Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 lis 2009, 13:32

U nas od roku nic na skórze nie ma...no ale są ataki astmy. Ale podobno się z tego wyrasta- mój mąż do 16 r ż miał astmę i alergie na wszystko co go otaczało dosłownie. Z astmy wyrósł no i sanatorium pomogło z alergenów zostało mu na pierze-drapie się do krwi :ico_noniewiem: i staje się nerwowy, no i jajka.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

23 lis 2009, 18:07

Małgorzatka, współczuję :ico_pocieszyciel: u nas AZS przerodziło się w alergię wziewną. Teraz w maju mamy kichanie, zapuchnięte, załzawione i swędzące oczy

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

01 gru 2009, 21:10

Ja przeżyłam dzisiaj szok. Poszłam do nowej pediatry, bo Piotrek jest chory. I co?
Piotrek nie ma AZS :ico_szoking: Pisałam Wam ostatnio,ze wychodzą mu znowu plamy,mimo odczulania :ico_noniewiem: Elocom pomaga na chwilkę :ico_noniewiem: ta lekarka ogladnęła te plamy i pyta,kto Pani powiedział,że Piotrek ma AZS? Ja na to,ze pediatra w ośrodku. Pyta, a czym go leczył?Więc mówię,że Elocomem. Ręce załamała. Powiedziała,że to nie żadne AZS,on ma grzybicę skóry :ico_szoking: I że tego nie leczy się sterydami,tylko zwykłą maścią przeciwgrzybiczą :ico_szoking: Dała receptę na maść i podobno do 2 tyg ma nie być śladów po plamach. Szok!!!!!! :ico_szoking:

Awatar użytkownika
marboro
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 567
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:52

02 gru 2009, 17:21

Beata, a od kiedy leczysz synka na AZS? I czy jak stosujesz dietę eliminacyjną to czy mu się polepsza?
Ja myślę, że lekarze często, aby sie pozbyć problemu wymyślają grzybicę skóry...
I jeśli mały miałby grzybice to i Wy byście też już ją mieli...
Ale elocom to steryd i fakt, że ja bym nie smarowała buzi... no i niezbyt często, bo sterydy to ostateczność....

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

02 gru 2009, 21:30

Beata, a od kiedy leczysz synka na AZS? I czy jak stosujesz dietę eliminacyjną to czy mu się polepsza?
marboro Piotruś miał niby AZS od 6 m-ca życia. Tylko właśnie dieta eliminacyjna nie dawała żadnych efektów, nawet zmiana mleka na Nutramigen nic nie pomogła :ico_noniewiem: Zrobiłam odczulanie- niby efekty były w połączeniu z Elocomem ale na kilka tygodni :ico_noniewiem: I znowu plamy
I jeśli mały miałby grzybice to i Wy byście też już ją mieli...
nie,dlaczego? Czytałam wczoraj o tym na necie i niekoniecznie tak musi być.
Ale elocom to steryd i fakt, że ja bym nie smarowała buzi... no i niezbyt często, bo sterydy to ostateczność....
Buzi nie smarowałam,bo na buzi szczęśliwie nie miał plam. I też nie miał plam w miejscach typowych dla AZS czyli zgięciach łokci,nóg czy za uszami,on miał placki na brzuszku,pleckach,łydkach

Od wczoraj smaruję Piotrka tym kremem przeciwgrzybiczym 3-4 razy dziennie i juz jest efekt :ico_szoking: Nie cieszę się jeszcze,ale może faktycznie lekarka ma rację? :ico_sorki:

Awatar użytkownika
marboro
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 567
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:52

03 gru 2009, 00:07

Dawidek też miał zdiagnozowane AZS i kiedyś pewna lekarka swtierdziła to samo co Twoja... i tez przepisała maści na grzybicę... wydało mi się to dziwne, ale zlapałam się ostatniej deski ratunku i smarowałam. Owszem, zeszło! Bo dziwne by było gdyby nie zeszło... Ale niestety wrocilo z nasileniem po zakończeniu leczenia...
Oby u Was tak nie bylo...

No i grzybica jest zaraźliwa... tak czy owak...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 gru 2009, 16:04

No i grzybica jest zaraźliwa... tak czy owak...
no i ja z tym się zgodzę. Coś trudno mi uwierzyc ze ma grzybicę i to w miejscach typowo atopowych hmmmm. Ale oczywiście trzymam kciuki żeby leczeni tą maścią pomogło i plamy nigdy więcej nie wróciły :ico_sorki: :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

03 gru 2009, 16:37

Coś trudno mi uwierzyc ze ma grzybicę i to w miejscach typowo atopowych
Ale Piotrek miał plamy właśnie w nietypowych miejscach jak na AZS :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

05 gru 2009, 14:21

Ale Piotrek miał plamy właśnie w nietypowych miejscach jak na AZS :ico_oczko:
acha to przepraszam źle zrozumiałam :ico_wstydzioch: skoro w nietypowych miejscach to faktycznie nie musi oznaczac AZS u nas Kubie oprócz tych typowych miejsc mial i tez takie szorstkie czerwone liszajki np na ramieniu czy na klatce piersiowej. Na tego typu liszajki uzywaliśmy maści triderm i zawsze ładnie schodziły

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

05 gru 2009, 15:11

U nas Wojtuś miał np w uszkach :ico_szoking: Drapał się do krwi :ico_placzek:

BeataW Smaruj ta masia. może to faktycznie to i o azs'e biedzicie mogli zapomnieć :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość