Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

01 cze 2009, 19:13

a ja chcialabym jeszcze wiedzieć jaką firmę kosmetyków polecacie do stosowania na skórę maleństwa
tzn chodzi mi o oliwki, płyny do kapieli, puderki itp
słyszałam ze Oilatum, Nivea i Dzidziuś są bardzo dobre...

jakich wy używałyscie na początku przy noworodku???????????

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

01 cze 2009, 22:03

ważne by wszystkie rodzaje kosmetyków były jednej firmy, bo jak wyjdzie uczulenie to odstawiasz wszystko a nie zastanawiasz się co dziecko uczuliło. czy płyn do kąpieli firmy X czy oliwka firmy Y

ja uzywałam nivea, ale teraz juz emolium - do skóry atopowej...

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

01 cze 2009, 22:24

Przy starszej córce używałam Nivei i teraz tez już zakupiłam kosmetyki tej firmy u nas się sprawdziły, ja jak najbardziej polecam.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

02 cze 2009, 14:26

Pamiętam, ja sama z listą biegałam po sklepach :-D


- wózek głęboki i spacerówka - ja miałam wózek z Tako Nathalia. Jako głęboki rewelacja, natomiast jako spacerówka się nie sprawdza, bo dziecko jest za małe dla niego. Później kupowaliśmy osobno spacerówkę. Więc weźcie to pod uwagę
- fotelik do samochodu - jak najbardziej :-D
- łóżeczko :-)
- materac - szeroki wybór, my kupiliśmy gryczano-kokosowy. Mamy go dwa lata i nic się z nim nie dzieje
- ceratka na materac - albo są takie podkłady do łóżeczka
- prześcieradło :-)
- poduszka - klin - bez poduszki, dopiero jak skończyła rok dostała podusię
-jakaś zabawka do powieszenia w łóżeczku - może być a nie musi... :-)
- ochraniacze do łóżeczka - mieliśmy, wydawało mi się że będzie miała cieplej
- przewijak - pożyczony
- wanienka + stojak - stojaka nie kupowaliśmy. Sama wanienka i stół w kuchni. Proponuję również kupić taką gąbkę na która kładzie się maluszka
- temometr do wody - łokieć wystarczał
- termometr do ucha - nie miałam
- ręczniki z kapturkiem - mieliśmy zwykłe ręczniki kąpielowe
- pieluchy tetrowe i flanelowe - :ico_haha_01:
- patyczki do uszu - są też te specjalne dla dzieci, mają inną końcówkę
- wata kosmetyczna - płatki kosmetyczne bardziej mi się sprawdzały
- grzebyk do włosów :-)
- płyn do kąpieli - stosowaliśmy wyłącznie mydełko Bambino (jak i reszta kosmetyków z tej firmy)
- krem do pupy - :-)
- fiolet do pępuszka - są również takie specjalne gaziki
- pieluchy jednorazowe - ja początkowo stosowałam wyłącznie tetrę.
- chusteczki do pupy

Z ubrankami też nie szalejcie, bo maluchy bardzo szybko rosną. W końcu to będzie też pora letnia
- body z krótkim i długim rękawem
- sweterki lub bluzeczki
- spodenki
- pajacyki - nie lubiałam ich, Marti bardzo się niecierpliwiła przy ich ubieraniu
- skarpetki
- łapki niedrapki
- czapeczki


- kocyki - jeden wiekszy drugi mniejszy
- laktator
- butelki
- smoczki
- pościel do wózka
- aspirator do noska
- herbatka z kopru, rumianku


- staniki do karmienia - nie miałam, ale tak jak dziewczyny mówią Lepiej się zaopatrzyć po
- koszule do karmienia - zwykłe koszule tylko że z guzikami do zapinania
- wkladki laktacyjne :-)
- podpaski - duża ilość :ico_haha_02:
- krem na bolące brodawki
- majtki poporodowe - nie miałam



Johnsonsa nie polecam kosmetyków, nawet nasz pediatra zabronił nam ich stosować... uczulają ponoć

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

02 cze 2009, 23:44

Co do kosmetyków jak najbardziej polecam NIVEA!
Są wydajne, ładnie pachną, nie uczulają, są łatwo dostępne i w przystępnej cenie

Na początek nie szalej z płynami do kąpieli, nie będzie to potrzebne, wystarcza takie podstawowe rzeczy typu:
mydełko/żel do mycia, oliwka/mleczko do smarowania ciałka po kąpieli, krem na odparzenie, krem do buzi, obowiązkowo na tą porę roku krem z filtrem - również z nivey mają z faktorem +30 od pierwszych dni życia

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

22 cze 2009, 17:50

Myszka_, dokladnie - ja kupialm zel do kapieli z szamponem Nivea + oliwke Nivea. To wszystko :ico_brawa_01:

Doswiadczone mamy radzily mi,zeby nie kupowac roznych marek kosmetykow,bo jak dzidzia sie uczuli,to nie wiadomo na co. No a potem okazalo sie,ze moje dziecko ma skaze bialkowa,wiec musielismy kapac go w szarym mydelku i smarowac mascia robiona na recepte :ico_olaboga: ( nakupowalam najpierw roznych specyfikow dla alergikow Oilatum,Emolium itp ale najwiekszy efekt byl wlasnie po szarym mydelku :ico_szoking: )

ewusiek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 23 lis 2009, 17:58

30 gru 2009, 14:31

Gabi wiem że o koszulkach pisałaś kilka stron temu ale muszę to napisać.Super są te koszulki z vienetta secret na pewno kupię a tyle się uszukałam

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

01 sty 2010, 22:22

o widzę, że tu wiele cennych rad...hehehe

a ja napiszę o poduszce -klinie...
zakupiłam, bo młoda sporo ulewała i bardzo polecam! mogłam spać spokojnie....nawet jak się sama przekręcała na boczki...Poza tym sprawdza się do teraz przy każdym katarze, a wygodniejsza jest niż podkładanie czegoś tam pod łóżeczko
choć jeśli komuś brakuje kaski, to można odpuścić ten zakup
frida też super
laktator....no może poczekać do porodu, bo nie każda będzie go potrzebowała
ochraniacze...i teoria, że dziecko się w nim udusi :ico_noniewiem: dziwna dla mnie...maluszek to raczej taki ruchliwy nie jest...bez przesady...A jak już jest większy to mi się wydaje, że ochraniacz jest fajny, bo dzieciak sobie nie nabije guza o łóżeczko
z przewijaka można zrezygnować...ale przecież można odkupić używany za parę groszy....

[ Dodano: 2010-01-01, 21:25 ]
wanienka...jak ktoś ma w domu dużą wannę, to polecam wanienkę z ikea...mała i na krótko. My młodą przenieśliśmy na "głęboką" wodę jak miała chyba 4miesiące, więc dla mnie dobry zakup...
stelaż moim zdaniem niepotrzebny, ale to zależy od upodobań....ja sobie jakoś bez tego radziłam
pościel do wózka- moim zdaniem zbędny zakup....jak cieplej jest to wystarczy fajny kocyk, a jak chłodno to i tak dziecko w śpiworze jest....

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

03 sty 2010, 00:58

frida też super
Ja osobiście za nic w świecie nie potrafiłam tym ściągnąć ani sopelkiem. Na natomiast super sprawa...gruszka, taka ta najzwyklejsza "babcina", starodawna. Naszukałam się jej niesamowicie, bo teraz to sprzedaj takie z szeroka końcówką plastikową co nie wchodzi no małego noska. W końcu znalazłam dla niemowlaczka z miękka, długą końcówka nr 1, obecnie mamy już 2 z twardsza długą końcówką . Starcza na długo, choć już starszakowi za mala i już 3 by siadło no ale jeszcze wyciągamy 2.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

11 sty 2010, 00:31

Małgorzatka, ja kurcze ta zwykla gruszka jak odciaglam to malej troche kewka poleciala :ico_placzek: z noska malej
teraz tylko frida i mama nawet tak nie walczy przy tym :ico_sorki:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość