Karmienie butelką:

Tak
63%
12
Nie
37%
7
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

15 mar 2011, 20:26

Ja karmiłam Bartka rok i 10 m-cy...dłuuugo ale nie było to dla mnie jakimś wielkim obciążeniem i byłam dumna, że tak długo udało mi się wytrwać. Karmienie nie przeszkadzało mi absolutnie w niczym. Jadłam wszytsko, pracowałam a mały ssał kiedy miał ochotę.
Jestem zwolenniczką karmienia piersią ale nie potępiam mam, które karmią butelką z róznych powodów chociaż niekiedy odnoszę wrażenie, że niektóre zbyt łatwo się poddają :ico_noniewiem:
Mój ginekolog jest zwolennikiem karmienia piersi jak najdłuższym i to nie chodzi o dziecko tylko o matkę że jak się krótko karmi to w organizmie zostaje za dużo prolaktyny.
Gosia, a co tz ginekolog?

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

16 mar 2011, 17:13

Gosia, a co tz ginekolog?
Prusaczyk :ico_haha_01:
chociaż niekiedy odnoszę wrażenie, że niektóre zbyt łatwo się poddają :ico_noniewiem:
a mi się wydaje że one po prostu nie chcą karmić a że jest nagonka na karmienie to wymyślają i tyle.

aniafs, tak w ogóle to gratuluję :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wiesz już co będzie?

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

16 mar 2011, 19:56

aniafs, tak w ogóle to gratuluję wiesz już co będzie?
a dziekuję bardzo :ico_sorki: na ostatnim usg ginek nie zaobserwował siusiaka więc prawdopodobnie dziewczynka :-) :ico_sorki:
a mi się wydaje że one po prostu nie chcą karmić
to fakt...nie chcę się wymądrzać ale sama byłam o krok od podania sztucznego mleka ale byłam zawzięta i dałam sobie słowo, że nie poddam się tak łatwo...no i udało się.
Wszystko jest w naszych głowach- i chcieć to móc.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

16 mar 2011, 21:40

Znam przypadek dziewczyny,która już w szpitalu powiedziała,ze ona karmić nie zamierza i niech jej nikt nie zmusza.Przyniosła mleko,butelki i powiedziała,ze dziecko bedzie karmione z butli...
Z tym karmieniem to różnie bywa...Jedna chcą karmić,a inne nie i trzeba jedynie uszanować ich decyzje...Myślę jednak że warto chociaż spróbować,żeby się przekonać jak to jest i nie poddawać sie tak odrazu.Ta bliskość podczas karmienia jest taka wyjatkowa choć kobieta potrafi być też nieźle zmeczona jak dziecko donaga sie w nocy co 1hmleka :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

16 mar 2011, 22:18

i trzeba jedynie uszanować ich decyzje
oczywiście :ico_sorki: :ico_sorki:
Znam przypadek dziewczyny,która już w szpitalu powiedziała,ze ona karmić nie zamierza i niech jej nikt nie zmusza.Przyniosła mleko,butelki i powiedziała,ze dziecko bedzie karmione z butli...
no własnie...takie miała załozenie, tego się trzymala i nie mogło byc inaczej
U mnie na odwrót..ja się uparłam że będę karmić cycem. Nie pozwoliłam nawet w szpitalu dokarmiać małego sztucznym mlekiem zanim moja laktacja się rozkreciła na dobre, bo wiedziałam że to najszybsza droga do zaprzestania cycowania.
kobieta potrafi być też nieźle zmeczona jak dziecko donaga sie w nocy co 1hmleka
fakt, ale szybciucho się o tym zmeczeniu zapomina a te wspaniałe chwile bliskosci z maluszkiem pamieta się do końca zycia :ico_sorki:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

17 mar 2011, 09:50

więc prawdopodobnie dziewczynka :-) :ico_sorki:
ale fajnie parka :ico_brawa_01:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

17 mar 2011, 10:12

są różne przyczyny dlaczego kobieta nie chce bądź nie może karmić piersią, mamy wybór więc możemy skorzystać z niego i wybrać to co dla nas dogodne, ja osobiście uważam, że jeżeli nie ma medycznych przeciwwskazań to dlaczego nie dać dziecku tego co mamy dla niego i co jest dobre i dla dziecka i dla matki:)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość