Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

23 maja 2009, 14:34

Mój Łukasz generalnie woła na nocniczek ale jak w majteczkach jak ma pieluchę to woła jak już pełna pielucha. Niestety podczas zabawy często zapomina albo nie chce sobie przerywać i kraksa gatki mokre. Póki co dalej pampersy ale miejmy nadzieję, że już nie długo.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

28 maja 2009, 19:44

ja Hanię wysadzałam jakieś 3 miesiące temu,sama sobie wybrała nocniczek,ale od razu nie chciała siadać :ico_nienie: był krzyk niesamowity :ico_olaboga: ale potem jak ja szłam do toalety to zabierałam ją ze sobą i pokazałam,że mama robi siku do większego "nocnika" a Hania ma mniejszy nocnik i zaczęła sikać,raczej było to na wyczucie co godzinkę i sama zaczęła wołać siku i kupkę ale po 2 miesiącach był kryzys i nie chciała za nic w świecie siąść na nocnik więc po miesiącu spróbowaliśmy ponownie bo Hania sama przyniosła nocnik z łazienki do pokoju i zawołała siku i jak na razie to sygnalizuje swoje potrzeby :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i mam nadzieję,że tak już zostanie :ico_sorki:

kati84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2043
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:02

31 maja 2009, 22:12

U nas nauka siusiania do nocniczka poszla szybko,mala zalapala o co chodzi.Kupilam tez deseczke ktora sie kladzie na sedes i bardziej jej to przypadlo do gustu.Wiec z nocnikiem juz dawno temu sie pozegnala.Od kad skonczyla 2 latka nie zakladam jej pampersow na dzien,tylko na noc,ale jestesmy wlasnie w trakcie odzwyczajania i tego :-D

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

27 paź 2009, 17:25

Mateusz długo nie mógł załapać o co chodzi z tym nocnikiem, sikał w majty i już :ico_placzek:
Az pewnego dnia sam przyniósł nocnik z łazienki zdjął spodenki i majteczki usiadł i zrobił, biłam brawo, było uroczyste spuszczenie siusiu do kibelka i wielka radość :-D
Małemu sie spodobało no i zapamietał... miał wtedy 2 lata i miesiąc, i od tamtej pory wpadek było mało bardzo mało. Mamy już teraz nakładke na kibelek i podnozek tak więc sam sobie radzi :-) Teraz chce odstawić papersy "nocne" bo juz od miesiaca budzi sie z sucha pieluszka.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

27 paź 2009, 18:43

u mnie gabi dlugo nie mogla oswoic sie z nocnikiem traktowala go jako zabawke ale w maju tego roku jak usiadla i zrobila siku i tak zostalo bilam jej brawo za kazdym razem jak nasikala i to ja motywowalo i co chwile siadala na nocnik w polowie maja juz na spacer ja bralam bez pampersa i mowilam jej zeby wolala jak chce siku to podlejemy trawke nie zsikala mi sie ani razu za kazdym razem wolala ze trawke chce podlac :ico_oczko:

na kazde dziecko przyjdzie czas i pora :-) nic na sile zeby nie zrazic :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
aniaj84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2186
Rejestracja: 11 lip 2008, 21:34

20 lis 2009, 23:35

a my nie sikamy do nocnika tylko od razu do kibelka :-D
ale za to kupa idzie do pampersa!
z sikaniem to było tak: 2,5 roku igora akurat przypadało na okres letni! ubierałam mu majteczki, oczywiście sikał w nie 100 razy w ciągu dnia! jak widziałam że sie kreci to znaczy,że mu sie chce siku! powiedziałam mu,że musi wołać głośno: mamusiu suisiu szybko!
i zatrybił o co chodzi! co nie znaczy że zawsze mi zawołał! czasami nie wytrztmał i lał w gatki! no ale tłumaczyłam i przypominałam mu do skutku i sie udało :ico_sorki: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

03 mar 2010, 13:55

Renia0601, Próbuj dalej, nie zniechęcaj się. Moja też nie chce wołać. Po fakcie oczywiście powie że trzeba ja przebrać. Ja staram się co jakis czas sadzać ją na kibelek i wtedy zrobi siku i sie cieszy, a jak nie chce ze mną iść i twierdzi że nie chce siku to przekupuję ją cukiereczkiem żeby jednak skorzystała i wtedy pójdzie i zrobi co trzeba Jednakże sama z siebie zawołała może kilka razy. Nie poddaję się i nie mam zamiaru jej zakładać pieluchy w dzień. W końcu może załapią :ico_sorki: Tobie tez życzę dużo cierpliwości

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

03 mar 2010, 19:37

Renia0601, mysle ze on jeszcze nie jest gotowy na nocnik ,jeszcze jest dla niego za wczesnie ,mysle zebys jeszcze poczekala i np na jakis czas ponowila probe nocnikowania ,on sam musi wpasc na to ze chce mu sie siusiu i ze trzeba wtedy zawolac ,od tego momentu bedzie juz sam kontrolowal oproznianie ......oczywoscie ze mozesz sie go pytac czy chce siusiu,wiadomo ze jak bedzie chcial to posadzic go trzeba :ico_oczko: lub wyznaczyc mozesz sobie ze np co godzine bedziesz my przypominac ze moze chce isc na nocnik...ale jak zrobi jednak w pieluszke to pamietaj ze jeszcze na do tego calkowite prawo :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

03 mar 2010, 20:06

Dzięki dziewczynki

Sylwia.O., próba przekupienia go po to aby tylko posiedział na nocniku zupełnie nie trafiona bo teraz chciał siadać tylko po to żeby bajkę/książeczkę pooglądać :-|

mal, teraz chyba znów odpuszczę na jakiś miesiąc i spróbuję później

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

03 mar 2010, 20:15

mal, teraz chyba znów odpuszczę na jakiś miesiąc i spróbuję później
to jest najlepsze wyjscie :-) i nic na sile bo przyniesie wrecz odwrotny skutek :ico_oczko:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość