KajaMilew
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:39

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

27 sty 2015, 16:41

Dokładnie, należałoby też wzmocnić wiarę w siebie i samoocenę u córki, zachęcać ją niż karać, karanie raczej tylko ją bardziej utwierdzi w dalszym postępowaniu i jeszcze bardziej zniechęci.

kicia33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 01 cze 2015, 16:15

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

01 sie 2015, 15:53

Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią jednak jak pamiętam siebie to byłąm taka sama i pomogło mi odnowienie pokoju przyjaznemu przebywaniu w nim i nauce. Może warto by o tym pomyśleć o to moja propozycja:

Czym bardziej dorosły się czuje nastolatek tym większa odpowiedzialny się czuje i lepiej się uczy. A w tym może mu pomóc odpowiednia stylizacja pokoju. Ciekawą propozycję mają na stronie:http://www.forte.com.pl/meble/pokoje/po ... ezowy.html.

bukmarza77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip 2015, 22:58

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

30 wrz 2015, 19:54

Najlepiej aby znalazło swoją drogę. Ja nie mam nic przeciw, gdy dziecko w jednej branży jest mistrzem, uczy się chętnie i jest to jego pasja a inne przedmioty... po prostu zalicza :)

Aldonaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, 06:41

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

22 paź 2015, 06:52

Wydaje mi się, że duże znaczenie ma podejście nauczyciela. Niktóey potrafi zachęcić do nauki, a drugi zniechęcić.

kieubie
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2015, 14:07

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

26 paź 2015, 14:47

To taki wiek, że i tak będzie wiedzieć wszystko lepiej niż rodzice. Ja jestem zdania, że trzeba mówić i delikatnie nakierować, ale i tak zrobi co będzie chciało, więc trzeba przetrwać.

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

11 maja 2016, 16:18

Tu się wiele nie poradzi, może coś da jakaś terapia, rozmowa z dzieckiem, diagnostyka? Niedawno znalazłam odpowiedniego specjalistę na szukamterapeuty.pl, tam spróbuj szukać pomocy.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

16 maja 2016, 12:06

No niestety czasem bywa z tym ciężko, a przekonywać trudno. Niestety znam przypadki, gdy matka bardzo się starała, rozmawiała, załatwiała korepetycje, a jej syn dalej swoje. Tu już raczej chodzi o kwestie wychowania, a także towarzystwo. Mój brat próbował kiedyś pomagać w nauce takiemu jednemu młodemu gniewnemu, a na pytanie dlaczego nie chce się uczyć odpowiadał "Bo po co, to i tak mi nic nie da". Albo tłumaczył, że nauczycielka jest zła i się uwzięła, albo że jego koledzy to i tamto... takiemu nic nie przemówi i nawet wypominanie, że matka się martwi na nic się nie zda, bo odparł, żeby się nie martwił i nic jej do tego. No cóż... takie przypadki są trudne i czasem nawet porządny kop w tyłek nic tu nie da.

roksimba
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2017, 16:43

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

22 sty 2017, 16:44

:ico_placzek:

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

26 paź 2017, 10:32

3/4 dzieciaków prędzej czy później zalicza ten etap :) tak jak pisali wyżej, spróbuj z nagrodami za lepsze osiągnięcia w nauce - myślę, że to pomoże :)

Primado
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 29 mar 2018, 11:13

Re: moje dziecko nie chce się uczyć

29 mar 2018, 11:43

Chyba każdy z nas przechodził taki etap. Może samo przejdzie, ale lepiej popracować z dzieckiem nad tym zachęcić jakoś do nauki czy wyznaczyć jakiś plan dnia.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość