Awatar użytkownika
Kaja
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2184
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:53

28 lut 2012, 15:10

nostromo20, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin

i nawet tak nie myśl że nie jesteś w stanie wykarmic synka :ico_nienie: wogóle straraj się o tym nie myslec za dużo bo Twój stres nie wpływa dobrze na laktację a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej ja hamuje a byłaś może w poradni laktacyjnej ? może coś by Ci doradzili i nie słuchaj mamy że mleko powinno sikać z piersi ja mam sporo mleka ale jak sama próbuje to nieraz ani kropli nie moge wydusić a jak młody sie przyssie to słysze wyraźnie jak łyka także nie denerwuj się kochana

My tyle co wróciliśmy ze spacerku 1,5 godziny łaziłam i nogi mi chcą do tylnej czesci ciała wleźć :ico_haha_01: :ico_haha_01: a jeszcze wczoraj taka śnieżyca był że nasypało śniegu dość sporo a dziś wsio się roztopiło :ico_haha_02:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

28 lut 2012, 15:15

Gabi, na zakupy bierzemy albo samo nosidełko albo stelaż i nosidełko. Zależy gdzie idziemy i na jaki czas.

nostromo20, nie porównuj tego co widzisz że leci z piersi po naciskaniu na nie z tym co je mały. Bo dziecko zawsze więcej wyciągnie niż Ty ręcznie czy laktatorem np.
Może masz kryzys laktacyjny. Dawaj małemu na noc butle ale nie odchodź od karmienia piersią :-)
No i tak jak pisze Gabi, jeśli Filip przybiera na wadze nie masz się co martwić.

Spóźnione najlepsze życzenia urodzinowe :ico_brawa_01: nostromo20,

[ Dodano: 28-02-2012, 15:37 ]
Beatka78 ile cm miała Hania jak się urodziła ? Dopisałabym na pierwszej stronce bo spoglądam i widzę że brakuje tych danych :-)

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

28 lut 2012, 17:24

gabi ja na zakupy biorę nosidełko i stelaz i u nas się sprawdza :-)
nostromo ja miałam podobnie i mały chyba faktycznie był głodny mimo iż na wadze przybieral. Teraz dostaje 2xdziennie butle a resztę sobie wycyca. Też mi było przykro że nie potrafię utrzymać go na samej piersi ale doszłam do wniosku że nie będę katowac i jego i siebie. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :-)

Zaliczylismy zakupy. Myślałam że może przy okazji spacerek zrobimy ale jest strasznie paskudnie na polu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Beatka78
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1689
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:18

28 lut 2012, 19:37

Mad 51cm

nostromo wszystkiego naj Obrazek

i dla naszych forumowych trojaczkow na 1 miesiac Obrazek ale ten czas leci a dopiero wyczekiwalysmy porodu :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
szyszeczka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 507
Rejestracja: 09 cze 2011, 12:06

28 lut 2012, 21:40

Cześć dziewczyny. Ja tylko na 2 sekundy melduję się że żyję. Mad dostałam smska, przepraszam ze nie odpisałam ale wczoraj padłam ze zmęczenia a dzisiaj tez nie bardzo mogłam odpisać. dopiero teraz mam chwile. Od piątku mała ma szyny gipsowe na nóżkach od pachwin do placów u stopy a my w domu masakre. Szyny mogę ściągać tylko do kąpania i do ćwiczeń. mała strasznie płacze jak ma je na nogach. Trzeba nosić ją caly czas na rękach i jak chce ruszyć nózkami to blokowac jej ruchy to wtedy mniej ją boli i mniej płacze. Jak lezy sama w łóżeczku to placz jest straszliwy bo cały czas rusza nóżkami. Na nóżkach porobil;y jej się otarcia co ją pewnie dodatkowo bolo ;(. Dwa razy w tygodniu musimy jezdzic na rehabilitacje a dodatkowo w domu musze z nia cwiczyc 4 razy dziennie. Generalnie padam na pyszczek ze zmeczenia psychicznego i fizycznego...
Nawet nie mam czasu was poczytac ;( mam nadzieje ze u was wszystko dobrze

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

28 lut 2012, 21:41

Beatka dzięki że pamiętałaś :ico_sorki: mam nadzieje że kiedyś z tego skorzystam :ico_oczko: i uda nam się z tą dziewczynką tak jak i wam :-D Tylko jeszcze będę musiała nad mężem najpierw popracować :ico_haha_01:

Byłam dziś na kontroli bioderek (chodzę na kase chorych) i mam takie mieszane uczucia :ico_noniewiem:
Nie wiem czy to możliwe że lekarz specjalnie "organizuje" sobie pacjentów żeby przychodnia miała za to kase z NFZ :ico_noniewiem:
W szpitalu po urodzeniu powiedzieli że wg nich bioderka ok ale żeby dla spokoju jeszcze zrobić usg - no ok, po zrobieniu usg pani doktor powiedziała że usg wporządku ale żeby jeszcze małego pieluchować 4 tyg i potem się zgłosić do kontroli ok, bylam dziś po 4 tygodniach i lekarka znowu to samo mi mówi że wszystko w porządku, że widać że ładnie pieluchowałam (a pieluchowałam co drugi , trzeci dzień :ico_wstydzioch: ) po czym dodała: to prosze jeszcze miesiąc go pieluchować i pokazać się za 2 miesiące :ico_zly:
No do jasnej chol... niby wszystko dobrze ale znowu mam tam jechać.
Naprawdę mam wrażenie jakby ona zapewniała sobie dzięki mnie robote :ico_zly: Normalnie aż kusi mnie żeby te bioderka sprawdzić prywatnie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 28-02-2012, 20:48 ]
szyszeczka teraz musicie być bardzo dzielni i jakoś to przetrzymać, mała pewnie teraz się buntuje ale wkrótce się przyzwyczai, i będzie wiedziała że tak musi być i już. Ja jak byłam mała też przez długi czas nosiłam szyny (ze względu na bioderka) mama do dziś wspomina jakie poczatki były trudne, dla nich i dla mnie, ale potem to zaakceptowałam i było ok, a jak przyszedł czas raczkowania to podobno z usmiechem na twarzy zapylałam w tych szynach po podłodze :-D Tak więc trzymam za Was kciuki. Początki napewno będą kiepskie ale zobaczysz że z dnia na dzień będzie lepiej.

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

28 lut 2012, 23:02

Witam was dziewczyny dzisiaj mija mój termin z op i również 2 tyg Zozolka więc stawiamy torcika dla każdej :ico_oczko: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:
szyszeczka, strasznie mi przykro a z ciebie silna baba jest i na prawdę cię podziwiam teraz obie musicie się tyle namęczyć ,ale trzymam kciuki aby szybko wszystko było ok :ico_oczko:

Awatar użytkownika
nostromo20
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:45

28 lut 2012, 23:44

dzięki za życzenia :ico_haha_02:
co do wagi to byliśmy w przychodni i Filip od dnia wyjścia ze szpitala przybrał 360g, więc to mnie trochę uspokoiło, no ale to było ponad tydz. temu, a te cyrki o których pisałam zaczęły się później :( boję się, że jak on poczuje, że mu z butli fajnie i bez wysiłku leci, to już nie będzie w ogóle chciał piersi, bo tak się momentami zachowuje, tzn. z butli wyciągnie całość bez mrugnięcia okiem, a potem jak jeszcze z piersi chce, to już się krzywi :( i jest wrzask... piję herbatkę wspomagającą laktację i czekam na efekty. no i wciskam Filipowi smoczka - czasem ciumka go chętnie, ale jak jest taki rozwrzeszczany to o smoczku możemy zapomnieć... aaa i wczoraj wieczorem przekonaliśmy się na własnej skórze o fenomenie suszarki. miałam taki moment załamania, że z Filipem na rękach poszłam ją włączyć - i efekt był po chwili :ico_szoking: nie do wiary...

Awatar użytkownika
Kaja
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2184
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:53

29 lut 2012, 09:06

szyszeczka, dużo siły Ci życzę bo to Ci teraz jest najbardziej potrzebne i mocno ściskam Obrazek

Gabi u nas nocka dokładnie taka sama z pobudkami dziś była :ico_haha_02: a teraz coś marudny zaczyna być :ico_noniewiem:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

29 lut 2012, 10:19

hej, i ja tez dziś wyspana
maly jak zasnął o 20.00 tak obudził sie dopiero o 2.30 a potem o 7.20 więc miałam tylko jedną pobudke w nocy :ico_oczko:

Ika sto lat dla Zuzi :ico_haha_02:

Gabi z tego co pamiętam to tylko my dwie "niekąpiące" bylyśmy hihi, ja trzy dni temu postanowiłam Kubusia sama wykąpać ale w wanience (mąż kąpie go w tym wiaderku dla dzieci), i bardzo nam sie to wanienkowe kąpanie spodobało. Mały uśmiechnięty a ja o dziwo spokojna (zawsze bałam się ze mi się wyśliznie). Tak więc polecam spróbować :-D :-D

nostromo pij herbatki i małego często przystawiaj do piersi, napewno laktacja się rozkręci.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość