mamusia25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 17 maja 2009, 18:27

Nasze dzieci....

10 lis 2009, 11:39

Co czytać dziecku na dobranoc.?

lilo

10 lis 2009, 16:55

zmień na taki, żeby było wiadomo, o czym w tym wątku jest mowa, bo "nasze dzieci" to bardzo wieloznaczne.
Popieram :ico_sorki:

Według mnie to też zależy od wieku przede wszystkim - na początku musiało być dużo obrazków, mało treści bo Piotruś się nudził, potem lekturę zmienialiśmy na coraz bardziej "poważną" :ico_oczko: Też uwielbiamy Franklina, ewentualnie klasykę baśni "Calineczka", "Jaś i Małgosia" itp.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

16 lis 2009, 22:56

Igula ma rok i czytam jej kubusia Puchatka :-) ale to trwa chwile bo zaraz chce obracac stromy i ogladac dalsze obrazki :ico_oczko:
zobaczymy co bedzie dalej

Buba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2010, 00:31

10 kwie 2010, 08:24

Mój brzdąc ma 10 miesięcy i jedyną skuteczną metoda "czytania" jest recytowanie z pamięci. ;)
Wszystkie bajeczki zabiera z ręki i chwile się nimi bawi po czym się zniechęca. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

06 maja 2010, 16:00

Mój syn zamiast słuchania bajeczek to je ogląda przed snem. Lubi nazywać obrazki, opowiadać o nich, liczyć, określać kolory.

Myślę, że rodzaj książeczek zależy od wieku dziecka, im mniejsze tym treści powinno być mniej bo nie potrafi ono skupić uwagi dość długo.

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

07 maja 2010, 00:24

mam 5 letniego syna z pierwszego małżeństwa. 3 dni w tygodniu jego "tatuś" przychodzi wieczorami do niego na 1,5 - 2 godzin i w tym czasie mu czyta i razem się bawią rozwiązując rebusy itp ale Szymon zaraz po wyjściu "tatusia" wymaga ode mnie lub od mojego obecnego męża (sam zaczął do niego mówić tato, niespodziewanie na naszej podróży poślubnej na której Młody był z nami) żebyśmy też poczytali mu na dobranoc. Nie wiem co robić bo mamy jeszcze półroczną córcię i 3 dzieciątko w drodze :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

07 maja 2010, 07:51

Kala jedno z was może mu czytać podczas, gdy drugie zajmie się córcią, np. będzie ją kąpało :ico_noniewiem: Z trójką dzieci będzie już troszkę więcej zamieszania, może synek włączy się w opiekę nad kruszynką i nie będzie już wymagał takiej uwagi :ico_noniewiem:

lilo

07 maja 2010, 09:08

Kala ;), przy dwójce dzieci to chyba nie jest jeszcze taki problem - zwłaszcza jeśli wieczorem i mama i tata są w domu.
U nas obowiązkowo musi być wieczorem czytanie, do tego często mąż ma drugą zmianę więc jestem sama. Na razie mamy to tak zorganizowane że najpierw małą kąpię i kładę spać, żeby mieć dla starszaka czas, a jeśli mała nie uśnie to sobie leży i też słucha :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kala ;)
Papla
Papla
Posty: 790
Rejestracja: 16 wrz 2009, 09:10

07 maja 2010, 10:01

dziękuję :-D
kamizela my dość rzadko jesteśmy razem w domu bo mąż dojeżdża do pracy codziennie 72km :ico_noniewiem: i wraca zmęczony, czasem nawet zasypia zanim coś zje a że pracuje na 3 zmiany to czasem jest rano, a czasem wieczorem dopiero. Ale postaramy się bo trzeba coś z tym zrobić a tu wychodzi na to że "nadmiar tatusiów" bardziej szkodzi niżpomaga :ico_noniewiem:

lilo razem oboje jesteśmy wieczorami co trzeci tydzień bo mąż pracuje na 3 zmiany niestety :ico_noniewiem: tak jak Ty wtedy muszę sama sobie radzić a sobie nie radzę :ico_olaboga: A Weronika jak nie śpi jeszcze to marudzi okropnie i jęczy i nici z czytania im obojgu na raz a Szymek angażuje się w opiekę nad Weroniką, daje jej pić itp :-D A Weronika nie chce w dzień spać :ico_noniewiem:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość