danusiaczek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2010, 12:56

25 sie 2010, 01:06

Ja z własnego doświadczenia, choć noszę czasami soczewki, to jestem jednak za okularami. Codziennie stosuję płyn Hylo-Comod. Poza tym jem, znaczy się staram się często jeść borówki! :-)

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

09 maja 2011, 11:12

Ja mam wadę wzroku, nie wielką ale jednak okulary muszę nosić.. myślałam nad laserową korektą, tylko nie wiem jak to jest - czy każdy z wadą może sobie taki zabieg zrobić? czy to jest bezpieczne??

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

11 maja 2011, 08:39

Michalina, Nie kazdy moze taki zabieg zrobic. Musi byc warunek ze wada wzroku sie nie pogarsza :ico_sorki: Wiem bo moja kumpela miala zabieg laserowy :-) Miala badania i czekala rok aby sprawdzic czy wzrok sie nie pogarsza. A ona juz miala dosc mocne okulary. Teraz tego nie zaluje i widzi bardzo dobrze :-) Zadnych komplikacji nie miala. Tyle ze mowila ze nieprzyjemny jest ten zabieg :ico_sorki:

fejara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 11 maja 2011, 19:05

11 maja 2011, 20:50

Ja tez miewam problemy z oczami- na niewielkie stany podraznienia stosuje oklady z torebek tumiankowych. Sa bardzo skuteczne :)

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

12 maja 2011, 08:53

Aż rok? długo.. to już powinnam się decydować. A nie macie jakiegoś dobrego miejsca gdzie robią takie zabiegi. Bo tak z wyszukiwarki wolałabym nie wybierać. Jakiś dobry lekarz z Warszawy i okolic by się przydał. Bo z NFZ takiego zabiegu nie refundują?

Awatar użytkownika
lady in red
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:38

26 maja 2011, 13:57

Hmmm, tak sobie pomyślałam, że może ten temat podsunie mi jakąś podpowiedź... Bo wpadłam przy okazji dzisiejszego święta na taki pomysł: Moja Mama od dłuższego czasu skarży się, że coraz mniej wyraźnie widzi przy czytaniu i zastanawiam się, jak ją przekonać, żeby poszła do specjalisty i przestała używać okularów z targu. Nakupowała sobie tego badziewia i ma teraz tego całą szafkę, a za te pieniądze mogłaby sobie już kupić porządne szkła z korekcją. Dałam jej już dzisiaj prezent z okazji Dnia Matki, ale zastanawiam się, czy po weekendzie w ramach dodatkowego prezentu nie zabrać jej jeszcze na badanie, żeby lekarz jej powiedział, co powinna zrobić i jakie szkła kupić. Myślicie, że gdyby dostała w prezencie ode mnie porządne okulary, to przekonałoby ją do noszenia ich i dania sobie spokój z tymi ze straganu? Szkoda, że wpadłam na to dopiero dzisiaj, bo zafundowałabym jej to w Dzień Matki, a nie z opóźnieniem;/

Awatar użytkownika
Jo_jo
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 30 paź 2009, 19:01

28 maja 2011, 10:38

Michalina, Nie kazdy moze taki zabieg zrobic. Musi byc warunek ze wada wzroku sie nie pogarsza :ico_sorki: Wiem bo moja kumpela miala zabieg laserowy :-) Miala badania i czekala rok aby sprawdzic czy wzrok sie nie pogarsza. A ona juz miala dosc mocne okulary. Teraz tego nie zaluje i widzi bardzo dobrze :-) Zadnych komplikacji nie miala. Tyle ze mowila ze nieprzyjemny jest ten zabieg :ico_sorki:
Jest jeszcze pare inych warunkow - np grubosc rogówki. Ja nie moge zrobic korekty bo mam za cienka rogowke :-( A interesowalam sie tym juz 10 lat temu. Nie mozna tez przed zabiegiem nosić szkiel kontaktowych itd itp... Generalnie lekarze badaja dosc gruntownie przed zabiegiem.

[ Dodano: 28-05-2011, 10:43 ]
Matki, ale zastanawiam się, czy po weekendzie w ramach dodatkowego prezentu nie zabrać jej jeszcze na badanie, żeby lekarz jej powiedział, co powinna zrobić i jakie szkła kupić. Myślicie, że gdyby dostała w prezencie ode mnie porządne okulary, to przekonałoby ją do noszenia ich i dania sobie spokój z tymi ze straganu? Szkoda, że wpadłam na to dopiero dzisiaj, bo zafundowałabym jej to w Dzień Matki, a nie z opóźnieniem;/

Świetny pomysl! tak zrób oczy to skarb!

A co do meczenia sie oczu i dbania o nie to ja regularnie uzywam zeli ze swietlikiem Flosleku. Sa naprawde swietne na wszelkie podraznienia powiek. Robię też cwiczenia takie tu wymieniane. Wazne tez by pameitac o mruganiu i nawilzaniu galki ocznej. Komutery maja cos takeigo w sobie ze jak sie skupiamy na patrzeniu na ekran to mniej mrugamy i oczy sie meczą szybciej. Trzeba tez odwracac glow i patrzec na dalsze przedmioty. Ale ten swietlik flosleku to naprawde polecam.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

28 maja 2011, 13:33

Michalina, Nie kazdy moze taki zabieg zrobic. Musi byc warunek ze wada wzroku sie nie pogarsza :ico_sorki: Wiem bo moja kumpela miala zabieg laserowy :-) Miala badania i czekala rok aby sprawdzic czy wzrok sie nie pogarsza.
zaskoczona jestem, bo moja kuzynka ze 2 tyg. temu miała zabieg laserowy własnie dlatego, że pogarszał jej sie wzrok w bardzo szybkim tempie i lekarze zadecydowali, że jak nie podda sie korekcji to rok dwa i całkowicie utraci wzrok i dziś w końcu widzi, mówi, ze czuje jakby ktoś dał jej nowe zycie. I też nosiła wiele lat szkła kontaktowe,a co gorsze kolorowe także swojego czasu i to popsuło jej wzrok bardzo, według lekarzy oczywiście i ich opini te kolorowe szkiełka noszone za często są bardzo szkodliwe na oczy.

Awatar użytkownika
lady in red
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2011, 11:38

30 maja 2011, 15:25

Świetny pomysl! tak zrób oczy to skarb!
I tak też zrobiłam, Mama jest umówiona na pojutrze, teraz trzeba ją tam wyciągnąć;] Jak dowiem się, co jej zalecił, to może będziecie w stanie polecić mi jakieś konkretne rozwiązanie:)

[ Dodano: 08-06-2011, 13:51 ]
Tak więc Mama już po wizycie. Okulista powiedział, że takie pogarszanie się wzroku jak u mojej Mamy jest rzeczą „naturalną” i zaczyna się mniej więcej po czterdziestce. Mama dała się namówić na kupno profesjonalnych okularów progresywnych, więc jestem zadowolona, już zamówione :ico_haha_01: . Teraz pozostaje tylko poczekać do wizyty kontrolnej, za jakiś czas… Jak często powinno się badać wzrok? :>

Awatar użytkownika
EmilyTheStrange
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2011, 11:59

15 lip 2011, 12:00

I co, jak to się sprawdza? Bo też się zastanawiam na d takim prezentem?:)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość