karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

25 maja 2010, 15:56

karmelciu a jak często na tą rehabilitację chodzicie, hm?
raz w tygodniu,we wtorki :-) ale dziś podczas ćwiczeń na piłce płakał,ale mu się nie dziwię,bo takie dziwne pozycje i wygibasy p.Tomek robił,że aż mi się też chciało płakać :ico_placzek: no,ale tak trzeba.Wytrzymał 35 minut

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

25 maja 2010, 16:30

karmelka, dzielny Filipek, da radę... musi :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:

A ja nadrabiam z fotkami :-D

Obrazek

Obrazek

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

25 maja 2010, 18:30

Qanchita, piękne foteczki :-)

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

25 maja 2010, 22:20

karmelka, mam nadzieję, że młody szybko przywyknie do ćwiczeń!
Qanchita, super to 2zdjęcie! :ico_brawa_01: I oby mleczka była niebawem pełna rzeka...
eve.ok no tak...Ty bez pracy byś zginęła....nawet z postów energia bije!!!

u nas ok...dzieciaki śpią...
młody się rozgadałm na maxa....nawija i nawija....jest boski! pojutrze szczepienie..a.le będzie ryk! on nawet przy czyszczeniu nosa dostaje szału...to co to będzie po zastrzyku?

dobrej nocki!

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

26 maja 2010, 08:42

Witam:)

Wczoraj wieczorkiem byliśmy u pediatry. Powiedziała, że mała rzeczywiście jest drobniutka i kazała zakupić w aptece zagęszczacz Nutrition i podawać po łyżeczce tej papki przed karmieniem. Niestety moja gwiazda pluje tym dalej niż umie! Mamy też kropelki na brzuszek espumisan i biogaja.
Zaleciła zrobienie USG główki i brzuszka no i posiew moczu :ico_olaboga:
No i powiedziała że mam ćwiczyć z nią bo coś nie tak z mięśniami, że rączek nie otwiera, główki nie trzyma przy podnoszeniu za ręce.... a to guzik prawda.
Normalnie zła byłam na tę moją córcie co w domu łapki trzyma otwarte, jak ją podnoszę i sadzam to główkę trzyma a u tej lekarki jakby ją coś poraziło.
pojutrze szczepienie..a.le będzie ryk!
Ojoj, ja prawie z małą ryczałam na szczepieniu :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2010-05-26, 08:52 ]
jagodka, Ty kiedyś pisałaś że brałaś jakieś tabletki na rozwój laktacji... co to było takiego???

madzia0609
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1313
Rejestracja: 16 paź 2009, 20:02

26 maja 2010, 09:06

my wczoraj byliśmy w szpitalu maluch miał 40 stopni gorączki ale jest juz ok

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

26 maja 2010, 09:16

Qanchita, czesto tak jest ze u lekarza dzieciak robi "na złość" :-D

a z nutritonem to uważaj bo moja jagoda miala po nim MEGA zaparcia
ja jej to dodawałam do nutramigenu bo mi ulewała ale teraz jakbym miala podobną sytuacje to nigdy w zyciu nie dałabym jej tego świnstwa

słuchaj moze taka jjej uroda ze drobna bo ty chyba gorylem też nie jestes mie?
nie daj sie zwariowac i ponanos jej wage na siatki i jak rośnie w miare proporcjonalnie to sie nic nie przejmuj

[ Dodano: 2010-05-26, 09:47 ]
Qanchita, u mnei te tabsy nie działały
nazywają sie lactinatal chyba
lepiej działa herbatka do azaparzania hippa albo z roosmana
no i piwo lech bezalkocholowy :-D
madzia0609,
a co sie działo?

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

26 maja 2010, 14:35

hej!
madzia0609, a od czego taka gorączka???
Qanchita, wiesz co...a ile Jolka w ogóle waży? ile przybrała od urodzenia? a ile na tydzień?
ja po konsultacji z moją pediatrą się uspokoiłam i dałam se na luz...
w końcu dziecko wie, czy chce jeść czy nie..
jakby był głodny, to by się darł..
jakby był chory, to by się darł...a nei śmiał i gugał cały dzień
więc zlewam to....nie chce pić z butli....czyli dokarmianie u nas nie przejdzie
więc je jak i kiedy chce pierś i tyle....jeszcze z 3miesiące i zaczną jeść kasze, zupki to i waga skoczy
ale tak jak laski mi pisały, przybieranie na wadze to nie wyścigi...nie ma co szaleć...
Ojoj, ja prawie z małą ryczałam na szczepieniu
nie no bez przesady...tak to aż nie mam...tylko ciekawam, jak młody zareaguje tym razem...
czesto tak jest ze u lekarza dzieciak robi "na złość"
coś w tym jest...

u nas fajnie!
samotna nocka minęła ok...dzieci ogarnęłam do 20.20 chyba...potem wszystko pięknie...Hania siusiu, młody spał..on jadł, ona spała...po 5on zjadł, ona też...siusiu, a potem spała ze mną do 7...potem sobie pogadali razem...jest ok..na razie i niech tak zostanie!

a mamuśkom wszystkiego naj naj naj!!!

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

26 maja 2010, 18:55

Qanchita, wiesz co...a ile Jolka w ogóle waży? ile przybrała od urodzenia? a ile na tydzień?
Dziś ma 3 mieś i za to stawiam :ico_tort:
A ważona była wczoraj i miała 4950g a to 10 centyl. Od urodzenia przytyła 1370g czyli średnio jakieś 98g na tydzień.
u nas fajnie!
samotna nocka minęła ok
Byle tak dalej! Niech dzieciaczki oszczędzą mamusie :ico_oczko:
a z nutritonem to uważaj bo moja jagoda miala po nim MEGA zaparcia
Oj, dobrze że mi piszesz! Dziś zjadła pierwszy raz może pół łyżeczki papki, i to tlykpo dlatego że rozrobiłam w moim mleczku. Inaczej pluje!
Poobserwuje...jak będą problemy z kupką to przestanę jej dawać.

Kupiłam sobie jakieś kuleczki homeopatyczne na rozwój laktacji, zobaczymy czy pomogą!
słuchaj moze taka jjej uroda ze drobna bo ty chyba gorylem też nie jestes mie?
:-D :-D :-D Nie no, do goryla to mi daleko ale czasami czuję się tłusta jak prosie :ico_puknij:
A tak serio, to przeglądałam moją książeczkę zdrowia i porównywałam wagę. Ja byłam podobno drobnym dzieciątkiem ale na 8 tyg. ważyłam już 5200g.
no i piwo lech bezalkocholowy :-D
A po piwie bezalk. mała nie ma kolek? Bo jak nie to chętnie będę się tak spijać :ico_sorki:

madzia0609, tak po prostu gorączka??? Biedactwo :ico_olaboga:

A Jolcia dziś jest grzeczna jak aniołek. Byłyśmy na zakupach bo dziadek dał kasę żebym kupiła każdej wnusi sukieneczkę na dzień dziecka ( a ma ich biedak 5 :ico_szoking: )
Weszłam tylko do kilku sklepów bo wiadomo jak to jest... do większości wąskie drzwi i 5 schodków do pokonania :ico_zly: A gdzie tu wózek? :ico_zly:
No ale zakupki udane :ico_brawa_01:
Potem spacerek na cmentarz, w końcu dziś dzień matki i później kawka u mojej chrzestnej.

A...zapomniałam jeszcze wspomnieć że moja gwiazdeczka jest prawdopodobnie na mleko uczulona :ico_noniewiem: Boję się co będzie jak wrócę do pracy. Pewnie pozostanie mi tylko to mleko na receptę bo po bebilonie wymiotowała.
jeszcze z 3miesiące i zaczną jeść kasze, zupki to i waga skoczy
JA mam zamiar zacząć podawać kleik po 4 miesiącu i te kaszki które będzie można :ico_noniewiem:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

26 maja 2010, 21:04

Qanchita, dzieciaki rzeczywiście są u lekarza jakieś inne niż w domu :ico_zly: a jeśli malutka naprawdę zaciska jeszcze piastki to nie dawaj jej łąpac twojego palca ani zabawek które moze chwytać,a raczej takie piłeczki zeby rączke otwierała i nie ma potrzeby żebyś w domku za rączki ja łapała żeby się podnosiła rehabilitanta-tak nam zalecał rehabilitant..Działa :-) jeśli by była zbyt wiotka to sama nie dasz rady z nią ćwiczyc,ktoś by ci musiał pokazać co masz robić.Sorki,ale dziwna lekarka,bo skoro uważa że coś jst nie tak jak trzeba to powinna was do rehabilitanta skierować.
Co do kropelek BioGaia to sa dobre,ale drogie i na krótko wystarczają.Ja teraz daje Acidolac baby.

[ Dodano: 2010-05-26, 21:06 ]
i jeszcze nie powinna mieć za długich rękawków w kaftanikach bo wtedy odruchowo zaciska piąstki (też zalecenie rehabilitanta)

[ Dodano: 2010-05-26, 21:09 ]
madzia0609, a co małemu dolega,ze taką miał gorączkę?
------------------------------------
my mieliśmy kontrolne USG bioderek i okazało się że lewe bioderko nie jest takie jakie być powinno :ico_placzek: mam go przez miesiąc szeroko pieluchować i do kontroli 7.07.Mam nadzieję,ze będzie wszystko ok :ico_sorki: Wynik badania może nie być miarodajny,bo jak mu lekarz lewe bioderko badał to się kręcił i nie mógł dokładnie sprawdzić co i jak.Kurczę a 6 tygodni temu było wszystko ok.

[ Dodano: 2010-05-26, 21:10 ]
A tak serio, to przeglądałam moją książeczkę zdrowia i porównywałam wagę. Ja byłam podobno drobnym dzieciątkiem ale na 8 tyg. ważyłam już 5200g.
kochana każde dziecko rozwija się w innym tempie.Mój Marcin miał 13 miesięcy i ważył 9950g,a syn koleżanki ma 6 miesięcy i waży 11kg :ico_szoking: będzie dobrze :-)

[ Dodano: 2010-05-26, 21:11 ]
A po piwie bezalk. mała nie ma kolek? Bo jak nie to chętnie będę się tak spijać
ja popijam Karmi kawowe-pycha :)

[ Dodano: 2010-05-26, 21:12 ]
...zapomniałam jeszcze wspomnieć że moja gwiazdeczka jest prawdopodobnie na mleko uczulona Boję się co będzie jak wrócę do pracy. Pewnie pozostanie mi tylko to mleko na receptę bo po bebilonie wymiotowała.
na receptę tańsze i napewno nie zaszkodzi malutkiej

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość