Zyrafka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2015, 12:12

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

06 mar 2015, 12:31

Jestem posiadaczką dwóch psów skrajnie różnych gabarytowo labrador retriever i toy Rosyjski. I jestem zdania, że decydując się na zwierzaka w domu przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę następujące rzeczy czy mamy czas na dłuższe spacery, jeśli nie - to większa rasa jak labrador [ rozkosznie bawiące się szczeniaczki z reklam z papierem ;)] nie jest dla Ciebie bo się nie pozbierasz po stratach jakie będzie robić źle prowadzony labrador. Dla osób z mała ilością czasu na aktywność ze zwierzakiem polecam kota co był polecany niejednokrotnie albo małego psa poniżej kolana ;)

cirrus
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:29

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

24 sie 2015, 18:59

Każde zwierze wymaga opieki, także nie może zostać pozostawione same sobie. Chyba najmniej absorbujące są rybki lub jakieś gryzonie (chomik, świnka morska). Także może dobrze zacząć od takich małych zwierzątek ;)

MartynaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2015, 04:36

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

10 lis 2015, 10:46

U mnie to kot i chomik :)

Awatar użytkownika
Nicolraw
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2015, 12:41

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

12 gru 2015, 13:05

Jak widzę posty typu: Jaka rasa, czy właśnie najmniej kłopotliwe zwierzęta, to mnie mdli... :ico_olaboga: jeśli nie chcecie kłopotów, to nie bierzcie żadnego zwierzaka. Najmniej kłopotliwe są bakterie na naszym ciele, bo niezauważalne. Każdym zwierzakiem trzeba się opiekować i brać za niego odpowiedzialność. Poza tym zastanawianie się nad rodzajem zwierzaka pod kątem kłopotów świadczy juz o tym, że takiego zwierzaka nie powinno się mieć w domu... Zwierzaki są od kochania i miłości, nie od kłopotów, jak się kogoś kocha, to się o kłopotach nie myśli :ico_nienie:

akinorewka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2015, 14:08

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

17 gru 2015, 14:19

[quote="zegarynka"]Jak dla mnie najmniej kłopotliwe są chyba ptaki. Wystarczy tylko raz na jakiś czas umyć im klatkę i nasypać jedzenia, by dobrze się czuły i tak samo wyglądały. Chomików psów, kotów nie polecam, bo z nimi jest bardzo dużo roboty. Treb często je czyścić.

Może i tak ale jak patrze na ten biedne ptaki ktore chciałyby i moglyby latać po całym swiecie zamkniete w klatce to nie czuje nic innego niż smutek... A to nie o to chyba chodzi w posiadaniu zwierzaka...

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

25 sty 2016, 10:16

No to moim zdaniem najmniej kłopotliwymi zwierzątkami są rybki. Na spacer z nimi wychodzić nie trzeba, raz na jakiś czas robi się im porządne sprzątanie w tak to wystarczy odlać połowę brudnej wody, dolać czystą i filtr zrobi już resztę za nas. Poza tym im większe akwarium tym robi większe wrażenie. Ja planuje powiększyć swoje i szukam ciekawych ofert na akwarium 60l, nowych zameczków dla rybek i generalnie całego asortymentu.

Awatar użytkownika
moztin
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2016, 20:10

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

31 sty 2016, 21:45

Kot jest najmniej kłopotliwy. Może siedzieć jak nikogo nie ma w domu.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

03 lut 2016, 12:26

Mi się wydaję, że najmniej kłopotliwe będą rybki, chomik albo coś w tym rodzaju :)

VirrunPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:52

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

03 lut 2016, 12:59

Zdecydowanie rybki, dużo pracy przy nich nie ma:-)

weronikam
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2016, 13:43

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

09 lut 2016, 13:50

Teoretycznie każde zwierze może być kłopotliwe, nie wiem czy jest sens kupowania np. rybek uważając, że nic nie trzeba przy nich robić lub bardzo rzadko.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość