Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 12:08

Aniula jakie masz słodkie gwiazdeczki na tym zdjęciu w podpisie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A właśnie jak już temat chodzików, uważacie że one naprawdę przyspieszają chodzenie?
Hmmm...może chodzenie przyspieszy ale najważniejsze żeby dziecko potrafiło złapać równowagę a to chodzik na pewno utrudnia i rozleniwia malucha...bo jakkolwiek by się nie ustawił to i tak się nie przewróci. Z obserwacji moich bratanic i własnych dzieciaków (czyli całej szóstki łącznie) zauważyłam że dzieciaczki które raczkowały i same później wstawały rzadziej sobie nabijały guzy, bo zawsze upadek był taki asekuracyjny, na pupę albo na łapki. Najstarsza bratanica nie raczkowała i ciągle przewracała się do tyłu waląc głową w podłogę :ico_olaboga: Tymek też ma takie zapędy :ico_zly:
a wszystko w swoim czasie,ciagle jej powtarzam,ze jak bedzie gotowy to zacznie i przyspieszanie tego jest bez sensu pomimo,ze ja tez juz na to niecierpliwie czekam :-)
Spokojnie...moja koleżanka która jest rehabilitantką uspokaja mnie że jak Tymek do 14 mż nie będzie chodził to wtedy zaczniemy się martwić. Lekarze dają czas do 1,5 roku.
U nas norma...mały nie raczkuje ale jak trzeba to pełza z mega wściekłością :ico_haha_01: Jak trzeba podejść pod jakąś zabawkę to na pupie się tak śmiesznie przesuwa :ico_szoking:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 18:49

Ja nie podaje witaminy D już 3-4 miesiace, Marysia miala malutkie ciemiączko i ostatnio na szczepieniu chyba z 2 mm zostało dlatego wrecz nam zakazali dawac wit D zeby za szybko sie kosci nie zrastaly. Zreszta w kaskz, mlek jest witamina D i tyle dla niej wystarcza, cebion multi rowniez dawalam, a teraz tylko cebion C jak cos kicha mala podaje. Ania wspomnial o podnoszeni zabawek...maryia jedna raczka trzyma sie mnie a druga sprzata wszystko z podlogi i wrzca do pudelka. Zachwyca mnie jak np powiem znajdz laleczk a tak ogromne pudlo zabawek i ona przyniesie mi laleczke. Wszytsko jz rozumie i strasznie mnie tym zaskakuje. Slcha sie jak jej zakazuje czegos, wyrzuca smoczka z buzi jak mowie oddaj brzydala. Przekochane to jest:)

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 18:50

Mam zesputą klawiature i dlatego tak pisze:(

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 21:00

Kasiala Kajka tak miała co? Przeszło pocenie?
A drugie pytanie o ciemiączko. Duże jeszcze mają dzieci?
Gosia Kajce głowa się juz nie poci długooooo w sumie to nie pamietam kiedy sie jej pociła ostatnio ale na pewno ze 2 msc jej się nie poci a wit D podaje nadal i Kaja ma duze ciemię ja podaję jej więcej niż norma bo lekarka kazała mi podawać tyle na pocącą się głowę i duze ciemię nie pamiętam ile ma no aloe ja podaje Devikap 2 krople a co jakiś czas 3 w jednej kropli jest 500jm.
Dziewczyny czy Wasze smyki umieją pić same z butelki lub kubeczka?
Kajka tak jak Maksio jak się jej poszczęści :D bo trzymać umie ale przechylić nie bardzo więc jak jest pełno to się napije ale za raz za cieżkie to puszcza :-)

u Nas dziś sukces!!! kaja wypiła 120ml MM z kaszką i odrobiną soku bo tak to masakra nie chce pić MM nawet tego jabłkowego!!!

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 22:16

Kasia moje koleżanka to przerobila wszystkie mleka zanim sie dziecko nauczylo pic wiec cierpliwosci, moze jej akurat nie podeszlo.

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Letnie dzieciaczki 2012

05 cze 2013, 23:47


u Nas dziś sukces!!! kaja wypiła 120ml MM z kaszką i odrobiną soku bo tak to masakra nie chce pić MM nawet tego jabłkowego!!!
U mas też sukces. Antosia dzis wypila 110 ml Bebiko, wcześniej dawałam jej Nan i może jej nie smakowalo.

Ja jeszcze jutro i w piątek do pracy :ico_noniewiem:

Ja wit. d daję jeszcze

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

06 cze 2013, 09:31

Hej, tak rzadko tu zaglądam ostatnio że mi te wasze bąble rosną jak na drożdzach :ico_brawa_01:
a moja cięgle wydaje mi się takim małym niuniem a w sumie jedna z najstarszych :ico_haha_01:
od 3 dni nie daję jej cyca w dzien, noce jeszcze przecyckane ale to mi nie przeszkadza, niech sobie jeszcze troche pocycuje. w dzien mnie wkurzało bo ciagle na mnie wisiała.
Agatka szybko chodzić nie bedzie bo widzę że cykor, boi sie puścić choć już widzę że równowagę ładnie trzyma. dla mnie chodzik nie istnieje ale jak ktoś używa to nie kamienuję :ico_oczko: pod warunkiem że sie potem nie przechwala z dumą że jego dziecko to już chodzi....w chodziku ( pisałam wam chyba jak mi się tak jedna babka chwaliła? :ico_haha_01: )
na urodziny kupiliśmy jej ten wózek pchacz z fisher price , chyba tu kiedyś wklejałyście fotki. fajny, będzie panna przy nim śmigała bo raz jej na próbę daliśmy(impreza dopiero za tydzien :ico_oczko: )

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

Re: Letnie dzieciaczki 2012

06 cze 2013, 09:33

wit D daję bo ciemiączko jest spore. Patrykowi zarosło gdzieś w okolicy 2 lat
cebionu multi nie daję , czaaasem jak przeziębiona. jakoś wolę stawiać na owoce i warzywa niż na butelkowe witaminy. Może to mój błąd, nie wiem.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

06 cze 2013, 13:24

Martawłaśnie czemu tak rzadko zaglądasz :ico_nienie: Patryk w przedszkolu jak Agatka sama to czemu nie zaglądasz :ico_nienie:
pisałam wam chyba jak mi się tak jedna babka chwaliła?
:ico_smiechbig:
a pisałam wam że Maksio już tańczy :-D u mnie na rękach :-D :-D
Antosia dzis wypila 110 ml Bebiko
to super :ico_brawa_01:
wit D daję bo ciemiączko jest spore.
no i u Maksia spore. U Tomka w miarę szybko zarosło, na pewno nie było takie duże jak u Maksia.

Awatar użytkownika
meggi_24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2194
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:24

Re: Letnie dzieciaczki 2012

06 cze 2013, 16:41

Dzis rano wypiła Tosia 60 ml, malo ale zawsze to lepsze niż nic. Wczoraj jak piła to z poczatku nawet się nie zorientowała że ma butelkę w buźce :-D

Ja juz po badaniach do pracy. Jutro idę na 9-16. Jak mi się nie chce, ale jak mus to mus.

Antosia też jak słyszy muzykę, to rusza tyłeczkiem :-D zazwyczaj jak stoi to nim kiwa
od 3 dni nie daję jej cyca w dzien, noce jeszcze przecyckane ale to mi nie przeszkadza, niech sobie jeszcze troche pocycuje. w dzien mnie wkurzało bo ciagle na mnie wisiała.
Właśnie ja tez tak bym chciała, w dzień niech pije MMa w nocy jak potrzebuje to moje i stopniowo ograniczać.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość