Ameljowe
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2016, 23:11

Re: Śniadanie

20 sty 2016, 23:19

ja mojej rocznej corce daja paroweczki cielęce, twarożek z kopierkiem i natką i uwielbia jeść placuszki z jabłkiem lub z cukinia :) juz mi sie powoli koncza pomysly na sniadanie ;p :ico_obiadek:

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: Śniadanie

25 lut 2016, 15:41

U nas ostatnio przy śniadaniach pojawił się bunt - mały chce jeść tylko to, co rodzice, więc kanapki, płatki, naleśniki itp. jemy wszyscy. Mały do tego stopnia wszedł w etap naśladowania, że domaga się kawy na śniadanie... zastępujemy ją na razie miksem kakaowym Krugera, który przesypaliśmy do innego słoiczka ;) mam nadzieję, że niedługo mu przejdzie, bo nie znosimy kaszek, ale dla dobra małego się zmuszamy :ico_noniewiem:
Też nie jestem fanem kaszek, ale do dzisiaj lubię kakao. :) W tygodniu zaczynam dzien od kawy, ale w weekend zawsze jest kakao z rana. Też pije to co ty. Nie smakuje mi ciemne kakao gotowane z mlekiem. Wole taką wersje.

Awatar użytkownika
1R3ne
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 15 mar 2016, 15:29

Re: Śniadanie

27 kwie 2016, 12:37

Ostatnio, jako że pojawia się coraz więcej warzyw, dodaję je do serka wiejskiego. Mój ulubiony to ze szczypiorkiem i pomidorami. Mogłabym jeść i jeść. :ico_haha_01:
Z rana staram się pić wodę, ale rzadko mi to wychodzi, więc po prostu zaparzam herbatę. Kiedy mam czas wolny z rana - czekoladę pitną lub kakao krugerowe - zależy, co znajduję w szafce. :> Potem z kubkiem oglądam zaległe seriale. ;) Szczególnie teraz, jak zaczął się kolejny sezon Gry o Tron!
Staram się też powoli wprowadzać dla mojego skarba dania, które ja jem. ;)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Śniadanie

30 kwie 2016, 22:02

U nas też warzywa i serki, ale kozie i koniecznie ze świeżutkim pieczywem. Mała bardzo polubiła kremowe, naturalne Chavroux, więc łączymy... zdrowe z pysznym. :) Sama też bardzo lubię. :)

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Śniadanie

15 cze 2016, 15:55

Moje dzieci uwielbiają dżem i jedzą go w zasadzie codziennie, bo dodaje go do kaszy manny, do kanapek, serków, kaszy jaglanej gotowanej na mleku. Jeszcze w ubiegłym sezonie przygotowywałam dżemy samodzielnie, ale kilka miesięcy skończyły się wszystkie zapasy i byłam zmuszona zacząć kupować dżemy w sklepie. Długo szukałam najtańszego i najlepszego pod względem składu dżemu, bo większośc dżemów, które są dobrej jakości kosztuje od 7zł wzwyż. Któregoś razu natknęłam sie na ten dżem http://www.herbapol.com.pl/produkty/spo ... -klasyczne i kupiłam go na spróbowanie, bo wykonany został w 100% z owoców i kosztował jedyne 4zł, a markę Herbapol kojarzyłam z syropów owocowych. Od tego czasu kupuje tylko ten dżem i nie będę już robiła przetworów w postaci dżemów, bo w ogóle mi się to nie opłaca, bo ten dżem jest tani i przepyszny.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Śniadanie

14 lis 2016, 01:37

U nas młoda też chciała pić kawę do sniadania, więc zaczeliśmy jej robic inke, pije, ale poznaje, ze to nie to ;) Teraz to czasem z nią pijemy kakao, właściwie to napój istant mix fix cao, bo szybciej i słodkie i z witaminami, tak na przemian. A pomysłów na sniadania zimą brauke trochę.., Jak są owoce świeże i warzywa to jakoś łatwiej, teraz monotonnia, kanapki, albo omlety / jajecnzica, placki z jabłkiem, czasem parówki...

BMaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, 12:00

Re: Śniadanie

14 lis 2016, 12:06

najważniejsze by posiłki były urozmaicone, maluchy bywają niejadkami, ale jak się systematycznie będzie wprowadzać nowe rzeczy to maluch się przyzwyczai i będzie dobrze ;)

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Śniadanie

27 gru 2016, 14:43

najważniejsze by posiłki były urozmaicone, maluchy bywają niejadkami, ale jak się systematycznie będzie wprowadzać nowe rzeczy to maluch się przyzwyczai i będzie dobrze ;)
to prawda, wspólne układanie tygodniowego menu też moze pomóc - kiedy pokażemy dziecku co można jeść, że codziennie powinno być cos innego, a nie 7 razy parówki ;)

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Śniadanie

10 sty 2017, 11:29

Moje to straszne wybredziochy tak więc powiem Wam,że ciężko jest przygotować coś co im autentycznie posmakuje. Staram się jednak również urozmaicać im śniadania. Jedzą na śniadanie głównie owsiankę.Dodaję do niej owoców. Poza tym lubią jajka ( przekonałam je do jajecznicy z pomidorami).

Uwielbiają również słodkie kremy do smarowania kanapek. W ostatnim czasie kupuję najczęściej krem do smarowania karmellove Wedla. Jest tak smaczny,że jak dzieciaki nie widzą to sama wyjadam łyżką prosto ze słoka. :ico_dziecko:

DominikaJ
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 21 gru 2014, 10:54

Re: Śniadanie

31 sty 2017, 10:13

Jak dla mnie śniadanie, będące podstawą każdego dnia, powinno być bogate we wszelkiego rodzaju składniki odżywcze. Dlatego też w moim przypadku podstawą jest tutaj serek kozi chavroux. Zawiera on bowiem mnóstwo witamin, a do tego wapń oraz kwas foliowy. Z powodzeniem można go wykorzystać nie tylko do zrobienia kanapek, ale także omletów, czy sałatek:)
Obrazek

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość