magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

12 lut 2012, 11:33

witam z :ico_kawa:

u nas mrozno
rosołek wstawiony to i Filipek zje bo bardzo lubi :-D
no i chyba dzis do kościólka sie wybierzemy na 12.00

mysle nad tym fotelikizo wystaja i nie wygodnie mu w aucieem cały czas bo niby jeszcze ten dobry ale nogi za bardzo wystają i nie wygodnie w aucie

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

12 lut 2012, 13:43

nie najgorsze jest to ze nie mamy mozliwosci pujsc na swoje bo puki co to gabinet ktory rodzice K zaczeli budowac jest nie wykonczony i sami go musimy wykonczyc nie mamy auta swojego a K jezdzi do pacjentow zarejestrowal sie wiec tak po pół roku mysle ze bedzie mogl wziasc jakis kredyt kupic auto i wykonczyc gabinet a nawet ślubu nie mamy tez juz bym chciała miec to za sobą i skąd na to wszystko brac :ico_olaboga: no i nie wiem czy pisalam ze jak sie pytalam mamy mojej czy Aneta moja młodsza siostra ta co urodziła juz wybrała kto bedzie chrzestną to mnie zatkalo bo powiedziała ze Aneta mowila ze jeszcze nie wie ale moze Kasia moja starsza siostra) bo ona pujdzie do komuni a ja nie bo nie moge :ico_szoking: Aneta twierdzi ze tak nie powiedziała juz sama nie wiem komu wierzyc tak czy siak chrzestną juz sama nawet nie chcę byc :ico_noniewiem: przykro mi sie zrobiło ze wogole mama tak powiedziała pozniej niby gadała ze jakby mi tak zalezalo to bym wzieła ten ślub jasne ciekawe za co a i tak bym tylko chciała taki skromny i nawet narazie na taki nie ma same obrączki ile kosztują teraz ten fotelik mi sie taki podoba porządny ten co ogladalismy to 600zł kosztuje ;/ juz sama nie wiem
Gwona oby sie wszystko wyjasnilo czyli teraz ta kolezanka nie bedzie mogla zeznawac na twoja korzysc? ciekawe dlaczego cie oklamała trzymam kciuki
ja tez dzis zrobiłam Blance zupke uugotowałam warzywa i zmiksowałam zaklepałam jej mleczkiem jak dla mnie bez smaku ale jadła wiec hcyba jej smakowało ;))
ok pisze ta pracę puki K zajmuję sie małą
a na roczek chche Blance kupic taką figurke yszka miki co opowiada bajki spiewa i tanczy bo ona uwielbia tą bajkę klub przyjaciół myszka miki ;))

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

12 lut 2012, 14:13

Hej :-D

patrycjaaa, oj współczuję Ci bardzo :ico_pocieszyciel: wiem co przeżywasz,bo ja miałam taką samą sytuację co ty, tylko,że nie teściowa coś mówiła, tylko moja mama do taty... Pamiętam jaka byłam roztrzęsiona i smutna cholernie,bo nie lubię jak ktoś coś ma do mnie i nie powie mi tego wprost, tylko gada za plecami. Zleciałam na dół w tej złości, powiedziałam mamie,że wszystko słyszałam i co myślę na ten temat. Nie odzywałyśmy się do siebie (jak dzieci :ico_noniewiem: ) chyba z 2 miesiące ale więcej razy nie słyszałam,żeby coś gadała i częściej mówi mi wprost co jej się nie podoba i jest git :-D

Gwona, trzymam kciuki,żeby Nadusi ząbek wyszedł jak najszybciej !!
Super,że wreszcie coś się ruszyło i policja działa. Oby jak najszybciej i jak najskuteczniej!!
Ale jaja z tą "koleżanką" :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Wiesz czemu kłamała ??
W sumie teraz to nie ważne kim jest ale najważniejsze,żeby zeznała co widziała!!
Ale kurcze historia... :ico_szoking:

Dobrusia, ten nasz fotelik to cholernie drogi jest ale nie będę oszczędzać na bezpieczeństwie,bo mam bzika na tym punkcie. Miałam w życiu kilka stłuczek i wypadków samochodowych i jeden bardzo poważny, w którym niestety jedna osoba zginęła :ico_placzek: więc dziewczyny ZAWSZE w testowanych fotelikach zapięte i każdy w pasach!! Miałam niestety "przyjemność" przetestować 2 razy co się dzieje podczas wypadku z człowiekiem nie przypiętym pasami, więc wole nie ryzykować...

No właśnie my uzgadnialiśmy z rodzinką,żeby nic nie kupowali, tylko złożymy się na jeździk,a jak ktoś by chciał coś kupić to lepiej niech kaskę da to my kipimy jakieś ciuszki właśnie tak jak Wy wyjściowe :-)
Bo zabawek mamy tyle,że szok... i leżą i nikt się niemi nie bawi :ico_noniewiem: więc kolejne nie są nam potrzebne,a jeździk myślę,że posłuży długo :-)
Karola będzie na rowerze jeździć,a Martynka za nią na jeździku :-D :ico_haha_01:

Kurcze co do tych butów to ja się zastanawiam czy nie zainwestować w Bartki ale kuźwa takie są drogie,że masakra :ico_olaboga:
Taki mi się buciki podobają

Obrazek
Obrazek

ale kosztują 140zł :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
A wiadomo,że pochodzi w nich ze 2 miesiące... :ico_noniewiem: A jeszcze inne do domu pasuje kupić :ico_noniewiem:
Nie wiem kogo by się poradzić odnośnie bucików, może ten ortopeda by coś pomógł !? :ico_noniewiem:

Super jest takie siodełko dla dziecka na rower :-D My mieliśmy dla Karolci ale już wyrosła, więc teraz czeka aż Martyś podrośnie :-)
Taki na tył:
Obrazek

magda1614, moja też lubi rosołek ale kurcze później cierpi wieczorem,bo wychodzi jej uczulenie na brzuszku, nóżkach, rączkach i policzkach :ico_olaboga:
Do rana schodzi ale ma problemy z uśnięciem i na drugi dzień zawsze zielona kupa :ico_noniewiem:
Biedny Filipek z tymi ząbkami :ico_sorki: Pewnie tak jak mówisz boli go i chce być przy Tobie cały czas. Moja też tak za mną łazikuje i ciągle się przytula do nogi i trze buzią, widać ją też boli i swędzi. Ale teraz trójki w natarciu, więc pewnie ból większy niż przy jedynkach :ico_olaboga:

Co do fotelika to powinno dziecko w tym od 0-13kg jeździć jak najdłużej,bo jest najbezpieczniejszy. Dziecko jest tyłem do kierunku jazdy i w razie W nie działają na nie takie siły jakie działają podczas uderzenia gdy dziecko siedzi przodem. Główka w stosunku do reszty ciała jest jeszcze ciężka, więc najbezpieczniej tyłem jak najdłużej!!
Nóżki mogą wystawać dużo poza fotelik, a dziecko można w nim wozić dopóki główka nie zacznie wystawać ponad górną krawędź.
Karolinkę woziliśmy tak do 14 albo 15 miesiąca i kupiliśmy jej taką matę na oparcie fotela,żeby mogła sobie kopać i grały jej pioseneczki i świeciła, więc lubiła tak jeździć :-D
Zobaczymy na ile starczy Martynce ten fotelik,bo jest większy niż ten co mieliśmy dla Karolci,a poza tym Martyśka nawet 9 kg jeszcze nie waży :-)

Martyś śpi, jak wstanie zjemy zupkę i wybierzemy się na spacerek,bo świeci słoneczko :-D

Ale się rozpisałam znów :ico_sorki: :ico_sorki:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

12 lut 2012, 19:19

ten nasz fotelik to cholernie drogi jest ale nie będę oszczędzać na bezpieczeństwie
tak masz rację lepiej na tym nie oszczędzać bo to i tak na kilka lat bedzie
a nowy kupujecie?

a jesli chodzi o butki to Filipo mój jeszcze nie ma prawdziwych butów :-D

no i wyzyna sie drugi ząbek :-D dzis płakał nawet na spacerze :ico_sorki: :ico_sorki:

a u nas sypie sniezek i jest -5 a zimno jakby z -20 było ale dlatego ze wieje bardzo

jutro rano basen jakas rozrywka

acha i za tydzien do szpitala na 4 dni na diagnostykę :ico_sorki:
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: w kierunku tej choroby genetycznej co wam pisałam jestem tym zdołowana bardzo znowu szpital i nawet mi sie nie chce tam isc ,znowu krew usg i co dalej przeciez on juz to juz mial
i jest dobrze i takie powtarzanie to bez sensu
ale moze co innego mu zrobią juz sama nie wiem
ale potwierdzic moze to tylko badanie genetyczne
ach nie wiem
modle sie codziennie za jego zdrówko i mam nadzieje ze jest ok
aale coraz czesciej mam takie mysli ze on ma tą chorobe , bo jak poczytałam na internecie to duzo objawów sie zgadza :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: załamka i on ma taka chuda buzkę i te dzieci tez takie mają buziaki chude ale rozwijaja sie dobrze jak inne dzieci i to mnie jakos uspokaja
no nic koncze smecic niedzielnie

uciekam go budzic bo spi sobie jeszcze

Awatar użytkownika
Aniaaa
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:37

12 lut 2012, 20:42

a nowy kupujecie?
tak nowy,bo jakoś nie mam zaufania do używanych,bo nigdy nie wiadomo jak był użytkowany i czy faktycznie jest bez uszkodzeń. Ale kaskę z chrzcin zostawiliśmy specjalnie z myślą o kupnie fotelika, więc zbytnio mnie to nie stresuje,że trzeba będzie tyle wydać :ico_oczko:
A dla Karolci kupimy taki od 15 do 36kg i on już na szczęście ponad połowę tańszy jest :ico_sorki:

U nas jest -16 i też czuć jak by było ponad -20 :ico_chory:
Ale Wam fajnie z tym basenem :-) też mi się marzy, żeby z dziewczynami jeździć ale najbliższy jest 40km od nas, więc to cała wyprawa, żeby jechać i nigdy nie ma kiedy :ico_noniewiem:
Budują u nas ale nie wiadomo kiedy skończą. Będziemy mieli jakieś 3 minutki spacerkiem, więc super :-D

Trzymam kciuki za pobyt w szpitalu i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Musi być !!!
Myślę,że ta buźka Filipka to taka jego uroda,bo przecież do braciszka strasznie podobny.
Niech go biedaczka nie męczą bardzo :ico_sorki:
A czym ta choroba się objawia oprócz chudej buźki ??
A w internecie to lepiej nic nie czytać,bo zawsze można sobie jakąś chorobę wynaleźć i objawy pasują i wszystko i można sobie wkręcić :ico_olaboga:
Ja to tylko forum i ew. wiadomości czytam i tyle :-)

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

12 lut 2012, 23:19

Ja to tylko forum i ew. wiadomości czytam i tyle :-)
_____________
no ja tez na forum wchodze tylko bo te inne strony to jakos nie wiarygodne są
a objawy u Filipka sie jakby zgadzają
-słabe przybieranie na wadze,refluks,takie plamki brazowe na ciele,brak apetytu (ale juz minął)teraz cały czas je :-D ale pomimo wiekszego apetytu mały przyrost wagi,wedrujace jaderka kurcze i juz tak czesto nie schodzą do woreczka i chirurg juz mnie straszy zabiegiem :ico_sorki: :ico_sorki: hypotrofia wewnątrz maciczna-to ze był taki maluni no i tyle jest u niego a dodam ze tych innych objawów jest bardzo duzo
ale jak poszlismy do profesora genetyki to od razu powiedział po wywiadzie i tej malej buziulce ze ma z.Silver-Rusell :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Martwię sie bardzo,chociaz jedno w tym pozytywne ze Filipek sie bardzo dobrze rozwija psychruchowo i refluks sie uspokoił bo poza tygodniem po endoskopii jest dobrze i nie ulewa wcale.
Te dzieci z tym zespołem sie dobrze rozwijają intelektualnie tylko maja takie problemy typu refluks cos z serduszkiem a u nas jest ok :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:


ach pomarudziłam sobie znowu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
jestem dobrej mysli jeszcze :ico_sorki: :ico_sorki:
ach ide zaraz spac bo mam sporo do przemyslenia i tak naprawde jestem z tym sama bo mojego meza nigdy w domu nie ma, a ajak mu mówie ze jest tak czy tak to on jakos mnie nie rozumie..............
spokojnej nocki

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

13 lut 2012, 00:00

nie mam zaufania do używanych,
i prawidlowo bo ponoc ludzie sprzedaja foteliki po stluczce a one juz nie sa 100% pewne :ico_sorki: cos tam w ich mechanizmie juz szwankuje :ico_olaboga:

Gwonaco to za panna??? czemu podaje sie pod falszywym imieniem i nazwiskiem? co ma do ukrycia? ile sie znacie?
jak ja poznalas? jestes 100%pewna ze to nie osoba podstawiona przez P.?

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

13 lut 2012, 09:35

hej dziewczyny
ja tez juz zakupilam Marcelinie nowy fotelik :ico_sorki: :ico_sorki:
Zabki narazie sie u nas zatrzymaly i nowych nie ma :ico_noniewiem:
Marcelinka juz fajnie wola tata, jak jej mowie DAJ to podaje do raczki, nadal wstaje przy meblach, juz fajnie stabilnie, ale za raczki prowadzona byc nie chce, moze jeszcze czasu potrzebuje...
ide doczytac :ico_oczko:

Gwona, strasznie dzwina ta panna :ico_olaboga: ciekawe kto to wogole jest i najwazniejsze, ze sprawa ruszyla :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

co do bucikow dla dzieci to ja jeszcze nie kupilam, bo u nas ortopeda mowil, zeby malej kupic jak zacznie chodzic... wiec nie wiem ile mam jeszcze czekac... a chcialabym jej juz kupic, bo przeciez wstaje, a boje sie, ze sie nie przyzwyczai do bucikow...

a na roczek nie wiem jeszcze co malej kupie, bo bedziemy wtedy w Polsce, wiec pewnie dostanie cos jak wrocimy..

patrycjaaa, dziwni Ci Twoi tesciowie :ico_noniewiem: i siostra tez :ico_noniewiem:
ja jakos po slubie nie jestem a matka chrzestna zostalam i tak samo ksiadz mi Marcekine bez problemu ochrzcil...

magda, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 1 zabek Filipka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

sliczne foteczki dziewczyny, wlasnie doczytalam do tylu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

magda1614
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2628
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:38

13 lut 2012, 17:38

witam

U nas wyszedł drugi ząbek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
na roczek nie wiem jeszcze co malej kupie
:ico_sorki: :ico_sorki: no wlasnie ja tez nie wiem a to juz 22marca :ico_sorki: :ico_sorki:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

13 lut 2012, 17:54

U nas wyszedł drugi ząbek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_sorki: :ico_sorki: no wlasnie ja tez nie wiem a to juz 22marca :ico_sorki: :ico_sorki:
ja mam na szczescie troche wiecej czasu :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
niedawno kupilam malej pchacz, wiec to napewno odpada... ale mysle nad jakas rozwijajaca zabawka...

co do fotelika to my mamy taki
Obrazek

patrycjaaa, tak sobie wlasnie dzisiaj mysle o Tobie i Twojej tesciowej... i nie zlosc sie o to co napisze... bo kiedys pisalas, ze w domu zajmujesz sie tylko Blanka, bo tesciowa wszystko robi, a moze warto wypracowac kompromis?? Zaproponuj tesciowej np, ze ty bedziesz gotowala przez weekend, czy tam raz w tyg a ona w tym czasie posiedzi z Blanka, ty musisz troche odsapnac od malej, zreszta mala od ciebie tez, no a tesciowa napewno sie ucieszy... albo kiedys jej powiedz ze dzisiaj ty posprzatasz, a ona niech pojdzie z mala np na spacer... Mala potrzebuje kontaktu z dziadkami, a moze miedzy Toba, K. i tesciami tez sie poprawi, bo zauwaza, ze zaczelas wychodzic z jakas inicjatywa, bo czasem to mam wrazenie z tego co piszesz, ze siedzisz sama caymi dniami z Blanka w pokoju i sorry, ze tak napisze, ale poza tym "nic".. ja sie ciesze jak przyjezdza tesciowa, mimo, ze czasem gra mi na nerwach, ale przynajmniej wezmie dziewczynki do pokoju i pogra z nimi w chinczyka, z Marcelina sie pobawi, a ja mam wtedy czas dla siebie... nie mozna niestety w 100% poswiecac sie dla dziecka chociaz bardzo by sie chcialo...
a moze jak zostawicie mala z tesciowa na wieczor i pojdziecie z K. tylko na spacer to i moze miedzy Wami sie poprawi..

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość