sami możemy jesć swoje, a ona swoje - jak już jej się znudzi to ja jeszcze podaję jej pare łyżeczek , czasam i coś tam wyrzuca na podłogę dla pieska ale ogólnie jest fajnie.

SPOTKANIE
JA oczywiście dopisuję się na spotkanie, a pasuje mi termin ten drugi weekend majowy (a jest wybrany już konkretnie termin? bo nie wiem czy doczytałam?)
Sprzedaliśmy nasz samochód, który rozbiłam tzn. mi rozbili i już się bałam , że nie będę miała czym jechać na to spotkanie z wami, ale w Swięta :-D kupiliśmy Golfa III Varianta (czyli kombi) :ico_brawa_01: dzięki mojemu tacie - pożyczył nam brakującą część kaski i znalazł dobrą ofertę w Poznaniu- -i w pół godziny mieliśmy się zdecydować :ico_szoking: tak więc w poniedziałek wielkanocny zostałam sama bo mężuś pojechał do Poznania po autko :ico_brawa_01:
Widzę, że wybrałyście Osjaków - ale czy tam jest coś ciekawego??? W Rogowie było gdzie pospacerować po arboretum ale nie chciałyście tam bo nudno i nic ciekawego dla dzieci nie było. No ale w sumie wszystko jedno - ważne aby się spotkać :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

Kajunia trzymaj się kochana
Ostatnio zmieniony 27 mar 2008, 21:08 przez Magdzinka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

27 mar 2008, 20:11

Witaj Magdzinka po przerwie

co do spotkania to ostatnio znowu troche ucichlo. o rogowie ja pisalam, podobno fajnie jest i mozna drzewka kupowac. moj maz kupil w zeszlym roku choinke ktora bedzie razem z Tymkiem rosla

Malgorzatka my z jedzeniem nie mamy problemow. Tymek od zawsze bardzo ladnie je, szeroko otwiera buzie i nic nie wypluwa. wszyscy jak go widza dziwia sie ze tak ladnie i czysto je

Magdzinka, olala a mmyslalam ze tylko my takie ranne ptaszki. czy ktos jeszcze dopisze sie do listy??

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości