Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

11 sie 2009, 16:38

zubelek no tak, ty już przecież doświadczona mama jesteś :-D Jakbyś teraz miała chłopca to by był królewicz w rodzinie

właśnie,doświadczona ale nie pełna :ico_haha_01: syna nie miałam,nie wiem jak to jest :ico_haha_01: będę się uczyła na nowo :ico_haha_01: bo jak będzie córa to prawie jak taśmowo :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

11 sie 2009, 16:47

a tak wogule to podziwiam cie że po przejściach jakie masz z dziewczynami zdecydowałaś sie na jeszcze jedno dziecko
naprawde szacunek

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

11 sie 2009, 16:55

jagodka24, właśnie ,mało popularne a pewnie nie jeden pokusiłby się o stwierdzenie,patologia :ico_haha_01: Na szczęście nie jestem w naszym kraju :ico_haha_01: W uk to normalne,tu nie ma problemu jeśli chodzi o warunki więc ludzie mają dużo dzieci,inną kwestią jest to jak się nimi zajmują czy jak o nie dbają,polki je biją na łeb,no a ja polka jestem :-D A jak to jest? Mam dwoje a to żadna większa rewolucja niż jedno,na prawdę,przynajmniej nie dla mnie więc myślę,że i trzecie rewolucji nie zrobi :ico_noniewiem: Najgorzej jest mieć to pierwsze,tzn wiecie,wtedy się ma najwięcej obaw,wszystko martwi,a czy sobie poradzę a bo nie umiem a kto pomoże? Ja sama zajmowałam się każdą po kolei,no z mężem ale nikt nam nie pomagał,nikt mi nie brał na spacer,nie przewijał ,nie mówił co i jak mam robić.Rodziców miała daleko od siebie.I jestem bardzo z tego zadowolona,wiem,że dam sobie radę choćby nie wiem co,wszystkiego nauczyłam się sama metodą prób i błędów ale się nauczyłam a że przy tym mieliśmy jeszcze małą szkołę życia,to choć wolałabym tego uniknąć,to jestem dumna,że tym bardziej daliśmy sobie radę :-D ale się nachwaliłam :ico_haha_01: a tak na prawdę,to dopiero będę wiedziała jak to jest mieć troje jak już urodzę :ico_haha_01: ale patologii nie będzie :ico_haha_01: :ico_haha_01:

[ Dodano: 11-08-2009, 17:02 ]
a tak wogule to podziwiam cie że po przejściach jakie masz z dziewczynami zdecydowałaś sie na jeszcze jedno dziecko
no tak,to wcale nie znaczy ,że się nie boję,martwię się ale mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.O tym co było z córkami powiem w szpitalu teraz jak pójdę na wizytę i w razie czego będziemy ustalać cesarkę.Nie chcę i strasznie się boję cesarki, żeby dali mi kogoś kompetentnego do porodu ,kto zrobiłby wszystko zeby uniknąć tego co było w poprzednich ale na siłę nie będę się broniła przed cesarką.Wszystko się okaże na wizycie.W pl już bym miała ustalany z góry termin cesarki,tu nie wiem jak na to będą patrzyć,jak to rozwiążą.

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

11 sie 2009, 17:09

ale sie kolezanki rozpisaly :ico_olaboga: dwie godzinki z Lu pospalam (dzieki Bogu, ze moje dziecie jeszcze sypia w dzien :ico_sorki: ), a tu dwie strony do czytania :ico_haha_01:

Zdycham... normalnie zdycham, czuje sie fatalnie, rzygac mi sie chce non stop i slaba jestem na potege. Zubelkowy numer ze sprzataniem łazienki by u mnie na pewno nie przeszedl. Od rana zdobylam sie na heroiczny wyczyn - zmycie kilku talerzy i leze. Dobrze, ze MM na popoludnie ma w tym tygodniu, to chociaz jakas zupe nam ugotowal. Bylam rano u lekarza, bede miala wczesniejsze USG, zeby sprawdzic tamto. Ale ciakawostka taka, ze pojde sobie na to USG, a pozniej do 18 tc nie musze do nikogo sie zglaszac, na zadne wizyty nie chodzic :ico_noniewiem: Dopiero w 18 tc mam sie umowic z polozna. No nawet w Londynie mnie tak nie olewali w ciazy :ico_noniewiem:
Kurcze, w Polsce becikowego nie dostaniesz jak nie masz ciazy od 6 tc udokumentowanej, a tu to najchetniej by mnie dopiero na porodówce zobaczyli :ico_noniewiem:
W uk to normalne,tu nie ma problemu jeśli chodzi o warunki więc ludzie mają dużo dzieci,inną kwestią jest to jak się nimi zajmują czy jak o nie dbają,polki je biją na łeb
tu masz racje, ja jak patrze na niektóre ichnie bachory to mi slabo :ico_noniewiem:
Wczoraj bylam z Lu na placu zabaw, a tam na oko 7 - latki go normalnie rozwalaly, pomijajc juz, ze uniemozliwialy mlodszym dziciom zabawe. Ja to sie nie odzywam w takich sytuacjach, bo sie boje dostac w pysk (sic! dzieci sie boje), zwrocil im uwage facet, ktory przyszedl ze swoim maluchem (nota bene facet wielki jak szafa, caly wydziarany), a te bachory z ryjem na niego! Normalnie tak go zbluzgaly, ze glowa mala. No i co mial zrobic? Po prostu wszyscy sie obrocilismy na piecie i do domu :ico_noniewiem:

Boze, spraw, zeby nam sie udalo wrocic do PL zanim Lu do pierwszej klasy bedzie szla, bo nie wyobrazam sobie jej w tej dziczy.

BTW Zubelek, nie moge teraz linka znalezc, ale wczoraj czytalam, ze UK za 20-30 lat bedzie przez rozleniwienie obywateli, spowodowane rozdawaniem benefitow, porownywalna do obecnych krajow trzeciego swiata :ico_haha_01: Trzeba cos oszczedzic i sie zmywac :ico_oczko:

OK, Lejdis, rozpisalam sie, a musze jeszcze sie zmusic wyjsc z domu, bo mi sie chleb i mleko skonczyly. To do potem.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

11 sie 2009, 17:54

ciekawe jak to u mnie zaplanują te wizyty ,moja bratowa 4 tygodnie temu urodziła ale w ciąży normalnie chodziła,miała 3 lub 4 usg nie chcę skłamać i normalne wizyty,badania poza dopochwowym,nie narzekała na opiekę medyczną.Ja też nie narzekam jeśli chodzi o dzieci no a co do ciązy to się okaże :ico_noniewiem:

co do dzieci irolskich,no jeszcze mnie nic przykrego nigdy nie spotkało.A Zuzia już do 2 klasy idzie i jestem bardzo zadowolona ze szkoły,przywiązują dużą wagę do tego czy dziecko jest posłuszne,czy z dziećmi dobrze żyje,Zuza raz jedno pchnęła to zaraz poskarżyli czyli porządku pilnują.A takie gnoje to się wszędzie trafią czy to w uk czy w polsce,a co tam nie ma takich łepków co kamieniami po autach rzucają demolują place zabaw czy zwyzywają starszych? To wszystko zależy od wychowania.Niektóre matki wcale tu nie pilnują dzieci,chowają się same pod domami jak i w polsce i stąd później takie incydenty.Gabi też teraz idzie do przedszkola i dobrze wiem,że jak wychowam tak będzie,dzieci w szkole choć mają wpływ na inne,nie całkiem za nie decydują.Może i się wymądrzam ale staram się od małego im tłuc co dobre a co złe ,mam nadzieję,że na dobre to wyjdzie.Ale jeszcze raz podkreślam tak samo w uk jak i polsce są dzieci i bachory.
a za 30 lat na pewno mnie tu nie będzie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

11 sie 2009, 19:21

Hej!
hormiga prenatanle usg??? pierwsze słyszę szczerze mówiąc...........
zubelek czyli już lekkie schizy ciążowe masz, ja też..........i też myślę o gondoli do wózka...bo jak kupię z fotelikiem, który sie rozkłada do leżenia, to po co mi gondola?ech, no trudny wybór....
a wesele......moja ciotka ślubowała w 6miesiącu ciąży i wesele mieli duże, tańcowała do rana..nawet z krzesła spadłą :ico_olaboga: dzięki Bogu wszystko się skończyło bardzo dobrze.

[ Dodano: 2009-08-11, 19:23 ]
leona witaj!!! gratulacje!!!!!!!!!
a,......no sprawdzenie przezierności karkowej to ja rozumiem :-D ale że to się tak ładnie nazywa to nie wiedziałam
idę czytać dalej

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

11 sie 2009, 19:29

zubelek podziwiam cię naprawdę, że dałaś radę sama (no, z mężem:))i jesteś taka optymistyczna i w ogóle :-D Ja marzę o trójce dzieci, ale szczerze powiem że może być nam trudno mieszkaniowo/finansowo - bo mieszkanie mamy średniej wielkości, ale zobaczymy co los przyniesie, w końcu najważniejsza jest miłość a nie metry kwadratowe
Ja właśnie tak jak piszesz jak to jest z pierwszym dzieckiem, troche się boję. Nie wiem jak sobie poradzę, czasem do mnie dociera że przecież niewiele wiem o dzieciach. Mamę i tate mam bardzo daleko, na drugim końcu Polski, a teściów też spory kawałek od nas, siostry też. Bedziemy musieli radzić sobie sami. Wierzę że damy radę, trochę już razem w życiu przeszlismy i jesteśmy świetnymi partnerami, więc może nie będzie źle. Na pewno popełnię dużo błędów, ale na nich się człowiek uczy... :-D

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

11 sie 2009, 19:30

no rozpisały się laski jak nie wiem..........
Wiecie co, no ja zawsze chciałąm mieć córkę...potem myślałam, że druga też by była super! a im dalej w las tym bardziej chciałabym synka...J też........dziadek oczywiście też, bo ma dwie wnuczki...a co będzie to się okaże.........
Zubelek no super, jakby u nas była lepsza pomoc od państwa dla rodzin to też chciałabym mieć więcej niż 2dzieci...ale jak mi dadzą 1000zł raz i potem koniec, to nie wiem czy się na to odważę.
Jaśnie Pani na serio tak się źle czujesz? współczuję.........nawet nie umiem sobie tego wyobrazić...ja na razie ok, odpukać!
a ciażę trzeba monitorować max od 10tygodnia, żeby dostać becikowe...tak dziś wyczytałam...

[ Dodano: 2009-08-11, 19:33 ]
http://finanse.wp.pl/kat,23754,title,Wy ... omosc.html

a ja pokażę pierwsze zdjęcia z brzuszkiem....masakra..........to przecież 10tydzień!!! z Hanią brzusio się pokazał dokładnie w 17yg, wtedy zaczęłam nosić ciążowe ciuchy...a tu już...matuchno kochana
Obrazek

hormiga
Papla
Papla
Posty: 771
Rejestracja: 14 cze 2007, 19:10

11 sie 2009, 19:38

zborra przestań, laska jesteś jak się patrzy, a ten brzuszek tylko ci dodaje uroku! :-D Piękny jest! Ja swój wrzuciłam na topiku ciąza 1 trymestr

No ciekawe jak to będzie z tymi naszymi marzeniami o płci dzieci, komu się spełnią, he he

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

11 sie 2009, 19:44

zborra, piękny brzuszek :ico_brawa_01:

ja zawsze podkreślam,w pl nie wiem czy bym się na 3 zdecydowała :ico_noniewiem: tu trochę inaczej więc puki co korzystam a później co ma być to będzie.

hormiga, dziękuję za miłe słowa.Pewnie,że dacie sobie radę,nawet dobrze,że sami będziecie.Mam dużo znajomych,którym ktoś ciągle pomagał i nie do końca mają dzieci wychowane po swojemu,i nie ze wszystkim sobie teraz potrafią dać radę,bo wcześniej ktoś pomagał.Mamy mają inne rady,starsze,nie wszystkie gorsze ale ja w większości się nie zgadzałam.Mówisz,że nie znasz się? nie musisz,wcale nawet za dużo się uczyć nie musisz,trochę poczytaj,reszty nauczy cię życie,wyjdzie w praniu i z niewiarygodnym entuzjazmem kiedyś siądziesz i powiesz,ale ja sobie dobrze radzę,jakoś tak wiem co robić-to jest własnie nasza moc,instynkt :-)
Pewnie,że czasem się nie wie co dalej,czemu płacze,co zrobić czasem trzeba się kogoś poradzić ale i tak my znamy nasze dzieci najlepiej i zrobimy to co słuszne.

W pl też mamy małe mieszkanie,2 pokoje,na nas 4 to było ok ale tak myślę,że z 3 też bym tam dała radę.Ja w domu miałam jeszcze mniejsze mieszkanie i 2 braci i przeżyliśmy całkiem fajnie :ico_haha_01: :ico_oczko:
Myślę,że jedyną barierą są pieniądze,niestety. :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość