misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

PROLAKTYNA

04 lut 2010, 23:54

Dziewczynki odebrałam dzis wynik prolaktyny i za nic nie umiem go odczytać...
niestety dzis to mój 52dc bo @ mi sie spóźnia i musiałam go zrobic teraz tak mi lekarz mówił bo miałam ją zrobić w 3dc,ale niestety cyklu nie doczekałam :ico_sorki:


14,37 ng/ml 4,79 23,30 N

tak to wygląda :ico_noniewiem: proszę o pomoc :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2010, 02:11 przez misia81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

05 lut 2010, 00:25

Witaj !
Pod tym linkiem http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,1873,2 znajdziesz artykuł w którym opisane są normy i opisy wyniku m.in. prolaktyny.
Pozdrawiam :ico_haha_02:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

05 lut 2010, 06:29

misia81, ja zrobilam sobie w 6 dc bo u nas doktor kaze robić miedzy 3 a 8dc

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 lut 2010, 10:28

wg mnie Twoja prolaktyna jest jak najbardziej ok i w normie. Co do dc to bywa różnie - niektórzy lekarze każą robić w pierwszych dniach cyklu, inni nie zwracają na etap cyklu.

znalzłam cos takiego:

"PRL
3-15 ng/ml - wynik idealny
15-20 ng/ml - wynik dobry
(leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach)
20-25 ng/ml - łagodna hiperprolaktynemia
> 25 ng/ml - hiperprolaktynemia

Przelicznik: 1 ng/ml = 20 mIU/l"

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 lut 2010, 00:44

Dziękuję kochane wiec prolaktynke mam ok to czemu nie mam @ juz tak długo? :ico_noniewiem:

i tak jeszcze mi zostaja inne hormony do zrobienia,ale musze w odpowiednim dniu mam dosc :ico_sorki:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 lut 2010, 09:57

misiu no jeszcze poziom progesteronu by sie przydał. a powiedz - z monitoringu co wynika? mierzysz moze temp.? jesli tak to w jakiej fazie teraz jest, nadal wysoka?
a monitoring w okolicach owulacji miałas robiony? masz pewnosć, że owulka była? bo to moze z na prawdę wielu czynników wynikać.
w każdym razie - jakby nie było- najważniejsze zeby niedługo owocnie, czego z całego serducha Ci życzę :ico_sorki: :ico_haha_01:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

06 lut 2010, 11:25

Dziękuję kochane wiec prolaktynke mam ok to czemu nie mam @ juz tak długo?
Przyczyn może być wiele, m.in progesteron (ja miałam zbyt niski,co też wydłużało mi trochę cykle), cykl mógł być bezowulacyjny,co może wpływać na jego długość. Kolejna przyczyna długich cykli- PCO,ale to może zdiagnozować tylko lekarz.
Przyczyn naprawdę może byc wiele, ale bez badań nie poznasz przyczyny
A napisz jeszcze- to pierwszy tak długi cykl,czy już miałaś takie nieregularne?

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 lut 2010, 13:02

z monitoringu co wynika? mierzysz moze temp.? jesli tak to w jakiej fazie teraz jest, nadal wysoka?
Progesteron równiez mam zlecony,ale go mam zrobic bodajze w 18dc ale nie moge go zrobic bo cyklu nie ma :ico_noniewiem: nie mierze temeperatury,a monitoringu nie miałam nigdy robionego niestety...ja dopiero co znalazłam dobrego lekarza i to bedzie moja druga wizyta za tydzień u niego wiec nie wiem co mi doradzi...
masz pewnosć, że owulka była?
ja raczej mam cykle bezowuacyjne :ico_sorki:
czego z całego serducha Ci życzę
:ico_sorki:
Kolejna przyczyna długich cykli- PCO
mój gin po zrobieniu mi usg stwierdził,że nie widac sladu abym miała PCO,jajniki w pozadku endometrium czyste sluz ok, takze tym mam sie nie martwic...zauwazył jedynie to ,ze mam wyciek z brodawki i myślał,ze to prolaktyna :ico_noniewiem:
to pierwszy tak długi cykl,czy już miałaś takie nieregularne?
wlasnie :ico_noniewiem:
miewałam juz nieregularne,ale zeby az tak długo sie spóźniała to nie pamietam :ico_noniewiem:
moze miałam,ale zawsze luteina wywoływałam i kółko sie zamykało :ico_sorki:
bo 3 miesiace temu odstawiłam tabletki anty po nich normalna @ jak zwykle...ale druga juz wywoływałam a 3 juz wcale nie przyszła :ico_sorki: bo gin powiedział,ze mam nic nie robic wiec nie wywołuje i czekam a tak moge czekac w nieskończonosc :ico_sorki:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

06 lut 2010, 13:22

misiu a skad wiesz, ze masz cykle bezowulacyjne? bo jeśli nie było owulacji, stad te wariacje mogą być i bez luteiny moze być trudno :ico_noniewiem:
od kolejnego cyklu, jak trafiłaś do dobrego lekarza - mierz temperaturkę, umów sie na monitoring, do tego bedziesz miała komplet badań i z pewnością sie wyjaśnie skąd te wariacje, a potem się uda :ico_ciezarowka: :-D

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

06 lut 2010, 13:46

a skad wiesz, ze masz cykle bezowulacyjne?
kochana bo po pierwsze mój sluz nie zmienia sie wcale w kółko mam taki białawy wodnisty np teraz mam gdzie powinien mi zaniknac przed @ albo taki lepki :ico_noniewiem:
po 2 szyjki nigdy nie mam otwartej fakt czasem zauwaze ,ze jest wysoko czy nisko,ale zeby była otwarta to nie :ico_noniewiem:
po 3 ani jajnik prawy ani lewy prawie nigdy mnie nie bola tylko czasem prawy ,ale tam miałam niedawno torbiela i moze od tego lewy nigdy!
no poprostu czuje,ze mam cykle bezowulacyjne :ico_sorki:
bez luteiny moze być trudno
własnie wiem,ale jak zazyje luteine to inne wyniki mi zafałszuje dlatego gin powiedział,ze mam naie brac luteiny,a ja juz cała opuchnieta chodze,mam nastroje masakryczne sama z soba nie radze juz sobie :ico_sorki:
umów sie na monitoring
z tym bedzie ciezko bo mój gin przyjmuje tylko raz w tygodniu i jest bardzo oblegany i tak mi sie udało gdzie indziej do niego ddostac bo takto musiałabym dopiero 9 marca do niego isc a lekarz naprawde rewelacyjny :ico_sorki:
tak sobie myśle :ico_noniewiem: moze ja w ciazy jestem,ale nic mi nie jest testa robiłam z 3 tyg temu ale nic nie wykazał,a od paru dni sutki mam wrazliwe bardzo nie wiem czemu :ico_noniewiem: mówie ci kochana mam juz dośc :ico_placzek:

aha comiałam pisac...tą prolaktyne robiłam ale jest zaznaczone,ze WARTOSC REFERENCYJNA DOTYCZY KOBIET NIEBEDĄCYCH W CIAZY!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość