dyzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:02

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

06 lip 2010, 10:59

A zapomniałam dodać, że jestem sprzedawcą linii kolejowych. W sumie to rodzaj księgowej, jednak bardziej wyspecializowanej, i tego właśnie się boje.
no to jak masz pracę związana z księgowością to masz jakieś pojęcie o księgowości, zrób szybki kurs sobie na samodzielnego księgowego lub coś na tej zasadzie. Jest dużo takich firm szkoleniowych, nie są to duże wydatki [1 pensja] jakieś 2000-3000zł. Sa teraz wakacyjne takie kursy. Potem o wiele latwiej będzie ci zmienić pracę. U mnie w firmie były szkolenia z firmy Akademia Biznesu MDDP i wyglądało to całkiem profesjonalnie. Zresztą myślę że takich osób jak ty szukają, w końcu jesteś pracownikiem umysłowym, biurowym i nawet jak dobrze pokombinujesz to w biurze rachunkowym dostaniesz się na referentkę i wtedy jak ci się spodoba możesz pociągnąć sprawę z tym szkoleniem. Kto nie ryzykuje ten...

koranna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:57

15 lip 2010, 15:20

My chyba w tej chwili jesteśmy przyzwyczajeni do tego, co pokolenie naszych rodziców - jedna, dwie prace w ciągu całego życia :| Moja mama niedługo idzie na emeryturę, a była na 2 rozmowach kwalifikacyjnych! Teraz taki rynek, że trzeba się do niego dopasowywać i zmieniać. Mi po kilku zawodowych niepowodzeniach trudno znaleźć rozwojową pracę. Troszkę się doszkalam i liczę na założenie własnego biznesu (jeśli uda mi się wygrać pieniądze na początek) - może to rozwiąże te problemy, które miałam do tej pory... Przynajmniej tak mi się wydaje :D

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

09 sie 2010, 16:25

Moja dobra znajoma się przekwalifikowywała z jednej pracy do drugiej :) I bardzo fajnie na tym skorzystała. Najpierw pracowała w jakimś sklepie sportowym jako kierowniczka i zdobyła doświadczenie w kierowaniu ludźmi. Potem szukała trochę czasu i przeglądała różne oferty. Chciała nieco zmienić branżę i jak coś to czytała sporo w internecie... :P :-D W końcu trafiła do Eniro, zanim poszła na rozmowę kwalifikacyjną to przejrzała ich stronę, przeczytała co tam piszą, bo prowadzą blog link usunięty przez obsługę forum(to też jakaś nowość w firmach) i przeszła rozmowę i pracowała u nich chyba ze 2 lata. Sporo się nauczyła w sprzedaży, trochę jeszcze podszkoliła umiejętności. Teraz szuka nowej pracy i trzymam za nią kciuki :) :) :) :ico_haha_01: , ale też przegląda od deski do deski strony i nie wcale nie dlatego, że w tym wyścigu szczurów chce uczestniczyć, tylko dlatego, żeby na rozmowie wiedzieć o firmie dużo. Faktycznie trzeba podchodzić do życia współcześnie, kiedy często pracę trzeba zmieniać kilka razy w roku. Ryzyko się opłaca, bo ona jak przeszła z tego sklepu sportowego do Eniro to i więcej zaczęła zarabiać :) :ico_haha_02:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2010, 20:04 przez Panna_Joanna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tapczanik
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2011, 17:49

16 lis 2011, 13:52

Niektórzy w wieku 28 lat dopiero kończą studia (jeśli studiowali dwa kierunki), więc dla niektórych kariera dopiero się zaczyna. Jeśli jakaś praca nie przynosi satysfakcji, a dodatkowo nie można w niej wytrzymać psychicznie, to nie tylko można, ale trzeba ją zmienić, żeby nie popaść w jakieś problemy psychiczne czy inne dolegliwości. Ja sama decydowałam się na zmianę pracy w wieku 27 lat i nie żałuję. Teraz pracuję jako przedstawicielka medyczna apteki, a pracę znalazłam w internecie na tej stronce: Link usunięty przez obsługę forum Też źle się czułam w poprzedniej pracy, nie odpowiadała mi pod względem moich zainteresowań i ludzi, którzy tam pracowali, i uważam, że jej zmiana była jedną z lepszych decyzji w moim życiu.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2011, 14:07 przez Tapczanik, łącznie zmieniany 1 raz.

Anka34
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2011, 20:52

09 sty 2012, 21:03

Jeżeli zle czujemy się w obecnej pracy to warto ją zmienić niż się męczyć .Jeśli szuka ktoś sposobu na dobry zarobek ,mogę zaproponować firmę One Invest . Jest ona solidna i pewna .Można z nią naprawdę dużo zarobić .Polecam .

Gorilla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2013, 00:21

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

11 sty 2013, 00:25

W tym wieku myślę, że spokojnie możesz pozwolić sobie na zmianę. Rozumiem obawy, bo sama jestem typem, który ciężko przystosowuje się do nowych sytuacji. Jednak ja nie zmieniłam pracy, a zmieniłam całkowicie kierunek, w jakim wcześniej szłam ;) Miałam wprawdzie mniej lat, bo 25, ale nie mogąc znaleźć pracy po zarządzaniu, zrobiłam sobie link usunięty przez obsługę forum potem otworzyłam z koleżanką własny salon i teraz czuję się bardzo dobrze :)

mak1234
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2013, 12:15

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

25 sty 2013, 12:17

Dokładnie. Do odważnych świat należy :) Polecam stronkę podatkową rozliczenie PIT

szinezek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:09

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

13 mar 2013, 12:45

Ja teraz zarabiam jako fryzjerka, ale specjalizuję się głównie w przedłużaniu włosów. Szkolenia zrobiłam w Beauty for You. Trwało szybko, wszystko dobrze wytłumaczone i na brak klientek teraz nie narzekam :) Właściwie zwróciło mi się już po 2gim zabiegu! Jako jedyna firma prowadzą szkolenia z 17 metod przedłużania, zagęszczania i nie chirurgicznego uzupełniania włosów. Osobom, które odbyły kurs przedłużania włosów przysługuje wysoki rabat na włosy Beauty-for-You, a co za tym idzie można później w atrakcyjny sposób oferować swoje usługi w kosztach naprawdę interesujących, stąd mam właśnie dużo klientek. .Może spróbujesz tego? Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz dyplom w języku polskim i angielskim oraz zestaw startowy (50 pasemek włosów słowiańskich, cążki do zaciskania ringów, szydełko z zapadką). Można u nich dostać potem rabat na włosy i to aż 40%, wtedy mam spory zysk dla mnie! No i na początku byłam po kursie zdezorientowana, nie wiedziałam co dalej, ale dobre jest to że oni pomagają Ci, służą radą, uczą też jak zdobyć klientów! Teraz zastanawiam się nad odbyciem kursu na instruktorkę, oczywiście również w Beauty for you. Na pewno dostanę rabat:) Zajrzyj sobie na ich stronkę beauty-for-you. Pozdr !

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

22 sie 2014, 10:31

Pracę można zmienić zawsze.Jeśli nie odpowiada nam zawód jaki w danym momencie wykonujemy nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy się z nim dalej męczyć.
Zerknijcie sobie na przykład na portal GoWork:
http://www.gowork.pl/praca/kielce;l - znajdziecie tam bardzo wiele dobrych ofert zatrudnienia. Na pewno dzięki temu o wiele łatwiej będzie Wam znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
W zakładce są oferty pracy w Kielcach chociaż można sobie wpisać dowolnie wybrane miasto. Portal stanowi agregator ofert czyli zbiera wszystkie oferty jakie są aktualnie w sieci. Dzięki temu nie trzeba zaglądać na wiele stron po kolei.

dawidko
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2015, 15:20

Re: Zmiana pracy w wieku 28 lat - porada

30 sty 2015, 15:41

w kazdym wieku się da, najważniejsze to wiedzieć, co chce się robić i stale się rozwijać

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość