Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

15 lip 2012, 22:24

Lilo, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: chylę czoło, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ekstra
A u mojej babci wisi taka sama szafka :ico_haha_01:

lilo

16 lip 2012, 08:58

Dzięki bardzo :ico_sorki:


Ogólnie - ciężka to jest praca :ico_sorki: Teraz dorwałam opalarkę i dużo łatwiej z jej pomocą pozbywać się farby :ico_sorki:
I mimo wszystko wcale nie jest to najtańszy biznes - sporo rzeczy trzeba wymienić, zakonserwować, ale duszy mebla się nie kupi :ico_oczko:

A u mojej babci wisi taka sama szafka
No to jakby ci się nudziło...... :ico_oczko:


Jestem w trakcie odnawiania kolejnego mebla, teraz duży kaliber bo kredens. Raczej też będzie biały bo ma stanąć nietypowo nie w kuchni a w łazience :ico_oczko: Nie mam miejsca w kuchni na niego więc doznałam wizji że w łazience też będzie wyglądał dobrze :ico_oczko:


Najlepsza jest moja mama która pyta kiedy zamaluję te odpryski na szufladkach :ico_oczko:
Ostatnio zmieniony 16 lip 2012, 10:01 przez lilo, łącznie zmieniany 1 raz.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

16 lip 2012, 09:15

No to jakby ci się nudziło...... :ico_oczko:
Ale babcia jej używa i nie wymaga odnowy (wg.babci :ico_oczko: )
Najlepsza jest moja mama która pyta kiedy zamaluję te odpryski na szufladkach :ico_oczko:
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

23 lip 2012, 11:22

Lilo wooooooooooooow

lilo

26 sie 2012, 14:30

Witam ponownie!

Kredens skończony, niestety nie został obfotografowany po zamontowaniu szybek. Ale może jak go przewieziemy do domu to to nadrobimy.
Pokażę więc jak wygląda bez szybek, niewiele to w sumie zmienia w jego wyglądzie ostatecznym.

Przed - w kuchni babci

Obrazek

Stan surowy otwarty :ico_haha_01:

Obrazek

I po - na razie w garażu taty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uchwyty są srebrne z wypełnieniem a'la spękana porcelana. Trochę tu widać szybki.

Obrazek

Dekory drewniane pomalowane byle jak na brązowo a potem białą farbą metodą tampowania - wyszło takie nie wiadomo co ale spodobał mi się efekt :ico_oczko:

Obrazek

Tą samą metodą tylko jeszcze bardziej niedbale odmalowałam znalezione w szufladzie stare, zardzewiałe klucze - gdzieś je sobie powieszę dla ozdoby :ico_oczko: Zostały dodatkowo po wyschnięciu przetarte gdzie-nie-gdzie papierem ściernym.

Obrazek

Obrazek

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

26 sie 2012, 16:23

Lilo, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Właśnie taki kredens miały mojej babcie (jedna już go wywaliła), a u drugiej jest i ma podobną półeczkę z szufladkami. Gdyby kiedyś zachciałoby mi się go reanimować to będę wiedział do kogo się zgłosić :ico_oczko:

lilo

26 sie 2012, 19:38

Murchinson, dzięki :ico_haha_02:

Jakby co oczywiście służę pomocą :ico_oczko:

Sato83
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2013, 14:17

Re: Odnawianie mebli

22 paź 2013, 14:26

Juz chciałam pisac "po co odnawiac meble skoro lepiej wyglądaja a'la stare i zuzyte" ;) a teraz widzę, że o to własnie chodzi. No tak, nie ma to jak stare meble. Przewaznie jeszcze sa drewniane wiec wystarczy oczyscic i pomalowac świezym lakierem, tak ja najbardziej lubie.

sunshines
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 lis 2013, 01:16

Re: Odnawianie mebli

08 gru 2013, 11:30

Jeśli chcę żeby mebel był odnowiony profesjonalnie to skorzystam z usług jakiejś firmy zajmującej się renowacja mebli. Ja mogę polecić firmę Remark- uczciwa, rzetelna i w dobrej cenie. Jeśli chcę pobawić się sama to idealnym wyjściem jest technika decoupage- ja odnowiłam tak stary stolik kawowy i wygląda pięknie.

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Odnawianie mebli

02 kwie 2017, 16:34

Jak ie wiecie gdzie oddawać meble do renowacji, to ja polecam punkt w Warszawie na Targach Antyków, tutaj http://www.antyki-bronisze.pl/usluga/Re ... -i-antykow sobie zobaczcie dokładny adres czy telefon. Gwarantuje, że będziecie zadowoleni. Pracują tam prawdziwi mistrzowie.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość