NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 wrz 2011, 10:13

moje blizniaczki raczkowaly i rowniez chcialabym zeby Marcelina raczkowala :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
lekarze mowia, ze dziecko nie powinno zadnego etapu opuscic, a przy raczkowaniu wzmacniaja sie miesnie pleckow...

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

16 wrz 2011, 10:56

hej***
u nas też zimno z rana,brrr,a ja jeszcze musiałam rano z małą iśc bo mężusia nie ma do niedzieli bo na zawody wędkarskie pojechał :ico_sorki:
ale ubrałam malutką cieplutko to myślę że nie zmarzła
ale katarek ma boroczka i spać przez to nie może :ico_sorki:

a zaraził ją piotrus bo w niedziele on był zasmarkany a za dwa dn ona

madzia ale wy się macie,kurcze nie wesoło,człwoek myśli że znajda przyczyne i pomogą a tu lipa :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
a moja paulinka tez jest drobniutka ,waży pewnie gdzieś teraz ok 6600 i ma 67 cm,więc też jest długa,a wygląda akurat,jest drobniejsza,ale jak dla mnie to wcale nie za mało,ani dla pediatry,tylko że ona akurat apetyt ma i nie ulewa :ico_sorki:

moja też próbuje nonono podnosić i przesuwa sięw tedy na nosie do przodu,kończy się to oczywiście płaczem
a Piotruś raczkował ok 10 mc,a jak miał roczek to zaczoł chodzić,ale z niego to kluch był :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a teraz szczuplutki :ico_oczko:

ja włąśńie obiad kończe a potem znowu po małego :ico_sorki:

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

16 wrz 2011, 12:09

a ja nie zdazylam was doczytac a mala sie juz obudzila ;/ bo ona teraz w dzien to tylko po 20 min spi ;/ wczoraj mi ladnie spala bo jak zasnela oprzed 20 to obudzila sie dopiero po 5 i pozniej po 8 ale dzis w nocy znowu obudzila sie po 1 i pozniej po 4 ale juz nie chciala zasnac :ico_szoking: i se dadala dopiero po poł godz gdzies dalam cyca i przysnela znowu za to nad ranem pospalysmy cos bbylo przed 10 takze roznie spi nie ma jeszcze reguły
teraz sie obudzila i se lezy i gada ja umylam głowe bo farbowalam sobie włosy
Ewelcia brawa za drugi ząbek Oksanci
Madzia ale w tym szpitalu masakra dobrze ze wiesz na co jest uczulony ale szkoda ze nic nie poradzili na to ulewanie ;/
a Martynka jaka silna a moja to narazie kula sie z pleckow na brzuszek ale tylko na jedna strone umie i tez jak ja przebieram to sie turla i nie moge jej pieluchy zmienic ;p
brawa za wage Szymusia my 26 mamy szczepienie zobaczymy ile teraz Blanka wazy
moj K podobno jak byl maly to tez nie razckowal ja to wogole bardzo pozno zaczelam chodzic ale jak juz sie nauczylam to podobno nie umialam sie zaczymac dopiero jak jakas przeszkoda stala to sie zatrzymywalam ;p
ok ide do malej pozniej doczytam reszte
Dobrusiu super masz z taa praca na miejscu u tesciowej fajnie ;)))

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 wrz 2011, 12:42

Fintifluszka, wiesz moze jaki jest odpowiednik Sniezki w Niemczech?? Potrzebuje do tortu...

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

16 wrz 2011, 13:49

Czesc dziewczyny!
wiesz moze jaki jest odpowiednik Sniezki w Niemczech??
wiesz co, ja tu zawsze uzywalam tej smietanki w takim kubeczku jak smietana zwykla i dodaje do tego taki fix do bitej smietany w saszetce, ale wiem, ze sa takie przepisy, gdzie trzeba smiezke wlasnie wsypac do masy na przyklad i musialabym sprawdzic u nas w rewe, mysle, ze cos by sie znalazlo :ico_noniewiem: ale tak na chwile obecna nie potrafie ci powiedziec...

co do weekendu to nie wiem jak to bedzie wygladac, bo w sobote moj kuba prace konczy zawsze kolo 15-16 to na jakies zakupy jedziemy i pozniej siedzimy juz w domu, a niedziela jest bardziej rekreacyjna. w ta niedziele jest u nas korbi-fest, a ja kocham tutejsza zupe z dyni, chyba normalnie ze sloikami pojde i sobie kaze nalac, jest po prostu obledna, wiec musimy jechac na farne koniecznie i dopiero postanowimy co pozniej bedziemy robic :ico_noniewiem: bo Kuba koniecznie chce do lasu na grzyby jechac, ale jakbysmy sie zdecydowali na ten parowkowy fest wyskoczyc to zadzwonie, albo smsa napisze, bo mam Twoj numer :-) to w sumie tylko pol godzinki jazdy :ico_oczko: a gabriel juz zdrowy-znaczy jeszcze mu sie odrywa i troche mu tam w nosie gulgocze, ale mysle, ze nie sieje zarazy, a Polka twarda jest, juz 2-gi raz dala rade kichanie opanowac po 2 dniach i nic sie nie rozkrecilo wiecej...


Magda, ja bylam raz z Gabrielem w szpitalu polskim, bo mial jakies zakazenie ukladu pokarmowego i to samo bylo-pielegniary jakby za kare tam siedzialy, syf, tlok, przetrzymali nas bez potrzeby za dlugo w szpitalu i jeszcze wszystko lacznei z papierem toaletowym musisz miec swoje. jak wrocimy do PL to na pewno mi bedzie niemieckich szpitali brakowac :ico_sorki: i zgodze sie co do mleka, ze ten nutramigen na skaze sie daje, choc to podobno paskudztwo i dzeicko sie na tym pasie jak swinka :ico_sorki:

Polka tez na 68cm, nei wiem ile wazy, ale sadze, ze nie wiecej niz 7 kilo ii ladnie wyglada, wiec wg mnie jest dobrze, my teraz na "przeglad" musimy isc, ale ona musi zalicz 2gie szczepienie, a wiecznie tu chorobska mamy i nie mam sie z nia kiedy zebrac...

no i Polcia tez pupe dzwiga, zawsze sie tak poprzewala, twarza wyszura sie po poscieli i w koncu zaczyna plakac :ico_haha_01: ale takich sztuk jak Martynka jeszcze nie potrafi robic :ico_brawa_01:
i zgodze sie ze raczkowanie jest dobre, bo dziecko sie szybciej moze samo przemieszczac i wzacniaja sie miesnie kregoslupa. Gabriel jak skonczyl 7miesiecy to usiadl i do 2 tygodni po tym juz raczkowal co tez bylo bolem i lzami okupione, bo wiecznie broda zaryl jak sie uczyl, albo podniosl reke i go przeciazylo i glowa w ziemie walil :ico_olaboga: jak mial 9 miesiecy to przy meblach juz zasuwal, ale 2 razy sie wywalil i sie tak zrazil do chodzenia, ze przy tych meblach tyle miesiecy smigal :ico_sorki: odwazyl sie pojsc sam dopiero przed 14 miesiacem...

A przy przewijaniu teraz to mnei szlag trafia :ico_olaboga: Polka sie tak wierci i obraca, ze nie moge jej pieluszki zapiac

musze Gabrielowi obiad dac...

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

16 wrz 2011, 15:00

Magda ja tez mysle ze nutramigen jest najlepszy.Moj Wiktor jest alergikiem i jak byl maly mial to mleko pic ale to jest tak niedobre w smaku ze w ogole nie chcial tego ruszyc i dawalismy bebilon pepti.

U nas tez strasznie zimno.

Aniaa pisalas o zdjeciach Roksanki wiec prosze :-)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us
a tak dzisiaj zasnela w wozku :-) Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 wrz 2011, 15:09

sorki,że się wtrącę :ico_sorki:

co do raczkowania to Hania mi nie raczkowała,po prostu jak się przemieszczała to na siedząco jeździła na pupie :-D

magda1614 na to ulewanie to może gastrotuss by pomógł? u nas na majowo-czerwcowych markotka ma przepisany i chyba Murchinson stosowała i podobno pomógł :ico_sorki: tylko,że to na receptę jest

[ Dodano: 16-09-2011, 15:10 ]
agusia22, śliczna Roksanka i jaki pulpecik fajny z niej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

16 wrz 2011, 15:15

agusia22, śliczna Roksanka i jaki pulpecik fajny z niej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
dziekuje :-) o tak jest malym grubaskiem :-)

Aha stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: bo dzis mamy 5 rocznice slubu :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 wrz 2011, 15:19

dzis mamy 5 rocznice slubu :-)
wszystkiego najlepszego :ico_prezent: robicie sobie jakąś kolację czy nie obchodzicie?

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

16 wrz 2011, 15:20

agusia22, sliczne fotki i :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 5 rocznice slubu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Fintifluszka, ja mam nowy numer :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: jak znajde to wysle ci go na pw

[ Dodano: 16-09-2011, 15:26 ]
Fintifluszka, mozna kupis sahne creme z ruf albo dr oetkera...
ja do tortu potrzebuje i kremowke i sniezke

[ Dodano: 16-09-2011, 15:26 ]
aniawlkp86, niw tracasz sie, w koncu tez kwietniowka jestes :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości