Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

10 paź 2010, 20:59

Miluśka, ja miałam to cholerstwo w ciąży z Frankiem w 32 tyg . Najlepiej jak zrobisz badania alt i aspt i bilirubinę. Nie che cie straszyć ale cholestaza to wynik ucisku na wątrobe to też zła praca wątroby w ciąży zła dieta ale również łykanie tabletek "psuje" wątrobę co powoduje wydzielanie sie kwasó co za tym idzie cholestaza. Ja brałam w ciąży dużo leków najpierw duphaston do 18 tyg ciąży bo miałam zagrożoną póżniej nospa i magnez bo brzuszek twardniał i teraz wiem że to była przyczyna u mnie tak wysokiej cholestazy.

może być uczulenie na żelazo ale pewnie by jakaś wysypka była wiec ja bym sprawdziła.

oczywiście życze Ci aby było wszystko ok i żeby to nie była cholestaza. :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

10 paź 2010, 21:04

modlę się żeby to nie było to. dziś nie brałam tabletek. i odstawię je na jakiś czas. zobaczymy czy to coś da. jeśli nie będzie poprawy udam sie wcześniej do lekarza a jeśli poprawa będzie to pójdę normalnie na wizytę i wtedy z nim o tym porozmawiam.

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

10 paź 2010, 23:03

Ja w pierwszej ciąży miałam uczulenie na żelazo, i wiem, że teraz nie mogę go brać. Swędział mnie brzuch i wyskakiwały mi krosty

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

11 paź 2010, 14:31

Miluśka, nie chcę straszyć, ale gnaj do lekarza. bierz skierowania na aspat, alat, bilirubinę. W cholestazie wyniki będą kilkukrotnie przekroczone, ja miałam nawet kilkuset krotnie zanim trafiłam na lekarza który mnie właściwie zdiagnozował.
Dziewczyny to nie jest zwykłe swędzenie, teoretycznie nie ma nawet powodów do swędzenia...
Ja cholestazę w pierwszej ciąży dostałam po 16 tygodniu, do dziś pamiętam to swędzenie całego ciała, a zaczęło się od stóp i dłoni i one swędziały najbardziej, darłam je szczoteczką, pumeksem :ico_zly: ... brr. Pamiętam też ignorancję lekarzy w jednym szpitalu... i wypis po 3 tygodniach z dwoma dokumentami: na wypisie:"stan zdrowia dobry", na skierowaniu żeby się do nich zgłosić za 2 tygodnie: "ciąża wysokiego ryzyka" z tą samą datą i podpisem tego samego lekarza! I kubeł zimnej wody, gdy od ostatniego lekarza usłyszałam co grozi dziecku.... On prowadził moją ciążę do końca, synek jest zdrowy, urodził się w terminie!
Idź do lekarza, nie czekaj na terminową wizytę... i trzymam kciuki aby to nie było to cholerstwo

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

11 paź 2010, 16:00

ja bym zrobila dokladnie jak mama Kasia, pisze,
z ciaza nie ma zartow-nie chcemy cie tu straszyc ale czym jest wizyta u specjalisty w porownaniu z zagrozeniem dla dzidzi...
bedziesz spokojna a tak odstawisz zelazo co dla ciebie nie jest dobre-ja lykalam zelazo od polowy ciazy i duphaston i magnez,tez mnie czasem skora zaswedziala ale jak mnie cos niepokoilo to dzwonilam do swojego lekarza i jak on nie byl w stanie mi pomoc na odleglosc to odrazu kazal przyjezdzac do siebie -a mam do niego 30km...dziecko najwazniejsze

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

11 paź 2010, 17:14

Ja też miałam cholestazę na całe szczęście na koniec ciąży bo około 34 tygodnia ciąży. Swędziały mnie stopy i dłonie. Najlepiej idź do ginka albo zrób sobie te badania alat i aspat. Jeżeli będziesz miała cholestazę to napewno czeka Cię szpital bo to niebezpieczne dla dziecka
Idź do lekarza, nie czekaj na terminową wizytę... i trzymam kciuki aby to nie było to cholerstwo
. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

12 paź 2010, 00:47

to i ja dołączę do cholestazy w ciąży...miałam ją w drugiej ciąży,zaczęło mnie swędzieć na rękach i nogach,najbardziej w nocy,z\robiłam aspat,alat i wyszło grubo ponad normę.W szpitalu nie leżałam,ale od razu dostałam leki-ursocam,essentiale forte i vit K.Też się bałam o córeczkę,bo cholestaza jest niebezpieczna dla dziecka.I tak jak dziewczyny radzą-do lekarza!

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

12 paź 2010, 21:51

.miałam ją w drugiej ciąży,zaczęło mnie swędzieć na rękach i nogach,najbardziej w nocy
to tak jak u mnie :ico_noniewiem:
Sama zrobiłam badania na te transaminazy alat i aspat,tzn. bez skierowania. Przy normie 40, ja miałam prawie 800 :ico_szoking: Leżałam 2 tyg. w szpitalu, poród w koncu wywołali w 36tc, bo nie chcieli ryzykowac zdrowia malucha :ico_olaboga:
Miesiąc przed tym wszystkim badania transaminazów wykazały w zasadzie normę, lekarz stwierdził,ze ten swiąd skóry spowodowany był przez truskawki(bo duzo zjadłam). Zatem nie napisze nic nowego tylko: do lekarza, badania i obserwacja.

Awatar użytkownika
mama Kasia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 344
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:19

12 paź 2010, 22:19

Ale nas dużo :ico_szoking: , a podobno to rzadka choroba :-D .
Pamietam na patologii kobietki się dziwnie mi przyglądały jak się drapałam, myślały pewnie że z jakimś świerzbem przyszłam a gadam o jakiejś rzadkiej chorobie :-D , a mnie męczyły już wyjaśnienia że nie chciałyby "być w mojej skórze" i to dosłownie :ico_puknij:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

12 paź 2010, 22:27

Miluśka, i jak przeszło swedzenie?
Byłaś u lekarza ?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość