Awatar użytkownika
abegano
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1691
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:39

04 lut 2011, 22:26

hejka, u mnie waga też na razie stoi... Ale ja się czuję lżejsza jak mniej jem :-D
Tylko smętnie spoglądam na słodkości.... Jestem od nich chyba uzależniona.... Dziś po kolacji tez zgrzeszyłam :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_zly: i zjadłam 1,5 wafla ryżowego oblanego czekoladą :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 lut 2011, 22:34

Dziewczyny kibicuję wam :ico_brawa_01:
ale mam kilka hmm uwag... :ico_oczko:

Z doświadczenia wiem że takie:
Aaaaa i dziś zjadłam krupnik tylko i pomarańczke przed 18 zjem jeszcze dwa chlebki z jajkiem na twardo i chyba to dzis bęzie wszystko noi oczywiście pas wibrujący na 30min.
nie przynosi efektu.

Dieta nie polega na ograniczaniu do minimum jedzenia. To powinno być zbilansowane jedzenie wszystkiego czego organizmowi potrzeba, w określonej ilości i kaloryczności. Jedzenie czegokolwiek w tak małych ilościach nie ważne czy to dieta bez węglowodanowa, bez białkowa, bez tłuszczowa itp.. czy też bardzo nisko kaloryczna spowoduje tylko braki i efekt jojo. Bo organizm nauczy się że dostaje czegoś mało lub w ograniczonych ilościach i zacznie to odkładać na później.

stąd większość dietetyków mówi aby jeść mało a często, jedzenie ma być zbilansowane np czyli typowo: 60/30/10 (węglowodany, białka, tłuszcze) dostarczane z odpowiednich produktów.

Jeżeli ćwiczycie to tym bardziej nie powinnyście mocno ograniczać jedzenia, bo to tylko spotęguje cały efekt a wy będziecie chodzic ciągle głodne.

Jeżeli chodzi o węglowodany i tłuszcze to nie dostarczajcie ich z chipsów, paluszków, płatków śniadaniowych, szczególnie tych czekoladowych itp.

Jak macie ochotę na coś słodkiego to przegryźcie np owocami suszonymi, ale jak macie ochotę na jakieś słodycze to zjedźcie czekoladę pełno-mleczną a najlepiej gorzką. itd itd

o odżywianiu nie jeden napisał grubą książkę, więc trudno to skrócić w kilku zdaniach :-D
najlepiej udać się do dietetyka

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

04 lut 2011, 22:40

Dieta nie polega na ograniczaniu do minimum jedzenia. To powinno być zbilansowane jedzenie wszystkiego czego organizmowi potrzeba, w określonej ilości i kaloryczności. Jedzenie czegokolwiek w tak małych ilościach nie ważne czy to dieta bez węglowodanowa, bez białkowa, bez tłuszczowa itp.. czy też bardzo nisko kaloryczna spowoduje tylko braki i efekt jojo. Bo organizm nauczy się że dostaje czegoś mało lub w ograniczonych ilościach i zacznie to odkładać na później.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

trzeba jeść wszystko oczywiscie wykluczajac rzeczy nie dostarczajace jakichkolwiek składnikow odżywczych typu tak jak moni26, napisałaś: chipsy, paluszki, popcorn, różnego rodzaju ciasta, słodycze (wyjątkami są czekolada gorzka lub pełnomleczna, bo po prostu jest zdrowa i suszone owoce, ale w małych ilościach (bo są bardzo kaloryczne), galaretki, własnoręcznie robione sorbety). Zbędna tez jest duża ilość tłuszczów np w tłustych miesach, sosach.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

04 lut 2011, 22:48

Ja dziewczyny wiem o co wam chodzi,ale i tak musze ograniczyć jedzenie bo ja po prostu za dużo jadłam,no dwa obiady np schabowy z wielka ilością ziemniaków i sos do tego czy smietana,rano np"tosty a na wieczór znowu tosty tak nie moze byc dlatego przeszłam na taką diete..nic się nie stanie jak mi się żołądek skurczy i troszke podjetuje w taki sposób...ja jem mało teraz ,ale często i duzo pije :ico_sorki:
to co czyli kisielu nie moge sobie juz zrobić? :ico_noniewiem:

i wogóle pomocy..próbuje sobie zrobic suwaczek tak jak macie wy i nie umiem bo waga nie może być większa od tej co mam ? nic z tego nie kumam :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lut 2011, 23:13

jej co widzę temat na tablicy zastanawiam sie a nawet stało się to irytujące więc pytam co oznacza skrót MŻ, mam jedną myśl ale powiedzcie mi zobaczymy czy trafiłam;):):)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

04 lut 2011, 23:23

ale powiedzcie mi zobaczymy czy trafiłam;):):)
MŻ=mniej żreć :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

04 lut 2011, 23:32

i wogóle pomocy..próbuje sobie zrobic suwaczek tak jak macie wy i nie umiem bo waga nie może być większa od tej co mam ? nic z tego nie kumam
wpisujesz wage np 66 obecnA waga 65 a chcesz wazyc 55 kg . i tyle klikasz dalej dalej
najlepiej udać się do dietetyka
ide juz znalazłam :-) mysle ze za 2 tygodnie sie do niej wybiore.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 lut 2011, 23:40

no to dobrze myślałam, powodzenia kobietki, i fakt, prawdą jest co koleżanka pisze, lepiej częsciej a mniej, szybciej spalane przez organizm, do tego ćwiczenia tak,ze muszą byc przemyślane, bo zamiast zrzucac kilogramy, porzez ćwiczenia tworzą się mięśnie a tkanka tłuszczowa zostaje. ja oczywiście na diecie nie jestem ale jak jestem to włąśnie mniej jem ale częściej i czasem wagowo nie widac ale po ciuchach już tak!!

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

04 lut 2011, 23:57

abegano, ja trzymam kciuki aby waga jednak zlatywała :ico_brawa_01:
wpisujesz wage np 66
ok juz się udało dziękuję :-)
Kamcia, dlatego jem częściej,ale mniej ja dopiero zaczynam także za miesiąc powiem wam,JAK WYTRZYMAM czy dało rezultaty :ico_oczko:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

05 lut 2011, 00:20

misia81, wytrzymasz, co masz nie wytrzymać:):):)dla siebie to robisz;)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość