Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

17 sty 2011, 00:36

Lena łazi ale musi się trzymać czyli przy łóżkach, ścianach, łapie chodzik pcha go i idzie, jak nie może się złapać to na 4 podchodzi i wstaje, zdarza jej się wstać bez trzymania, parę kroczków też zrobiła, zaczyna wyciągać rzeczy z szafek, parę razy posprzątała już w ciuchach Jaśka, mówi mama, tata, baba, kaś (jaś), daj, ogólnie ciągle gada ale po swojemu, pokazuje papa, jaka duża nie ma gdzie jest Bozia, sroczkę, pije z kubka takiego normalnego, palcem pokazuje, jak ogląda bajkę to też paluszkiem pokazuje i mam jej opowiadać, jak coś upadnie, rzuci mówi babach, jak gra muzyka to tak fajnie rusza dupką czyli tańczy, robi pierdziocha i gryzie, czego nie lubię :ico_oczko:
a tak ostatnio pomagała wyciągać pranie z suszarki
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2011-01-16, 23:38 ]
i daje buziaka z otwartą buzią jeszcze :-D i Indianina czasem :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011, 22:58 przez riterka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

17 sty 2011, 12:05

riterka, no to super!!! chyba jednak dziewuszki szybciej mówią. mój gada non stop, ale po swojemu....hehehe. ale Hanka z tego co pamiętam do jak miała 13miesięcy to mówiła baba, dziadzia, mama, tata, dada, papa i bardzo dużo pokazywała rzeczy...ciekawe, jak to będzie tym razem. Tom uwielbia odkurzacz, pralkę i suszarkę do włosów! i prawie sam wychodzi z chodzika....
karmelka Filipek też widzę bardzo duuuuuuużo umie! i aż tyle sam przeszedł? wspaniale!!! zdolne mamy dzieciaczki co? mądrale małe...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

17 sty 2011, 14:13

riterka, brawa dla Lenki za tyle umiejęności.
nasz póki co na etapie BABA, DADA (tata), MAMA (niestety to najrzadziej mówi), robi PAPA i jak pytamy: Gdzie jest Tobiaszek, to patrzy na swoje zdjęcia w ramkach. Do tego robi pierdziochy ustami :ico_haha_01:

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

17 sty 2011, 16:48

Zdolniachy z naszych dzieciaków :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

17 sty 2011, 21:34

tibby, :ico_brawa_01: on jeszcze młody jest hehehe

kobietki, co planujecie w prezentach na roczek? ja nie wiem..........nie chcę zabawek, bo już się przesypują....a dużo jest po Hani....mamy piaskownicę, namioty, huśtawkę , hulajnogi, dostanie motor na akumulator....pchacz ma, jeździk też..........no nie wiem!
wymyśliłam na razie fotelik rowerowy, bo to się przyda....ale co jeszcze????

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

17 sty 2011, 22:34

My planujemy to krzesełko uczydełko (tzn.moja siostra mu kupi),a od nas dostanie jeździk,bo jeszcze nie ma.Nie wiem co reszta rodzinki planuje mu kupić :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

17 sty 2011, 23:08

Witam:)

Zdolniaczki z tych naszych pociech:)
Jolka jeszcze sama nie drepcze, bojąca jest. Musi trzymać się choćby za palec a wtedy gna ile sił w nogach:) Przy szafach, krzesłach owszem ale nie "bez trzymanki".
Mówi tata, mama, pa-pa, daj (to jej super wychodzi), di-di (na smoczek, nawet proste zdanie ładnie mówi "Di-di da!" czyli daj smoczek :-D ), bam, lala (jak widzi gdzieś lalkę).
Pokazuje gdzie jest lampa, bombka, kotek, piesek itp, pokazuje paluchem co jak coś chce i gdzie chce iść. Bawi się w uciekanie jak ją ktoś goni i chichocze przy tym w głos, próbuje zakładać buty ale to jej różnie wychodzi, jak nie mam kapci na nogach to mi je przynosi i zakłada :-D Wrzuca różne rzeczy do szafek (ostatnio schowała mi komórkę, co ja się naszukałam :ico_nienie: ) Bawi się w "nie ma- jest" i zaczepia na różne sposoby. Pokazuje jaka jest duża i jakie ma kłopoty, robi brawo, całuje z otwartą buzią, gryzie (wrrr :ico_zly: ) pokazuje ząbki i ostatnio nauczyła się dmuchać świeczkę (na mokro i z różnym skutkiem :ico_haha_01: ). To chyba tyle :-) Każdy nowy gest przyprawia mnie o łzy szczęścia :ico_wstydzioch: Cudowny etap :ico_brawa_01:
kobietki, co planujecie w prezentach na roczek?
Brata poproszę o rowerek (jest chrzestnym), tata mój pewnie kasę da to może jakieś ciuszki aniołkowi kupię a rodzina męża jest nieprzewidywalna...możesz podpowiadać a oni i tak zrobią po swojemu (tym sposobem mamy np kurteczkę zimową która kupiona była już za mała no i akurat zupełnie niepotrzebna bo Jolka ma 2 + kombinezon).
Zabawek też już bym nie chciała, bo na święta przybyło tego dużo:)

[ Dodano: 2011-01-17, 22:09 ]
Riterka Ty to masz dobrze! Lenka już pranie sama zrobi :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2011-01-17, 22:12 ]
wymyśliłam na razie fotelik rowerowy, bo to się przyda.
Super pomysł! Ja też o tym myślałam ale kuzyn mówił że nam pożyczy.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

18 sty 2011, 14:43

fotelik rowerowy
a co to? :ico_wstydzioch:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

18 sty 2011, 14:51

karmelka, krzeselko uczydelko ma takie same funkcje jak stoliczek edukacyjny rozni sie tylko tym ze w stoliczku jest laptop
zuzka moim zdaniem jest jeszcze troszke za mala narazie uwielbia przekladanie kartek w ksiezeczkach i w gasienicy i tym stoliczkiu ale fajna rzecz

a my planujemy kupic rowerek

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

18 sty 2011, 20:46


Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość