buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

14 lut 2012, 23:08

twoj pije jedna ale przeciez piszesz ze robisz kaszki na mleczku wiec dostaje je.
mleko modyfikowane dostaje raz tak ok 5 rano, a kaszkę sinkac to dostaje na wodę bez MM :ico_sorki:
a kleik robie mu na wodzie.
ja od jutra chyba wprowadzę taki jeden posiłek :ico_noniewiem:
zmienilismy lekarza i jest super
my tez zmienilismy i mam nadzieje, że na dobre to malemu wyjdzie :ico_sorki:
nie nalezy podawac dziecku nic co znajdziemy w kupie
hm ja nic nie znajduję w jego kupie :ico_noniewiem:
ale mrozone malinki truskawki. czy starte jabluszko albo banan. to smaczny posilek.. nie dla nas niestety
ja młodemu mogę dodawać tylko jabłko lub gruszkę :ico_olaboga: na inne owoce jest uczulony :ico_olaboga:

Oj okropne to jes bo mój Adrian tak się biedny wyrywa do tego co my jadamy i jest mo go szkoda :ico_placzek:

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

15 lut 2012, 11:25

Dziewczyny macie przechlapane z tą alergią :ico_olaboga:

U nas Krzyś do spróbowania dostaje wszystko - wczoraj dostał nawet racuchy. Je praktycznie juz to samo co Bartek. Jogurty daję owocowe - najczęściej z Bakomy, naturalne czasami też. Serki homogenizowane waniliowe też chłopaki dostają, czasami Danonki też, ale to raczej Bartek. Obaj lubią twarożki, także jedzą na śniadanie. Uwielbiają kluski z serem. Krzyś ostatnio jadł sam - upaprał się cały, ale za to jaki był zadowolony :-D

A co do tych niestrawionych resztek w kupie, to powinnam nie dawać marchewki :ico_oczko: także jakoś to do mnie nie przemawia :ico_noniewiem: no ale my nie mamy alergii także możemy sobie pozwolić na wszystko. A wymiotów u nas nie ma. Od kiedy Krzyś skończył 5-6 miesięcy to nawet nie ulewa.

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

15 lut 2012, 15:37

Buzok no tak jabluszka sa najbezpieczniejsze. my mozemy tylko jablka badz jablka z dynia.

gaga wiesz ze ponoc marchewka jest jednak mocno uczulajaca.. sama bylam w szoku..
my nie mozemy podawac

ja znajdowalam w kupie np groszek kukurydze i inne

wiec nie podaje juz

ale na kukurydze u groszek dostalismy ziel swiatlo dopoki nie okazalo sie ze tego nie przyjmuje

takze chyba nie sa takie zle skoro mog;lismy probowac
ale o marchewce mowy nie bylo...

ja juz sie pogubilam. ale trzymam sie tych zasad od lekarza i niestety do 2 roku zycia nasza dieta bedzie taka uboga

ale najwazniejsze ze dziecko ma sie dobrze. a nasz OLo nie rwie sie tak do naszego jedzenia. zawsze kiedy porbuje to dostanie chrupke kukurydziana. szyneczke drobiowa badz chleb pszenno-zytni...
albo pieczywko kukurydziane/./

wyniki badan ma bdb. lepsze niz kiedy jadl prawie wszystko...

i codziennie pije siemie lniane..


gaga fajnie kiedy nie trzeba sie przejmowac dieta i urozmaicac jedzonko. to samo mialam z Leonkiem. choc =staralam sie wprowadzac zdrowe nawyki. i choc slodycze uwielbia to jednak jog naturalny rowniez ze smaka zjada. robie mu go z malinkami tez. albo owsianke z owocami. zajada. ale slodkie jogurty czy serki tez czasem kupuje. wiadomo. nie ma co tez wariowac hehe

[ Dodano: 15-02-2012, 14:44 ]
u was tez tak wieje???
my niestety w wietrzne dni i wilgotne mamy czerw swiatlo na spacery. bo dla alergikow niewskazane. wiec dzis tylko rano bylkismy na cwiczeniach rehabilitavyjnych ze wzgl na to asymetryczne raczkowanie
ale nie sadze ze mu to dzieki temu przejdzie
szybciej zacznie na dwoich noizkach pomykac hehe
ale chodzimy tam glownie dla zabawy i relaksu. olo sie czuje sie tam na luzie. sa zabawki i inne dzieci. i zabawa przed sniadaniem i drzemka... hehe

teraz czekam wlasnie na mame. zostanie z OLO a ja jade po leona do przedszkla i prosto do szkoly muzycznej dzis.

papa

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

15 lut 2012, 17:07

dostaje wszystko
i tak byc powinno :ico_sorki:
ale najwazniejsze ze dziecko ma sie dobrze
:ico_sorki: ja tez tak uważam :ico_sorki: . A powiedz mi jak objawiala się alergia u Olo?
Ja to i tak się ciesze, że Adrian nie ma tych okropnych biegunek z krwią, bo do pół roku życia swojego właśnie tak u niego wyglądała reakcja alergiczna :ico_olaboga: , no teraz kupki są ok, ale skórka nie jest fajna :ico_noniewiem:
No nic mam nadzieje, ze jak w przyszłym tyg zrobimy te badania to coś więcej będziemy wiedzieć, póki co bardzo uważamy i tyle :ico_sorki: no i pielęgnujemy skórkę :ico_sorki:
Dziś mały nap od rana zjadł tak: o 4 rano zjadl mleko modyfikowane 210ml, o 8.30 zjadł troszkę kefiru, 0 12.00 - 5 łyżeczek jablka z kleikiem ryżowym (nie chciał więcej), o 15 kleik kukurydziany 150ml. Teraz śpi i jak wstanie planuje coś wymyśleć, żeby w niego wmusić troche zupki ale to będzie dopiero wyzwanie :ico_olaboga: wogóle nie chce jeść zup :ico_olaboga:
Nie wiem może ja się za bardzo przejmuje
:ico_noniewiem: :ico_sorki:
odziennie pije siemie lniane..
Adrian len pije codziennie odkąd skończył pół roczku :ico_sorki:
u was tez tak wieje???
u nas pada śnieg i wieje :ico_olaboga: , też nie byliśmy na spacerku, jak tylko mały zasnął to miałam maraton po podwurku z łopatą :-D , odśnieżyłam podwórko, a teraz siedzę z obolałym krzyżem :ico_chory:

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

15 lut 2012, 23:51

Cześć Dziewczynki!

Sorki że dopiero teraz piszę ale nie mogłam się ogarnąć po Polsce!

Sporo było do czytania troszkę się rozpisałyście!

Nie dam rady wszystkim odpisać ale postaram się kilka wątków wtrącić!

Pytałyście o jadłospis u mnie to tak w sumie trudno ustalić bo szczerze nie wiem co niania dokładnie jej podaje ale w weekendy gdy jesteśmy w domu to wygląda to tak:
Po przebudzeniu ok 7:00 mała nie chce jeść wypije trochę herbatki koperkowej lub rumiankowej bo innych nie chce pić i to jej wystarcza tak do
8:00 więc mamy śniadanko zależy co mamy w lodówce ale zazwyczaj jest to kanapeczka z serkiem albo hohlanda śmietankowy albo Filadelfia naturalna uwielbia je i do tego paróweczka pewnie zaraz zaczniecie na mnie krzyczeć że nie powinnam jej podawać parówek bo są tłuste i w ogóle feeeee.... ale ona je uwielbia, a ja kupuję takie specjalne "Kubusie" chyba one mają 75 albo 80 % mięsa w sobie, lub kaszka ryżowa owocowa na 120 mil. mleka!
potem tak ok 10 zje 2 malutkie jogurciki albo jedno duże danio zależy też które jest w lodówce i do tego jak jej mało to kawałek banana
Potem tak ok 13-14 obiadek
potem tak ok 16 deserek owocowy albo owoc banan, jabłko, mandarynki
i po kąpieli tak ok 19 zjada bądź i nie kaszkę na 120ml ml mleka
i potem przebudza się tak ok 23-23:30 robię jej butlę 240ml mleka z kleikiem ryżowym (ja dodaję 2 łyżeczki takie od mleka na 240ml) nieraz wypije wszystko a nieraz tylko pół nie wiem czemu!
i ok 4-5 pije ok 210ml mleka!

Buzoczku gratuluję 2-go ząbka i szczerze współczuje tej waszej alergii to musi być straszne tak cały czas się martwić i kombinować co podać aby jakoś urozmaicić a nie zaszkodzić! Mam nadzieję że szybko z tego wyrośnie!

Anuśka Cudowne zdjęcia Nadusia miała cudowną suknię i w ogóle śliczna z niej dziewczynka a brzusiu jaki już duży masz wiesz trochę Ci zazdroszczę że będziesz miała drugą dzidzię w domku! Ja już nie mogę się doczekać 2-giej ciąży choć była straszna ale i tak bym chciała przeżyć to jeszcze raz!

Gaga Krzyś malutki jest chyba najmniejszy z dzieci, moja Klaudia waży 1100 i mierzy też 74cm! Najmniejszy ale za to najszybciej z naszych maluchów się rozwija! A to jest najważniejsze!

Madziorka Cieszę się że z Olafkiem wszystko dobrze. A teraz już będzie tylko lepiej! Pisałaś że Olo ma problemy z raczkowaniem a co się dzieje ja przypominam sobie abyś kiedyś o tym wspominała!


A Co u nas w Polsce było cudownie niespodzianka się udała dziadki zaskoczeni i zachwyceni wnusią, my trochę odpoczęliśmy bo i pospać było można dłużej bo mój tata zawsze rano zabierał Klaudię z łóżeczka i się nią zajmował a my mogliśmy leniuchować!
Roczek udał się super nie wiem czy u Was też jest taki zwyczaj że dziecku daje się do wyboru kilka rzeczy no i Klaudia chwyciła pierwszą książkę a potem pieniążek do wyboru miała jeszcze kieliszek i różaniec ale tym to nawet się nie zainteresowała!

Robiłam Klaudii w PL badania krwi tak profilaktyczne no i wyszły jej niektóre za wysokie i szybko do pediatry pojechaliśmy z nią aby ją zbadała ale ona przeanalizowała je i od razu zapytała czy ona była chora więc jej pow. że ona dopiero co po ospie a babka mówi że w takim razie wszystko jest ok bo te które były za wysokie to właśnie od tego! A poza tym to wszystko z nią super!

Zdjęcia już pewnie widziałyście na NK albo na FB nie będę tu wrzucać bo nie pamiętam hasła na fotosika a na innych to nie wiem jak dodawać! Jeśli macie ochotę zobaczyć choć większość z Was już widziała bo są miłe podpisy!

Madziorka bardzo chętnie dołączyła bym do takiego wątku na FB ale nie mam pojęcia jak go założyć to może tam byśmy tez coś pisały!

Dziewczyny a co mówią wasze skarby chodzi mi o konkretne słowa które ono wie że to znaczą a nie takie przypadkowo łączone sylaby! Moja Klaudia zna i mówi : MAMA, MAMI, TATA / zamiennie z /DADA znaczy to samo, AM, TAM, BAM, NE-NE znaczy nie, nie a przy tym paluszkiem macha że nie wolno, TAK, No i to chyba na tyle a jak jest u Was?

Dobra dziewczynki spada spać bo już 10!
Jak o czymś nie napisałam to pytajcie!

BUZIAKI i miłej nocki!

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

16 lut 2012, 00:15

Aga super że wypadzik do Polski udany :ico_brawa_01: inaczej być nie mogło :-D
A i zdjęcia na Nk ogladałam :ico_brawa_01: superaśne i Klaudia jest cudna :ico_brawa_01:
Pytasz o świadome słówka?
Adrian mówi:
mama, tata, baba,
Marszczy nosek tak smiesznie i mówi tak czasem "kłócąc się" nene - hehe cudnie to robi, moja mama mówi, że mały się o wszystko u niej w ten sposób wykłóca :ico_haha_01:
mówi jeszcze bach, brum brum, papa, ama (jedzenie), mniam mniam, cze (podaje rączkę i tak mówi i oznacza to cześć), przykłada tel do ucha i mówi halo :-D . To chyba tyle :ico_noniewiem:

[ Dodano: 16-02-2012, 10:23 ]
A powiedzcie mi jak Wasze maluchy śpią w dzień? Raz cze może jeszcze dwa?
Adrian bardzo wcześnie rano wstaje bo już o 6 czasem sporo przed :ico_sorki:, więc o 9-10 już ma pierwszą drzemkę i śpi tak ok 1,5h, a drugą ok 15-16 i też śpi ok 1,5. Chciałam go przestawić na jedno spanko w dzien ale przez to jego wczesne wstawanie nie ma jak :ico_noniewiem:

[ Dodano: 16-02-2012, 10:36 ]
pewnie zaraz zaczniecie na mnie krzyczeć
ja napewno nie :ico_noniewiem: bo sama Oliwci dawałam, Adrianowi też kiedys próbowałam, ale on nie chce pluje i mówi bleee, no ale nawet w tej sytuacji teraz pewnie też bym nie mogła mu dawać :ico_noniewiem:
przebudza się tak ok 23-23:30 robię jej butlę 240ml mleka z kleikiem ryżowym
ooo to mała jeszcze Ci w nocy je, nie próbujesz jej tego oduczyć? To źle wplywa na zabki :ico_sorki:

[ Dodano: 16-02-2012, 17:15 ]
moje słoneczka
Obrazek[/img]

[ Dodano: 16-02-2012, 17:32 ]
Obrazek[/img] Obrazek Obrazek[/img] Obrazek Obrazek[/img] [/img]

Aga_86
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 346
Rejestracja: 05 lip 2010, 18:37

16 lut 2012, 21:46

Hej Buzoczku to Aduś dużo umie zdolniacha :) moja Klaudia potrafi pokazać gdzie jest oko i nosek ale na kimś bo na sobie to nie za bardzo chce lepiej jej wychodzi na misiu albo na mnie :ico_sorki: :ico_brawa_01: ! Do tego np. staje przy stole i kuca -chowa się - i wtedy my się pytamy "gdzie jest Klaudia" a ona wyskakuje i krzyczy "AHA". Jak wyciągnę do niej wskazujący palec i powiem paluszek to ona wyciąga rączkę i też dotyka paluszkiem! Do tego potrafi naśladować wszelkie cmokania i prykania ustami uwielbia to wystarczy jej coś pokazać a ona od razu to powtarza! Dziś wracaliśmy do domu a ona siedzi w foteliku i gada sobie "haja, haja, haja" u niani zawsze się tak witamy i pewnie od nich załapała! A do tego kuma wszystko co się do niej mówi!

Chodzi już coraz lepiej, potrafi już kucnąć i wstać bo jeszcze w zeszłym tyg. kucała ale ze wstawaniem miała problem siadała na nonono i dopiero wtedy znów się podnosiła a teraz już wstawanie idzie bez problemu!

Za to przewraca się co chwile nawet na prostej drodze potrafi na nonono chlapnąć!

A do tego mamy z Klaudią inny problem strasznie zaczęła piszczeć jak coś chce i płacze jak jej się nie chce czegoś dać, nie wiem co mam robić czy po prostu przeczekać i może samo przejdzie czy nie reagować ale ona potrafi tak piszczeć bez końca, i potem płakać! Pomóżcie jak jest z Waszymi dzieciaczkami!
A do tego gryzie i drapie, nie wiem czemu tak się zachowuje my przy niej ani nie krzyczymy ani jej nigdy nie uderzyłam aby mogła to zauważyć (chodzi mi o bicie) nawet nie uczę jej "cacy- cacy- buch po glacy" bo nie chcę aby wiedziała że w zabawie można bić a ona sama tak zaczęła! Rozmawiałam z nianią i ona mówiła ze dzieci tak mają i że z tego wyrośnie ale ja już sama nie wiem!

Pytałaś o to czemu ją karmię w nocy, próbowałam przestawić ją na wodę czy herbatkę ale ona nie chce pić płacze i jak dam jej flachę to śpi spokojnie! Wiem i zdaję sobie sprawę że to źle dla ząbków ale co mogę zrobić! Od jakiś 2 czy 3 tyg. myjemy ząbki pastą i szczoteczką i Klaudia b. to lubi zawsze się wyszczerzy a ja wtedy mogę dobrze wyszorować jej 6 białych perełek :) :-D :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Cudowne zdjęcia Justyśka dzieciaczki masz boskie widać że z Aduśka duży chłopak! A Oliwcia pozuje jak modelka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

BUZIAKI miłego wieczorku życzę!

buzok14
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2950
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:49

17 lut 2012, 00:19

Aduś dużo umie
Ja mam porównanie z Oliwcią i wiem, że to że Adrian bardziej kumaty i w locie wszystko łapie to jest główna zasługa tego, że ma starszą siostrę, od której wszystko łapie :ico_noniewiem:
:ico_brawa_01: dla Klaudi za osiągnięcia też widać, że fajna i mądra z niej dziewczynka :ico_brawa_01:
ona siedzi w foteliku
my mamy ten problem, że Adrian nam nie chce siedzieć w foteliku, on jest okropnie ruchliwy i najchętniej by wszystko dookola doglądal, a nie siedział spięty pasami :ico_noniewiem: , ale ostatnio mam na niego patent, sadzam go w fotelik i zaczynam mu czytać jego ulubioną książeczkę o zwierzątkach (uwielbia ją) najpierw ją czytam, on uważnie słucha, a potem jeśli jeszcze nie jesteśmy na miejscu to ja go pytam o zwierzątka a on mi paluszkiem pokazuje (potrafi odróżnić już kotka, pieska i ptaszka) :-D . Czasem musze czytać od nowa, i powiem Wam, że znam na pamięć już treść tej książeczki :-D
Pamiętam np że Oliwcia moja miała 2l i jeszcze nie chciała żeby jej czytać wyrywała książeczki itd, a Aduś siedzi spokojnie i słucha pod warunkiem, że jest to książeczka o zwierzątkach :-D
Pomóżcie jak jest z Waszymi dzieciaczkami!
oj mamy to samo :ico_olaboga: , wszystko wymusza piskiem, a jak nic nie wskóra to zaczyna się płacz :ico_olaboga: , też już mam tego dość, ale kochana nie chcę Cię straszyć ale wiek buntu u dzieci to 2 latka, także jeszcze sporo przed nami :ico_sorki: . Nic innego nam nie zostalo jak uzbroić się w cierpliwość i nie dać się naszym małym terrorystom :-D

[ Dodano: 16-02-2012, 23:22 ]
Cudowne zdjęcia Justyśka dzieciaczki masz boskie widać że z Aduśka duży chłopak! A Oliwcia pozuje jak modelka
dziękujemy :-D

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

20 lut 2012, 15:16

DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!

WIEM, ŻE WYPEŁNIAŁYŚCIE JUŻ MOJĄ ANKIETĘ DO MGR ALE MÓJ PROMOTOR ZAŻYCZYŁ SOBIE JEJ ROZSZERZENIA I OTO POWSTAŁO. :ico_noniewiem: LINK MAM ZAMIESZCZONY W PODPISIE. ANKIETA WYŚWIETLA SIĘ W INTERNECIE NA STRONIE. MA TYLKO 10 PYTAŃ (WIELOKROTNEGO WYBORU, WIĘC JEST SZYBKA)

BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA PONOWNE JEJ WYPEŁNIENIE. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

STRASZNIE WAS PRZEPRASZAM ZA KŁOPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

20 lut 2012, 19:06

CZESC

Aga to wakacje w PL super udane!!! b sie ciesze!!!!

Nasz OLo mowi swiadomie: TATA TATA TATA, to jest haslo nr !. mama nie chce mowic. a Tata jest na kazdy dzwonek tel czy domofonu. od razu goni i wola TAtA hehe mowi tez BABA, na zegar "ti '-a" , PAPA, na pilke: GO, albo GOL jak mu wyjdzie, na haslo mniam mniam tylko mlaska na razie hehhe nie wiem co jeszcze hmm
nasladuje zwierzatka

buzok len i siemie lniane to chyba to samo
a alergia u nas objawia sie skora atopowa. i oddechowo. tzn w ub roku czesto kaszlal i smarkal alergicznie. teraz poki co jest spokoj

Aga Olaf nie ma problemu z raczkowaniem, radzi sobie swietnie. tyle ze on jedna nozke podsuwa do przodu i zasuwa szybciej, i to jest asymetryczne raczkowanie. ale pod kontrola jestesmy. moze mu to przejdzie a moze juz nie. pewnie nie. szybciej zacznie chodzic. juz niedlugo hihi



u nas juz ok. ale Olafek sie rozchorowal, przed weekendem. zap gardelka. goraczka kaszel, problemy z jedzeniem. i do tego zabkowanie. wyszla mu wczoraj juz ostatnia dwojka. ale czworka tez sie przebija i meczy. choc dzis juz jest spoko. uff

kaszel jeszcze jest ale pewnie juz minie na dniach.
ale dost antyb i od razu widac bylo poprawe. wiec moglismy zostawic w sobote dzieci z moja mama i jechac na impreze 30stke mojej sis. byl kulig za miastem. ognicho. tance. super!
wczoraj powtorka na mieszkaniu u niej. takze dzis dopiero dochodze do siebie! hehe

fajnie jest u mamy. wiemy ze to chwilowe wiec wykorzystujemy sytuacje
normalnie mozna dzieci polozyc spac i na luzie wyjsc. bo moja mama zawsze jest w domu wieczorem. niedlugo jak wyjedziemy to juz nie bedzie tak lajtowo. choc wiadomo ze sa plusy i minusy kazdej sytuacji.
chwile mozemy tak pomieszkac z mama i fajnie jest
Leon jest szczesliwy bo tutaj ma swoj wlasny pokoik. i juz mowi ze chce isc spac bo taki ma fajny pokoik. hehe smieszny!

a my jutro jedziemy negocjowac mieszkanie! wiec cos juz bedzie wiadomo!!!

[ Dodano: 20-02-2012, 18:17 ]
Aga wlasnie Olo tez uwielbia zabawe w Akuku. chowa sie gdzie sie da i wyglupia hehe
i tez czesci ciala lepiej mu wychodza na nas czy zabawkach. ale stopniowo trzeba pokazywac i niech sie maluchy ucza. mielismy wizyte u psychologa i mowila co mniej wiecej dziecko w tym wieku powinno. i u nas wszystko sie zgadza.
przewraca strony w ksiazeczkach buduje wieze i takie tam

daje tez zolwika, przebija piatke

wskazuje na jakies przedmioty. glownie na lampe bo to od kilku miesiecy ulubiony przedmiot

i strasznie lubi pstrykac swiatlem. wiec zawsze obok tego nie przejdzie obojetnie. i swieci gasi itd

najgorsze ze pcha sie do kontaktow. jak tylko widzi wolna wtyczne to juz probuje szukac kontaktu i wpychac
jak odkurzam to wyrywa wtyczki zkontaktu
musze na niego uwaZAC A ON spryciula i tak nie raz mnie ubiegnie

jakos leon w ogole sie do pradu nie garnal hmmm

i w ogole to uwielbia tanczyc
macha glowa przy tym
i probuje zaczepiac wszystkich tym hehe

poza tym nasladuje kaszel krzyki itd hehe
spiewa AAAA jak babcia i inne takie

nie wydaje mi sie aby wszystko rozumial co do niego mowimy
ale napewno sporo

steruje juz nami
i jak chodzi z nami za raczke to tak sie zapiera i prowadzi
zakreca , pokazuje palcem gdzie i koniec. inaczej krzyk i pisk hee

buzok cudne dzieciaczki!!!

tibby ankieta wypelniona

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość