Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

20 lut 2011, 20:45

spadłąmznieba pracowałaś gdzieś wcześniej (jeśli tak to przez ile?) i jaką szkołe skończyłaś?

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

20 lut 2011, 20:57

spadlamzniebajesli zamierzasz isc na urlop wychowawczy to po macierzynskim nalezy ci sie do wykorzystania cały niewykorzystany urlop z 2010r + urlop z 2011 (z tego co piszesz to umowe masz do 2012 roku wiec przysługuje ci cały urlop z tego 2011 roku czyli 20 lub 26 dni w zaleznosci do jakiego prawa nabyłaś poprzez staż pracy i nauke) + 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem
Ja podobnie zrobiłam z tego co pamiętam to macierzynski konczył mi sie w lipcu 2009 wiec pod koniec wypisałam wniosek urlopowy o urlop z 2008r + 2009 + te 2 dni wolnego w 2009 i dopiero potem wniosek o urlop wychowawczy.

Na urlopie wychowawczym mozesz pracowac. Tylko w twoim przypadku jak bedziesz miec pieniądze z mopsu to nie mozesz przekroczyc tej kwoty na osobe zeby nie stracic a gdybys była na bezpłatnym to do jakiej chcesz kwoty tylko musisz uważac bo wtedy pracodawca u którego masz urlop wychowawczy moze go rozwiazac jezeli udowodni ze wiecej pracujesz niz opiekujesz sie dzieckiem. Paradoksem jest to ze mozesz podczas urlop pracowac np na umowę zlecenie u pracodawcy u którego masz urlop wychowawczy

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

21 lut 2011, 12:08

spadłąmznieba pracowałaś gdzieś wcześniej (jeśli tak to przez ile?) i jaką szkołe skończyłaś?
tak pracowalam, mam 22 lata, a pracuje od 18 roku zycia (oficjalnie).
jestem teraz na dziekance. a czemu pyasz Kathrin?

[ Dodano: 2011-02-21, 11:11 ]
Paradoksem jest to ze mozesz podczas urlop pracowac np na umowę zlecenie u pracodawcy u którego masz urlop wychowawczy
to jest niestety niemozliwe... bo pracodawca najchetniej by mnie zwolnil. krotko mowiac wykorzystal moj status studenta zeby dostac kase za mnie, po 3 mscach chcial mnie zwolnic ale akurat bylam juz w ciazy i powiedzialam ze nie podpisze nic bo zlamie on prawo. byl bardzo zly... :) najlepsze jest to ze proponowal mi w 2 mscu pracowania tam awans, ze jest bardzo zadowolony, ze szybko sie ucze itd. bałwan... :)

ale będąc na wychowawczym bezpłatnym i biorąc kase z mopsu nie moge podjac zadnej pracy, tak? czy moge np na zlecenie/dzielo ale u innego pracodawcy?

[ Dodano: 2011-02-21, 11:13 ]
jesli zamierzasz isc na urlop wychowawczy to po macierzynskim nalezy ci sie do wykorzystania cały niewykorzystany urlop z 2010r + urlop z 2011 (z tego co piszesz to umowe masz do 2012 roku wiec przysługuje ci cały urlop z tego 2011 roku czyli 20 lub 26 dni w zaleznosci do jakiego prawa nabyłaś poprzez staż pracy i nauke) + 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem
dzieki za odpowiedz :) fajnie, bo wtedy dluzej bede miala pieniazki i dluzej bede mogla zostac z Malenka.

jest wtedy platne 100% na urlopie wypoczynkowym?

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

21 lut 2011, 14:40

moja mama rozmawiala zksiegowa u siebie w pracy. mialyscie racje.
jedno co mnie zaciekawilo, ze urlop liczy sie od momentu zatrudnienia do porodu (do tego dnia jest wazne L4), a potem na macierzynskim sie nie liczy. i znow liczy sie urlop na wychowawczym

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

21 lut 2011, 23:24

Po macierzyńskim od razu napisz wniosek o urlop jak Ci sie już będzie kończył to pisz do pracodawcy pisemko w wychowawczy. W MOPS-ie próg jakiego nie możesz przekroczyć do wychowawczego to 580 zł na członka rodziny, ale oni jakoś dziwnie to liczą bo zawsze coś odliczają, ja jak sama sobie obliczyłam to wyszło mi o jakieś 200 zł więcej na osobę niż jak mi wyliczył MOPS :ico_noniewiem:

kruszynka05
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 528
Rejestracja: 08 kwie 2010, 12:15

23 lut 2011, 13:02

spadlamznieba, no i jeszcze jest cos takiego jak dodatkowy urlop macierzynski ktory trzeba wykorzystac zaraz po zakonczeniu urlopu macierzynskiego podstawowego.
Ten dodtakowy urlop to dwa tygodnie. Trzeba zklozyc o ten urlop osobny wniosek najpozniej dwa tygodnie przed zakonczeniem maciezrynskiego podstawowego.
Pracodawca nie moze odmowic udzielenia tych dodatkowych dwuch tygodni ale Ty musisz amietac zeby zlozyc ten wniosek i co dosc wazne to musisz go wykorzystac przed urlopem wypoczynkowym. to tez jest 100 % platne.

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

23 lut 2011, 16:29

wymiar urlopu obliczasz tak:
zakładam, że masz 20 dni (ewentualnie 26) jeśli to 1 rok pracy to 2 dni za przepracowany miesiąc (również ten na chorobowym i macierzyńskim) jeśli to kolejny rok pracy to 20/12 x ilość przepracowanych miesięcy i tak jeśli wychodzi po przecinku a wychodzi zawsze podciągasz do góry, jeśli pracujesz choćby 1 dzień nowego miesiąca czyli np do 2.05 to maj też liczysz jako miesiąc przepracowany, jeśli wymiar jest źle naliczony odwołuj się zawsze możesz zadzwonić do PIP-u tam ci powiedzą czy jest dobrze, czy nie.
Ostatnio w KP był zapis, ze będąc na wychowawczym możesz podjąć pracę na 1/2 etatu nie powiadając pracodawcę ale nie wiem czy to się nie zmieniło
co do wniosków proponuję z neta ściągnąć i miesiąc przed końcem macierzyńskiego idziesz i składasz o przedłużenie macierzyńskiego i o wypoczynkowy, jeśli starczy czasu to złóż wniosek wychowawczy, jeśli nie to pracodawca wypłaci ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy! a przed wnioskiem o urlop napisz wniosek o te 2 dni opieki nad dzieckiem bo tego jak nie wykorzystasz to przepada, ewentualnie z tego może skorzystać tatuś, zależny jak sobie ustalicie :-D

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

24 lut 2011, 11:38

spadlamznieba, jeżeli np. masz ukończoną szkołę średnią to masz do urlopu wliczone 4 lata ( bo z tego co zrozumiałam to studiujesz jeszcze, chyba że masz licencjata to 8 lat masz wliczone do urlopu) + lata pracy, w Twoim przypadku 4
I teraz jeżeli masz skończoną szkołę średną to masz 8 lat do urlopu wliczany więc Ci przysługuję 20 dni urlopu na rok
Wyliczasz urlop na miesiąc tak:
20/12=1,6
i np masz umowę do czerwca to 1,6x6=9,6 (jeżeli jest powyżej 9,5 to zaokrągla się na korzyśc pracownika do 10 dni) (tu Ci podałąm przykłąd jak wyliczyć urlop)

[ Dodano: 2011-02-24, 10:47 ]
Jeżeli masz umowe od lutego 2010 r to masz do wykorzystania 18 dni - to co wykorzystałaś do kwietnia za 2011 r. masz 20 dni + 2 dni opieki
W sumie teraz doczytałam ze się powtórzyłam to co riterka napisała

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość