Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 12:24

dziewczyny a myślałyscie już o prezentach na Mikołaja i gwiazdke?

na Mikołaja póki co wymyśliłam Majce zabawkę interaktywną Barney i przyjaciele
a Konrad dostałby z tej samej serii BJ , albo jakś inną interaktywną zabaweczke, jeszcze nie wiem

no i te podwójne sanki zamawiam
ale co pod choinkę?

mam już mase zabawek po Majce, póki co nie mam jeszcze pomysłu na prezent gwaiazdkowy ani dla Majki ani dla Kondzia

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 12:31

wiecie co, ja tam nie wiem, ale z tego co ta logopedka mowila, to wychodzi na to, ze wiekszosc dzieci pijacych ciagle przez smoczek np 3, 4 lata ma wade wymowy, ze wzgledu na to ze ma odruch wypychania jezyka..u mnie w rodzinie mam przyklad seplenienia..nie wiem czy to przez picie ze smoczka (do 6 lat) czy taka wada wrodzona (choc nikt inny nie ma) :ico_noniewiem:

nina powodzenia we Francji z mowieniem po angielsku..z doswiadczenia wiem, ze oni bardzo niechetnie sie tak komunikuja..to jeden z nielicznych chyba narodow, ktory uwaza, ze w ich kraju powinno sie mowic w ich jezyku..jak ja probowalam rozmawiac, ale bylo to kilka lat temu, to mialam wrazenie, ze udawaja glupa, albo wygodniej bylo udawac glupa :ico_noniewiem:
ale francuski nie jest taki zly :-)
no i grunt to miec dobra podstawe - mieszkanie na poczatek i kogos kto potrafi zalatwic prace, a potem jakos to bedzie :ico_oczko:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 12:34

izus moja Mila to juz ma liste do Mikolaja i Aniolka..takze z nia nie mam problemu, gorzej z Kala, bo ona juz ma praktycznie wszystko po Mili, ale widze, ze ma cigoty do komputera, mam taki stary laptopik jeszcze po Mili ale on cos sie zacina, takze mysle, ze kupimy jej cos podobnego i myslalam o takim wlasnie pociagu co kiedys elibell pokazywala i o takim telefoniku z fisher price'a, poza tym posciel tez jest mile widziana, albo jakas firanka :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 12:46

lady ja kupiłam Majce laptop w zeszłym roku
a w tym nie wiem co, no oprócz barneya którego kocha nad życie

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 14:06

ja myslalam jeszcze dla Kali takie lozeczko dla lalki, ale nie wiem czy to jezscze nie za wczesnie..choc ona jest bardziej zainteresowana lalkami niz Mila, chodzi z nimi, przytula, kolysze i caluje..wiec moze akurat..nie wiem :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 15:44

Co do smoka i jego działaniu że dziecko się uspokaja to kwestia przyzwyczajenia.Też myślałam że nie damy sobie rade jak moja odrzuciła smoka ale to tylko nasz strach.Mała ząbkuje zasypia i wiele innych bez smoka i da sie zyc więc to nasz wytwór uważam.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 15:51

nina jak macie angielski obcykany to juz lepiej. Powodzenia:)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 17:02

ja myslalam jeszcze dla Kali takie lozeczko dla lalki, ale nie wiem czy to jezscze nie za wczesnie..choc ona jest bardziej zainteresowana lalkami niz Mila, chodzi z nimi, przytula, kolysze i caluje..wiec moze akurat..nie wiem :ico_noniewiem:
a wiesz ze o tym nie pomyślałam, Majka jakiś czas temu mnie pytała o łózeczko dla lalki hehe
tylko gdzie ja to wszystko ustawie hehe

dobry pomysł, ma dwie takie fajne lale, wózek, dokupie jej jeszcze łózeczko i jakieś bajery
tzn nocnik, ubranka, butelke itp moze znajde nawet wanienke :ico_haha_01:
lady jesteś moją inspiracją :ico_haha_01:

a powiedz mi jeszcze co Mili kupujesz bo mam bratanice rok starszą to może podchwycę pomysł jakiś :ico_wstydzioch:
Co do smoka i jego działaniu że dziecko się uspokaja to kwestia przyzwyczajenia.Też myślałam że nie damy sobie rade jak moja odrzuciła smoka ale to tylko nasz strach.Mała ząbkuje zasypia i wiele innych bez smoka i da sie zyc więc to nasz wytwór uważam.
w suemi tak, zalezy od dziecka, Twoja Lili sama odrzuciła wiec wiadome że łatwiej jej było zaakceptowac sytuację
ale są dzieci które panicznie przechodza odzwyczajanie, i uważam zę trzeba znaleźć dobry moment na odzwyczajenie zeby nie przebiegło traumatycznie, bo szczerze wam powiem ze wolałabym zeby moje dziecko chodziło nawet 3 lata ze smokiem niż bym miała mu zrobić świadomą krzywdę i traumę w niewłasciwym momencie odbierajac takiego przyjaciela

miedzy innymi dlatego moja Maja chodzi nadal z pieluszką do przedszkola, kiedyś sie jej znudzi, po co mam jej odbierać "szmatkę" skoro ma poczucie bezpieczeństwa poza domem? i niech sie komuś podoba czy nie jak łazi z taką szmatką, bo ta szmatka jest dla niej ważna :) dzieci też mają swoje uczucia

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

Re: Lato i Jesień 2011

12 lis 2012, 19:48

izuś a ja sobie nie wyobrażam, ze ELiza miałaby teraz ze smokiem biegać, no prosże cię, beznadzieja całkowita, dziecko mówiące i smok w buzi??? Ja dlatego wole wczesniej odstwaiać bo popłacze popłacze i przestanie, jak sie u nas dzieje, 5 min miałczenia, ale nie płaczu dziś wiec jak dla mnie sukces i nie widze by przechodził młody jaką kolwiek traumę,to tylko smok, a nie krzywda która odbija sie na psychice. No ale każda z nas ma prawo mieć swoje zdanie;):):)
Co do pieluszki, to mówisz o takiej szmatce przytulance?? A to widuję tu czesto, dzieci lepiej sie czuja ze swoją przytulanką. Ale smok to nie przytulanka.

Moja Elizka od pół roku albo i wiecej ma łózeczko dla lalki, krzesłko do karmienia i bujaczek i powiem wam, ze lubi sie tym bawić, jak mama, bierze lelę na krzesełko karmi z miseczki, potem na lezaczek niby buja, potem na ręce daje butle i na koniec do łóżeczka kładzie - cos jak mamusia robiła z małym bratem przez cąły dzień, ale ona robi to w wersji przyspieszonej. Wiec dobry prezencik dla dziewczynki:)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

13 lis 2012, 08:39

izus Mila teraz co widzi reklame to by chciala..ale caly czas mowi o Lego Friends Wterynarz, Kawiarenka czy Woz Kampingowy, wiec na pewno dostanie cos z tego, chce gre na kompa Scooby Doo i ksiazke Basnie Andersena, chce gre Angry Birds - taka planszowke, wiec to tez nie jest jakies bardzo drogie, u nas jest sporo osob, ktore chca zrobic prezenty wiec moze sobie zrobic dluzsza liste :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość