Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

14 maja 2010, 19:02

Tańszy, a na prawdę tak samo skuteczny jak Espumisan, jest Gaspertin...
Porównanie: Espumisan - ok. 8zł - 25 kapsułek, Gaspertin - ok.10zł - 50 kapsułek :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

14 maja 2010, 21:08

nie znam tego leku.... ja biorę akurat espumisan easy w saszetkach bez popijania, cytrynowy, jedna kosztuje około 1,20 w sklepie, w aptece nieco drożej chyba... zawsze staram się mieć w torebce zapas.... tak smakuje jak oranżadki w proszku....

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

24 maja 2010, 13:41

layla, nadwrażliwe jelito? a czym to się objawia?
U mnie zaczęło się od zaparć właśnie, często też towarzyszom temu wzdęcia albo takie przelewanie się treści w żołądku. A po kilku chwilach albo po kilku dniach biegunka. Takie urwanie głowy ale żyć się da. :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

27 maja 2010, 11:06

miałam taki okres w życiu, że zaparcia miałam okropne, szczerze powiedziawszy marzyłam o biegunce ;) brutalne, ale prawdziwie ;) przeszło jak zaczęłam jeść więcej owoców i pić więcej wody, ale z tymi wzdęciami to już gorzej, bo to niezależnie od rodzaju i ilości jedzenia mi się zdarza... moim zdaniem to właśnie od ciągłego biegu i nieregularnych posiłków, ale czasem mam takie dni, że mimo szczerych chęci nic z tym nie zrobię, więc ratuję się symetykonem ;)
a ty bierzesz na to jakieś specjalne leki? Czy to raczej łączy się ze zmianą diety?

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

27 maja 2010, 22:38

Zmiana diety to podstawa ale i ruch, i to nie tylko mój wymysł. Wiele osób twierdzi, że ruch pomaga. Choćby zwykły spacer. Dietę albo sama sobie ułóż albo skonsultuj z lekarzem. Omijamy produkty wzdymające i ciężkie. No i posiłki o mniej więcej stałych porach. Do tego pozbywamy się pośpiechu i stresu, bo to wzmaga problemy. Teraz nie biorę żadnych lekarstw tylko zioła, no i ten miodzik.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

01 cze 2010, 20:56

no to ja właściwie tak samo żyję, może poza tą dietą, bo nie trzymam się żadnej jakoś szczególnie, jem, co mi smakuje i na co mam ochotę ;)
ruch pomaga, poprawia perystaltyke jelit, czy jak to się tam fachowo nazywa, produkty wzdymające raczej omijam, bo nie przepadam, poza fasolką raz na jakiś czas, no i czasami się skuszę na coś gazowanego i wtedy mi brzuch wywala, za największy problem mam z jedzeniem o stałych porach, no i ze stresem i pośpiechem też, takie życie prowadzę niestety, a może i stety, bo nie jest tak źle, gdyby nie te wzdęcia :/

tygrysieoko
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2010, 19:37

04 sie 2010, 13:57

Pewnie nie powiem niczego odkrywczego, no ale jak ktoś chce się pozbyć wzdęć, to podstawa jest dobranie odpowiedniej diety. Z tego co wiem, to wzdęcia mogą być objawem nie tylko źle strawionego jedzenia - takie dolegliwości towarzysza np. opóźnionej alergii pokarmowej, albo kandydozy. Wydaje mi się, ze nie należy bagatelizować takich objawów, bo mogą być początkiem czegoś poważnego. Odpowiednia dieta może pomóc, trzeba tylko dobrać ja w odpowiedni sposób. Niektóre kliniki stawiające na odpowiednie żywienie, jak np. Vimed pomagają w doborze odpowiedniej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb diety. Myślę, że u niektórych osób na pewno by się taka metoda terapii sprawdziła.

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

04 sie 2010, 17:42

Tańszy, a na prawdę tak samo skuteczny jak Espumisan,
Potwierdzam;-)

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

30 sie 2010, 15:29

A czy Wy tez tak macie ze jednocześnie ze wzdęciami pojawia sie i zgaga?
ja juz normalnie w takich chwilach trace siłyi mam ochote rwać włosy z głowy.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość