blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

17 cze 2009, 15:40

A co ja mam powiedziec jak Maja zaraz 8 mcy skonczy i wazy 6300 :)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

17 cze 2009, 16:35

blumek, tyle że masz zdrowe i szczęśliwe dziecko, a jak już Majunia poradziła sobie z tymi bakteriami w moczu to dogoni:-))

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

17 cze 2009, 18:31

No tak :)

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

17 cze 2009, 20:32

u nas już spokój.. Mały wykąpany najedzony i śpi.. my też się pokąpaliśmy, normalnie pierwszy raz od niepamiętam kiedy tak szybko:-)) I chyba skożystam dzisiaj z tego, że mam względnie czysto, na jutro zostanie mi kosmetyka i położe się dzisiaj wcześniej(czyli koło 22) bo ostatnio to jakos późno się kłade i wstaje bladym świtem przedwczoraj już o 4 rano, najśmieszniejsze jest to że chłopaki sobie spali smacznie, a ja jak głupia kręciłam się po mieszkaniu..

Chyba mi się coś poprzestawiało buuu...

Awatar użytkownika
Anetka29
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 14 sie 2008, 19:07

18 cze 2009, 08:31

A u nas troszkę przechlapana noc - Sara obudziła się o 23ciej i płakała i tak już do rana popłakiwała nie wiem co jej było może coś się przyśniło??? jak już wstała rano to uśmiechnięta wciągnęła mleczko i bawiła się jakby nigdy nic.

Co do fotelika to jeszcze nie wiem mój mąż to tylko mówi "aby był bezpieczny" a reszta go nie interesuje.

blumek, Maja od początku szczuplutka była i jeszcze te wstrętne bakterie, na szczęście już wszystko w porządku i tak trzymać!!!!

betka autko super, sporo kosztowało ale nasze dzieciaczki to cały nasz świat więc cena nie jest taka ważna

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

18 cze 2009, 10:32

Betka ooo jaka spostrzegawcza jestes :-D tak mam takie lekkie pasemka zrobione, jakos mi sie znudziły moje włosy i zona od szwagra mi zrobila.
A włosow nie mam za duzo, no moze duzo ale bardzo cienkie, tylko ze puszyste i jak rozpuszcze to wyglada jakbym miala ich ogromnie duzo, a jak sie chwyci to tak malutko :-D

Nie zazdroszcze tych przezyc z oczkami i katarku Olika :ico_nienie:
Wiesz ja tez mam okulary do noszenia takie jak ty, ale teraz jak nie pracuje to w ogole w nich nie chodze :ico_wstydzioch:

#ania#, maz ci dziczeje :-D hah teraz wychodzi szydło z worka :-D
A nie martw sie oni tacy wszyscy jak z buszu wypuszczeni :-)

blumek dziewczyny maja racje Majka juz tak drobniutka a nasi to chlopcy wiec innaczej przybieraja :ico_oczko:

Musze zmierzyc Filipka ile ma wzrostu zaraz to zrobie :-)

O ile dobrze zmierzyłam to ma 80 cm :ico_szoking: bedzie duzy po rodzicach :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

18 cze 2009, 16:44

Mamy nasz wózek :-)) w kńcu, bo ja jak jakaś głupia nie mogłam się doczekać!! Stelaż w rewelacyjnym stanie, tapicerka w sumie też, więc będziemy mieli na zmiane, bo najpierw musze ją uprać, niewiadomo gdzie ten wózek leżał, kto w nim siedział, więc nie ma co ryzykować.. jasiek zachwycony nowym wózkiem rozsiadł się w nim jak gość, "na zimny łokieć". Jak wstanie zdrzemki to zrobimy fotki i będę się chwalić:-))

A teraz lece sprzątać, bo P pozwolił mi dzisiaj odespać i wstałam o 11.30 masakra, przez to zupełniejestem niewyrobiona w mieszkaniu sajgon, bo ledwo się ogarnełam, to jasiek chciał na spacer, później obiad, a teraz mam w końcu chwile, bo mały usnął, P pojechał z mamą kupować jakieś kwiatki, wiec nikt mi nie będzie głowy zawracał..


U nas nocki w miare spokojne, bardziewj to ja nie moge spać, tak się przyzwyczailam do wstawania w nocy, że teraz nawet jak Jaśśpi to ja i tak budze się o 2, a później o 4 i 5 rano masakra..

[ Dodano: 2009-06-18, 16:47 ]
wiola85, to szydło to już dawno wylazło.. teraz to już wiem co zrobić, żeby go szybko przywrócić do pionu:-))

[ Dodano: 2009-06-18, 22:38 ]
no i fura sprawdzona prowadzi się rewelacyjnie, na prawde jestem zadowolona, nie ma porównania ze spacerówką z wózka wielofunkcyjnego, mimo mojego wielkiego uczucia do naszego wózka, sprawdził się rewelacyjnie jako gondolka, szczególnie przy atakach mrozu i śniegu, ale jako spacerówka jest za mało zwrotny i ciężki..

Tylko fotek nie cyknełam, bo zaczeło lać i w ostatniej chwili zdązyliśmy do domu.. Jaiek był tak zafascynowany tym, ze widzi wszystko co jest przed nim i mama nie truje synku uważaj bo się udeżysz, że całą droge w jedną strone nic nie mówił tylko patrzył, a spowrotem, to mu się buźka niezamykała tak nadawał..

Własnie.. miałam już wcześniej pytać.. Wasze dzieci mówią już jakieś konkretne wyrazy, typu mama tata, baba..?? No u nas podstawowym wyrazem oznaczającym wszystko, głównie kota jest "abuuu" no i w chwilach wielkiej rozpaczy mama, ale to już musi być prawie koniec świata, zeby tak wołał..

Dobrej ncki lasencje..

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

19 cze 2009, 09:30

#ania#, to super ze nowy pojazd sie sprawdza :-D
Własnie.. miałam już wcześniej pytać.. Wasze dzieci mówią już jakieś konkretne wyrazy, typu mama tata, baba..?? No u nas podstawowym wyrazem oznaczającym wszystko, głównie kota jest "abuuu" no i w chwilach wielkiej rozpaczy mama, ale to już musi być prawie koniec świata, zeby tak wołał..
u mnie to raz powiedział MAMA a teraz gada caly czas TATA juz tak tez było, ale potem zapomnial i znowu mu sie przypomniało o tacie, baba tez woła i innne takie jak AGI ABU TI TA DA itd :-D

Zmykam bo maly jest wyjatkowo nieznosny od rana i nie daje mi nic zrobic :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
#ania#
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1613
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:41

19 cze 2009, 10:47

wiola85, u nas to Jasiek zapomniał, że dzieci gaworzą na dobre 2 miesiące.. śmiał się, płakał, ale żeby się w jakiś specjalny sposób komunikować głosem to już nie.. Dopiero jak zaczeliśmy się zastanawiać co się dzieje że on nie gaworzy to się rozkręcił..

Dzisiaj jakiś masakryczny dzień..wstałam o 6.30 bo Mały się obudził, później poszedł spać koło 8 to ja z nim, wstaliśmy o 9.30 a teraz po godzinie był taki zajechany, że poszedł spać z tatą.. A ja się czuje jakby po mnie czołg przejechał, zupełnie nic mi się nie chce, najchętniej to zakopałabym się pod jakąś kołderką i tam przeleżała cały dzień..

W ogóle to mam dylemat obiadowy.. chyba wyczerpały mi się pomysły, bo z dnia na dzień jest gorzej.. A dziś to już zupełnie nie mam pomysłu, a przecież nie można jeść codziennie ziemniaków z pieczonym kurczakiem, albo schaboozczakiem.. A mnie na samą myśl o gotowaniu trafia.. Nic musze coś wymyśleć..

blumek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 816
Rejestracja: 09 cze 2008, 18:52

19 cze 2009, 11:52

#ania#, Aniu, jest tyle zaminnikow na ziemniaki :) my w sumie jemy niewiele ziemniaków. ALe jak juz lubicie ziemniaczki to moze podaj je w inny sposob, np pieczone plowki lub cwiartki w piekarniu, ktore wczesnie, przed pieczniem wytarzaj w oliwie i dopraw solą i ziolami. Poza tym jest makaron, kasze rozne, ryz. Tak na szybko to mozna np
1)spaghetti:
makaron al dente a prosty sosik:
oliwa z oliwek rozgrzana na patelni, wcisnąć trochę czosnku, dosypac bazylię i np ziola prowansalskie, wymieszac z amakaronem i posypac startym serkiem,

2)albo carbonara:
• 500 g makaronu spaghetti
• 100-150 g chudego boczku wędzonego
• 3-4 żółtka
• 250 ml śmietany kremówki lub tortowej, polecam też ser mascarpone
• 1 ząbek czosnku
• szczypta rozmarynu
• parmezan lub inny ostry ser , ja daję zwykły tarty
• oliwa
• sól, pieprz

Sposób przyrządzania:
Makaron gotujemy w dużej ilości osolonej wody na półtwardo. Boczek kroimy na cienkie plastry. Na patelni rozgrzewamy oliwę i zrumieniamy boczek. Dolewamy połowę śmietany, posiekany czosnek i rozmaryn. Wszystko chwilę dusimy. Do pozostałej śmietany dodajemy żółtka oraz ser. Mieszamy i wlewamy na patelnię. Nie dopuszczamy do wrzenia, bo sos się zwarzy. Doprawiamy do smaku. Sos łączymy z makaronem i serwujemy.

3)bigosik meksykanski
Składniki:
- przyprawy,
- kiełbasa, 3 szt.
- kukurydza, 1 puszka
- cebula, 3 , szt.
- przecier pomidorowy, 1 , szt.
- ananas, 1 puszka
- fasola czerwona, 1 puszka

Kelbaske i cebylke podsmaz, a potem wszystko krotko dusimy razem. Fasolke dodaj na koncy, zeby sie nie rozpadala :)

Jeszcze szukac hihihihi???? Dania szybkie i smczne.



Majcia spi, a u nas pada od rana, wczorasze pranie musialam prasowac w calosci zeby szybciej schlo, bo musialm dzis Majci rzeczy poprac, fatalna pogoda jak na czerwiec.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość