Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

08 maja 2012, 10:28

czesc, dziewczyny :-D
to teraz ja :-D
Moja córka ma 4 lata, rok temu pojawiły się malutkie plamki na ciele, które potem stały sie duuuzo większe. Zaatakowany caly brzuch, zgięcia w konczynach górnych i dolnych, miejsca koło szyi, teraz wewnetrzna strona ud. Pediatra dała skierowanie, czekalismy na wizytę prawie 5 m-cy :ico_szoking: Alergolog zrobiła testy na pyłki, plesnie , grzyby, pierze, siersc. I nic. kazała przyjsc za rok na testy, podawac nabiał , z leków aerius raz dziennei 2,5ml.
Niestety, plamy nadal są, głownie pod kolanami, na szczescie brzuch jest juz w lepszym stanie. Skóra jest sucha, smarujemy lipikarem (inne nie pomagały), kapiemy w emolientach. bianka i tak się drapie, a zwłaszcza wtedy, gdy się denerwuje.
Pojutrze mam wizyte u innego alergologa, może ten nam cos doradzi... :ico_noniewiem:

dodam jeszcze,ze stosuje sie do zalecen typu: prasowanie ubran, pranie w proszku dla dzieci itd. :ico_noniewiem: Odstawiłam kiedys małej nabiał i nic
A.zapomniałam napisać,ze córka do 3 lat nie miała zadnych problemów z uczuleniami


Powiedzcie mi, jak to jest z testami pokarmowymi? Jaka jest ilosc alergenów w tych testach?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 maja 2012, 10:54

Dona, nie wiem jaka jest ilość alergenu w teście. Z alergenami jest tak, że musi być przekroczony pewien próg ich stężenia by wywołały reakcję. Ten próg jest różny dla różnych osób, bardzo indywidualna sprawa. U niektórych osób nie wychodzą testy punktowe i trzeba zrobić np.: płatkowe.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

08 maja 2012, 22:06

izuś_85, wg mnie konrad nie ma AZS. Jak wyskoczą jeszcze plamy to zrób wymaz

Dona, a te testy to z krwi czy skórne????
zrób małej panel pediatryczny z krwi. badałaś ją pod kątem kurzu?????Moja Ola też miała czystą skórę do 3 lat. Od dwóch zmagamy się azs na kurz i roztocza. Zmiany umiejskowione są podobnie jak u Twojej córki.

w panelu pediatrycznym badane jest około 20 alergenów (pokarmy i pyłki oraz roztocza)

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

15 maja 2012, 14:49

Hejas
My po wizycie u nowego alergologa. I tak: mamy zrobic panel pokarmowy z krwi, prac w oryginalnych proszkach, podwojne płukanie, smarowac skore mascią cholesterolową (czy jakos tak :ico_wstydzioch: , w kazdym razie robioną w aptece). Masc na razie pomaga. We czwartek mamy badania, zatem nie daje małej aeriusu.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

22 maja 2012, 14:35

a kiedy mozna dzieciaczkom zrobic najszybciej testy??
u nas ostatnio znowu byl ciezki okres, ale teraz juz jest duuzo lepiej :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

22 maja 2012, 16:32

Moja miała robione testy płytkowe w wieku około 4-5 miesięcy

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

28 maja 2012, 15:49

izuś_85, badałaś małego pod kątem grzyba???
no nic nie robiłam :ico_olaboga: poszlismy na szczepienie, powiedziałąm lekarce ze liszaj znów nawraca (była inna niz poprzednio)
a ona do mnie "to nie liszaj tylko atopia"
i nic :ico_zly:
zero informacji, poprostu na oko stwierdziła ze ma azs :ico_noniewiem:
wypisała recepte na robioną maść i nawet słowem sie nie odezwała jak częśto i do kiedy mamy smarowac :ico_puknij: a jak zapytałam to z łaską powiedziała :ico_puknij:

żadnych badań, nic :ico_noniewiem:

posmarowałam ku kilka razy maścią, plamy zeszły, stosuje emolienty i zadnych plam nie ma, ani strupków, skóra gładka jak zawsze

nie wygląda mi to na azs, widziałam dzieci z azs i miały całą skórę taką szorstką, i z plamami takimi strupkowatymi
a mój ma całą skórę gładziutką zawsze, tylko dwa miejsca są jakby zainfekowane, nad uszkiem i na łokciu :ico_noniewiem:
:ico_olaboga: ale teraz znów ani śladu, nawet kropeczki nie ma :ico_noniewiem:
Mój syn ma podobnie i nie powiedziano wyraźnie że to AZS, ma alergię , to wszystko, plamki ma zwykle zimą przez dwa miesiące, po posmarowaniu znikają ale pojawiają się w innym miejscu, potem wszystko mija i przez większość roku nic nie musimy stosować.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

15 cze 2012, 13:42

Obrazek


moja malutka wysypalo na buzi ... co to mzoe byc ?? skaza ?? czy tradzik czy potowki ?? ehh boje sie skazy synkowi ja stwierdozno..a to wcale nie bylo to ....

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

19 cze 2012, 14:58

mój synek od urodzenia miał problem ze skórą.Na twarzy robiły mu się takie suche, czerwone plamy które swędziały go i rozdrapywał.
Lekarze mówili, że to skaza ale to znikało i znów się pojawiało i było coraz gożej.
Rok temu latem miał anemię,plamy miał na twarzy, nadgarstkach łokciach i na nogach a leki nie pomagały.
Zaliczyliśmy kilku lekarzy i kilka diet.Na końcu trafiiśmy z polecenia do lekarza homeopaty.Wiadomo tonący brzytwy się chwyta.po pierwszej wizycie wszystko zniknęło w ciągu 4 dni.Gdy leki się skończyły znów się zaczęło pojawiać ale leki pomogły.Lekarz powiedział, że synek nie ma skazy a ma AZS i będziemy się spotykać ok 2 lata a potem synek będzie zdrowy.
Teraz chodzimy coraz rzadziej i widzę efekty .

fiooore
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2014, 22:39

Re: AZS

28 gru 2014, 23:03

witam was dziewczyny troszkę poczytałam wasze forum
jakiś czas i temu mojemu 6,5 miesięcznemu synkowi wysypało całe plecki i policzki ma zaczerwienione . Ale reszta ciała jest czyściutka. W dzień wysypka blednie, ale po kontakcie z ciepłą wodą nasila się, walczę z tym już od miesiąca
Pawełek jest tylko na piersi zaczęłam mu pomału dawać warzywa i na początku nic mu nie było wyskoczyło jakiś miesiąc temu odstawiłam wszystkie jedzonko i lekarka kazała mi przestać jeść nabiał więc tak zrobiłam, po przwie 2 tygodniach nie zauważyłam poprawy więc byłam u dermatologa - stwierdziła że to alergia kontaktowa i kazała zmienić proszek na mydło lub płatki mydlane i kąpać w mydle ( wcześniej kąpałam w oilatum i nic nie pomagało) po mydle też zresztą nie przechodzi zmieniłam proszek tez nic to nie dało zauważyłam tylko że ma jeszcze bardziej wysuszoną skórę niż wcześniej no i kazała dalej podawać jedzonko, po ponownym podawaniu jedzenia zrobiło się jeszcze gorzej wiec znowu odstawiłam i już nie wiem co mam robić Pawełek od tego czasu przestał mi przesypiać noce ale nie zauważyłam żeby się jakoś specjalnie próbował drapać lub ocierać plecki poradźcie mi od czego ja mam w ogóle zacząć bo już nie mam pojęcia

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość