misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

choroba cushinga

20 lut 2011, 21:03

witajcie

Czy może spotkałyście się u was w rodzinie czy znajomych z tą chorobą? może wiecie jak się ją leczy oprócz operacji? naczytałam się o niej w internecie i w sumie mam pare objawów, mam podejżenie tej choroby :ico_placzek: bardzo się martwie a póki co do endokrynologa nie pójde bo po prostu mnie na niego nie stać :ico_sorki: czy zwykły ginekolog mógłby skierować mnie na badania hormonalne w tym kierunku>?

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

20 lut 2011, 21:24

misia81, dopoki ta choroba nie zostala u ciebie zdjagnozowana po co sobie nia zasniecasz glowe. to ze znalazlas pare podobnych objawow o niczym nie swiadczy.
W wielu chorobach wystepuja bardzo podobne objawy- dlatego od diagnozowania pacjenata sa lekarze.
Moje zdanie jest takie nie martw sie na zapas, bo wpadniesz w jakas depresje. biegiem do lekarza.
endokrynologa nie pójde bo po prostu mnie na niego nie stać :ico_sorki:
idz na kase chorych

ja nawet nie slyszalam o takiej chorobie, wiec w tym kierunku cinie pomoge.

Misia glowa do gory :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel: :ico_pocieszyciel:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

20 lut 2011, 21:28

Z tego co wiem to misi lekarze powiedzieli ze może mieć tą chorobe :ico_noniewiem:
Misia bedzie dobrze, głowa do góry, nie zamartwiaj sie na zapas :ico_sorki:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

20 lut 2011, 21:31

atka1112, Dziękuję za odzew :ico_sorki: może bym sie nie martwiła tym tak bardzo,ale ja tyje a jestem na diecie :ico_sorki: coraz mniej jem a dzis stanełam na wadze i znowu w góre :ico_placzek: a juz waga stała w miejscu ok dwóch miesięcy a tak się cieszyłam,buzie mam spuchniętą dlatego tak sie martwie :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-02-20, 20:32 ]
zawracam wam niepotrzebnie głowe,ale jestem tak zdesperwoana,że szukam pomocy chociaż wiem,że ciężko cokolwiek mi tutaj pomóc :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-02-20, 20:33 ]
dz na kase chorych
pierwszy wolny termin 2015 juz wszędzie szukałam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

20 lut 2011, 21:55

misia81, A robilas jakies badania ze to wlasnie to??? Czy tylko lekarz podejrzewa???
Bo czytalam teraz na temat tej choroby i to nie zaciekawie wyglada :ico_sorki: Powiem tyle ze jak sobie cos wkrecimy i zacznie sie duzo czytac to wszystkie objawy pasuja :ico_sorki:
Misia a robilas teraz badania na tarczyce???

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

20 lut 2011, 22:07

coraz mniej jem a dzis stanełam na wadze i znowu w góre
jak bedziesz mało jadła to waga moze isc do gory .
ponizej 1000kcal nie powinno sie jesc :ico_sorki:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

20 lut 2011, 22:10

jak bedziesz mało jadła to waga moze isc do gory .
ponizej 1000kcal nie powinno sie jesc :ico_sorki:
Fakt-z tym sie zgadzam :-)
Kiedys bylam na ostrej diecie bo chcialam szybko schudnac :ico_sorki: Jadlam tylko jogurty :ico_sorki: I nic nie schudlam a nawet przybylo 3 kila :ico_sorki:
Wtedy doszlam do wniosku ze glodowanie to nic lepszego :ico_sorki: Trzeba jesc ale z glowa :-)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

20 lut 2011, 22:13

A robilas jakies badania ze to wlasnie to???
najpierw byłam u ginekologa robiłam podstawowe badania hormonalne w tamtym roku razem z tarczycą bo nie moge zajść w ciąże i mam nieregularne @ wyszło niby brak owulacji i podejżenie PCOS,ale na USG wszystko ładnie pięknie...więc dostałam CLOSTYLBEGYT na owulacjie,miałam brać ten lek 3 miesiąće brałam rok :ico_sorki: bo @ miałam takie idealne i owulacja piękna,zaczełam wtedy tyć 2 kg na miesiąc aż w końcu w grudniu odstawiłam ten hormon bo przytyłam 12kg myślałam,że to od tego :ico_noniewiem: nogi mi zaczeły puchnąć więc poszłam niedawno do internisty zrobiła badania krwi i lekko miałam podwyższone leukocyty i OB wysokie więc skierowała mnie do szpitala a tam właśnie napisali mi podejżenie tej choroby... nie wiem ską oni to wzieli,ale pewnie bo badaniu fizykalnym :ico_noniewiem:
ze jak sobie cos wkrecimy i zacznie sie duzo czytac to wszystkie objawy pasuja
i tu masz racje bo zanim poszłam do tego szpitala nie widziałam tych objawów a teraz to ja jestem umierająca :ico_sorki:
teraz badania na tarczyce???
tak teraz robiłam tarczyce wszystko jest dobrze,ale mojego męża siostra mówiła,że czasem trzeba zrobic jeszcze te hormony T3,t4 czy jakos tak i wtedy dopiero wychodzi tarczyca :ico_noniewiem:

oj rozpisałam się wybaczcie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

20 lut 2011, 22:16

hormony T3,t4 c
no wlasnie sa dokladniejsze badania :ico_sorki: To idz do gina i niech Ci da skierowanie wlasnie na te badania :-)

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

20 lut 2011, 22:28

To idz do gina i niech Ci da skierowanie wlasnie na te badania
własnie o to chodzi,że gin chyba nie ma uprawnień na te badania i tylko endokrynolog może je zlecić :ico_sorki: a np?internista?tez chyba nie może :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość