Awatar użytkownika
wrednafretka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 04 mar 2009, 12:32

19 mar 2009, 12:23

Chwilowo nie bardzo mam czas, praca, dom i takie tam. aAle dam znac co i jak.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

19 mar 2009, 13:02

lilo pisze:Ale moim zdaniem właśnie cały sekret w dobrym wychowaniu polega na tym, żeby dziecko choć ma możliwość - nie złamało wpojonych mu zasad, że postawione przed wyborem - umiało dobrze wybrać, żeby wiedziało co dobre co złe, żeby potrafiło i nie bało się odmówić jeśli coś jest sprzeczne z zasadami w jakich było wychowane.


Podpisuję się pod tym :-D

Buuba hmmm przepraszam z góry za to co napiszę bo możesz poczuć się urażona, ale czytając twoje posty czasami mam wrażenie że to pisze jakaś nastolatka a nie dorosła kobieta. Więc może dobrze że w chwili obecnej nie decydujesz się na dziecko, a może z drugiej strony ta odpowiedzialność za drugą osobę pozwoliłaby ci otworzyć skrzydła i w końcu rodzice przestaliby cię traktować jak małą dziewczynkę. Chociaż z takimi rodzicami a później dziadkami może być ciężko, bo mogą sądzić że oni lepiej znają się na wychowaniu...
Wiem że życie nie jest łatwe, że wymaga od nas podejmowania decyzji i pewnych poświęceń....

Awatar użytkownika
wrednafretka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 212
Rejestracja: 04 mar 2009, 12:32

19 mar 2009, 13:10

moni26 pisze:mogą sądzić że oni lepiej znają się na wychowaniu..
madz racje, a wg mnie to jest najgorsze co moze być, mama albo tesciowa, która mówi ci jak masz wychowywać, karmić, kąpać i ubierać dziecko, bo uważa, że sama sobie z tym nie poradzisz. Ja spodziewam sie takich akcji ze strony mojej mamy :ico_haha_02: . Może być ciężko i mogą być spiecia.

Awatar użytkownika
buuba
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:12

19 mar 2009, 13:38

moni26, nie ma problemu :D
wiesz w pewnym momencie mego życiacoś się wydarzyło bardzo hmm znaczącego i to spowodowało że "uciekło" mi pare lat przez palce. i teraz jestem "cofnięta" ;)
Bronie sie przed dorosłoscią, bo się jej po prostu boje...

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

10 maja 2009, 17:41

:ico_ciezarowka:

Zrezygnowana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:52

04 sty 2010, 00:07

OLciX
Ja miałam podobny problem. bardzo chciałam dziecka. również mam 17 lat a mój facet 27.
Lecz on wybił mi to z głowy. powiedział ze najpierw muszą być zaręczyny ślub musimy trochę razem pomieszkać ja muszę skończyć szkole i dopiero możemy sobie "szczelić" dzidziusia. i on myśli racjonalnie. bo ja o tym wszystkim myślałam ale byłam pewna ze damy sobie rade a jednak on mi otworzył oczy.
Ja radze ci tak samo zrobić. ponieważ życie płata figle i wiele się zmieni jeżeli teraz zajdziesz w ciąże. :ico_ciezarowka:
Pomyśl.... to jest duża różnica wieku. mój facet jest po rozwodzie.... no ale każdemu możne się zdarzyć życiowa pomyłka i on już nie chce po prostu popełnić tego błędu. bo gdybym była teraz w ciąży to musieli byśmy się pobrać bo ja sobie nie wyobrażam mieć dziecka nieślubnego a jeżeli by się okazało że to jednak nie jest ten mężczyzna...??? To już za późno żeby się cofać.
Przemyśl to wszystko. pozdrawiam gorąco

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 sty 2010, 00:25

Lecz on wybił mi to z głowy
Dobrze zrobił.

Zrezygnowana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:52

04 sty 2010, 11:27

Również myślę że odpowiedzialnie postąpiliśmy. Nie ma co sie śpieszyć. Na wszystko przychodzi czas :)

NICOLA_1985

04 sty 2010, 12:20

Również myślę że odpowiedzialnie postąpiliśmy. Nie ma co sie śpieszyć. Na wszystko przychodzi czas :)
masz 17 lat ale widze, ze nie myslisz jak nastolatka tylko dorosła kobieta. gratuluje :ico_brawa_01: dobrze, ze pozwoliłas sobie wytłumaczyć co jest w tej chwili najwazniejsze i ze masz faceta z głowa na karku ktory nie kieruje sie samymi emocjami tylko jest realista.
popieram twoje podejscie do sprawy, jestes jeszcze młodziutka i masz na prawde duzo czasu na dzieci :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 sty 2010, 17:19

Również myślę że odpowiedzialnie postąpiliśmy. Nie ma co sie śpieszyć. Na wszystko przychodzi czas :
:ico_sorki: :-D

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość