elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

06 lis 2012, 09:14

I mi się wydaje, ze za wczesnie na stwierdzenie prawo czy leworęcznosci, widże po swojej 3,5 latce, raz prawą raz lewą ręką coś robi, czyto jedzenie czy malowanie, wiecej prawą, ale jak była młodsza długo lewą było jej łatwiej.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

06 lis 2012, 18:55

Dobrze, że teraz nikt na siłę dzieci nie przestawia
Oj tak . U mnie nie znałam z rodziny nikogo lewusa ale w szkole były i dla mnie oni nie byli jacyś inni.Za to teraz albo jak stałam się większą dziewczynką hehe to bardzo podobają mi się lewusy.Lubie patrzeć jak piszą ,mąż jak pisze coś to ja wlepiam ślepka.
Na pewno jeśli Lili by była lewuskiem to nie będę jej na siłę przestawiać.
Mąż mówi że jego mama wcale nie naciskała na niego by to zmienił.
.to ponoc zalezy od tego czy dziecko ma wiodace prawe czy lewe oczko :ico_noniewiem:
Moja teściowa jak żyła to opowiadała mi że P jak był noworodkiem to od małego lewe oczko otwierał pierwsze .Ale ile w tym prawdy że ma związek z leworęcznością to nie wiem .

Dziś byliśmy u alergologa na kontrolnej wizyty . Małej od jakiś 2 tyg buzie wysypało no ale taki czas jak zima temu sprzyja no i mała chce próbować różnych rzeczy więc są efekty. Na wizycie była bardzo grzeczna . Od niedzieli ma znów katarek więc od razu chciała ja osłuchać i jest wszystko ładnie czyściutko.
A propos lekarzy to znajoma ma 2 miesiące starszą córkę od mojej i była u lekarza tak kontrolnie ,babka pyta czy mała je w nocy mleko a mała je więc ja tak zjechała że nie zdaje sobie chyba sprawy jakie problemy się w tym wiążą ,próchnica ,krzywy zgryz i wiele wiele innych .
Ja jej mówiłam nie raz ale wiecie jak to jest jak ktoś znajomy mówi a jak obcy .I wzięła to sobie do serca i mała już nie dostaje w nocy mleka tylko wodę ale mała jest uparta i krzyki przez 1 godz lub więcej są od 4 dni ale nie poddaje się.
Tak napisałam bo chyba niektóre jeszcze karmią na forum w nocy twierdząc że dziecko głodne jest , a ja nie wierze w to to tylko przyzwyczajenie.

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

Re: Lato i Jesień 2011

06 lis 2012, 19:05

szkieletorek moja je w nocy jeszcze :ico_oczko: budzi sie koło 23-24 na pierś i jakoś nad ranem :ico_oczko: starsze to do dwóch lat nawet czy dwóch i pół cycowały w nocy :-D ale to był horror bo dosłownie wisiały na cycu :-D
Jeśli chodzi o oliwcie nic złego w tym nie widze :) zresztą każdy ma inne zdanie w tym temacie :)

Oliwcia cały łepek ma zaospowany,jagoda nawet na oczkach ma ,masakra mam nadzieje że im szybko przejdzie,bo cały dom już "przeszedł"pudrodermem,gdzie sie nie wchodzi mięte czuć :ico_haha_01:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

06 lis 2012, 19:50

współczuję ospy, niech już mija i da wam spokój!!!!


oj i ja mam podobne zdanie jak szkieletorek. Ja to mam koleżanke, której córa ma 5 lat i na mleku z butlą ze smoczusiem i dziecko ma do wyrwania chirurgicznie 4 zeby taka pruchnica sie wdała, a dodam, ze smoka miała do 3 roku zycia i lekarze od dawna mówili, ze powinna zabrac, bo i zgryz niszczyło, bo dziubelk sie zrobił a i zeby masakra, a kolezanka jesczze nie chcwe dac młodej na zabieg, bo to pod narkozą, bo uważa, ze stałe wypchną te stare, a ja i w tym temacie mam inne zdanie, no ale każda matka robi jak uważa za słuszne dla swoich dzieci.

Mi juz kilka miesiecy temu powiedziano, ze mam odsmokowac małego ale jeszcze ma smoka do snu, ale chyba pora sie za to wziać, moze zacznę niebawem póki Maja u nas nie mieszka, by juz było po sprawie, mam 3 tygodnie. Musże pomyślec o ty,m powaznie i sie psychicznie nastawic na to.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

06 lis 2012, 22:55

Cześć :-)

No, coś w tym chyba jest,że dzieci na cycu lubią wstawać w nocy i powisieć, ale chyba nie z głodu za bardzo.
Maciek dwa razy dostał butlę w nocy, jak skończyliśmy cycanie. Widać stwierdził,że na butlę nie warto wstawać :ico_haha_01:

szkieletorek no ja widziałam dziecko, co do przedszkola ze smokiem szło :ico_szoking:
A musiało mieć conajmniej 3 lata, masakra!
Maciunia dostaje do zasypiania, ale to chwilunia, bo zasypia raz dwa i smok leci.

A co do Avonu- wiele się nie zmieniło- 20 % od 150 zł.
Ja byłam konsultantką od 2010, ale jak się rok nie złoży zamówienia to konto wygasa.
Nie nastawiam się na zarobek, ale przynajmniej będzie jakaś odskocznia i kosmetyki za darmo :-)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 08:31

u nas Kala w dzien jak smoka nie widzi to nie potrzebuje, ale jakby byl w zasiegu reki to siegnie..a w nocy jeszcze ma, dziecko czuje sie bezpieczniej ze smoczkiem, dla mnie jeszcze jest za wczesnie zeby jej go odebrac..
do Mili chyba jakos ok 2 lat przyszla wrozka smoczuszka, wziela smoka i zostawila prezent - podobnie jak jest z zabkiami - i spokoj, nigdy sie o niego nie upomniala..
ale co do picia ze smoczkiem, to ta logopedka mi zwrocila uwage wlasnie, ze sie zle zgryz ksztalutuje, ze dziecko zamiast chowac jezyk, ma odruch wypychania go, tak jak przy ssaniu i wtedy sa wady wymowy..dlatego ja od razu po tej wizycie mleka juz ze smoczka nie daje, tylko ze slomki i spoko, radzi sobie, pije bez problemu i butle poszly w odstawke :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 12:58

Dzień dobry,

ja się pochwalę że daliśmy radę z Izunią i je tylko raz w nocy :ico_sorki: nawet nie było tak źle :ico_brawa_01: Bella ładnie śmiga na nóżkach, bardzo dużo rozumie, mówi po swojemu a jak lubi się kłócić :ico_oczko:

co do nocnikowania to ja na razie nie mam zamiaru Jej sadzać, pewnie zacznę na lato oduczać siusiania w pampersiki :ico_sorki:
no ja widziałam dziecko, co do przedszkola ze smokiem szło
to chyba lekka przesada :ico_olaboga: Bella prawie wcale smoka nie używa, tylko jak zasypia a tak to może nie istnieć smok ale za to nauczyła się zasypiać z misiem :ico_haha_01:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 13:47

Jeśli chodzi o oliwcie nic złego w tym nie widze :) zresztą każdy ma inne zdanie w tym temacie :)
No ja napisałam co mówił lekarz a ja też mam takie zdanie.
Co do próchnicy to właśnie niedawno w tv mówili że 80 % dzieci ją ma więc chyba ma znaczenie te cycowanie czy butelkowanie.
szkieletorek no ja widziałam dziecko, co do przedszkola ze smokiem szło :ico_szoking:
Mnie też nie raz zdarzyło się widzieć takie dzieci w galerii czy gdzieś indziej z smoczkiem .No to jest przegięcie .
nauczyła się zasypiać z misiem :ico_haha_01:
Moja od długiego czasu śpi z przytulankami ale ona to bierze swojego ulubionego Kubusia, pieska słonika i jeszcze jednego króliczka.Na szczęście jak zaśnie to ja wyciągam sporą część bo ciasno by miała w łóżeczku .
dziecko zamiast chowac jezyk, ma odruch wypychania go, tak jak przy ssaniu i wtedy sa wady wymowy..dlatego ja od razu po tej wizycie mleka juz ze smoczka nie daje, tylko ze slomki
Wiesz co moja za dnia jak się bawi to często z języczkiem chodzi na wierzchu .Ale nie wiem czy to wina smoczka bo jego odrzuciła w wieku pół roczku a butelkę pije tylko raz wieczorem . W nocy już dawno nie pija .

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 19:19

Co do próchnicy to trzeba jeszcze pamiętać o myciu zębów.Jak byliśmy ostatnio na szczepieniu to lekarka pyta czy zaczynamy myć już ząbki Antosiowi. Ależ była pozytywnie zaskoczona, że myjemy od pierwszego ząbka:) Podobno większość rodziców o to nie dba :ico_szoking:
Karina zdrówka dla dzieciaczków:)


A smoka już dawno nie mamy, ale Anti używał tylko do zasypiania więc łatwo poszło :)

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

07 lis 2012, 20:34

u mnie pierwszy wieczór bez smoka, oby sie udało, choć niania mówi, ze u niej zasypia bez smoka, wiec w domu też już dobry czas. A że dzis wredna baba ze mnie i mnie płacze nie ruszają wiec myślę, ze się nie poddam. Trzymajcie kciuki

A i ja mycie zebów zaczynałam od pierwszego zabka, Dorian dziś sam myje - patrzy jak Elizka szoruje i robi to samo:)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość