Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

20 lut 2008, 18:52

Wczoraj dostałam gazetę "Mam dziecko" nr 3 (56) marzec 2008 i jest tam fajny artukuł " 5 pytań o wit. D3" i pisze tam, że cyt: " W pierwszym roku życia maluszek dostaje zwykle 1-2 krople witaminy D3, czyli 400-800 jednostek dziennie. Wit. D3 trzeba podawać dziecku także w 2 roku życia w okresie jesienno zimowym. Również w tym wypadku o dawce decyduje lekarz pediatra"

Więc nie widze to nic do śmiechu w tym, że moja siostra podaje Emi wittaminkę D ...

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

20 lut 2008, 20:10

małgorzatka - tu nie chodzi o to by z kogokolwiek sie śmiać czy cokolwiek komukolwiek udowadniać :-) te teorie dotyczące niezbędności wit d3 w takich ilościach po prostu są dość...przestarzałe. a wytyczne europejskich organizacji zdrowotnych wskazują, ze nie wolno podawać w ramach profilaktyki dzieciom więcej niż jedna kropelkę wit d3 dziennie (cytat: moja pediatra i broszury po angielsku, które mi dała). Dla obiektywizmu - drugi pediatra opowiadał mi jak niepozorne mogą być skutki przedawkowania wit. d3 i jak często sie zdarzają wychodząc na jaw dopiero przy wnikliwszych badaniach - problemy z trawieniem, biegunki, bezsenność - to niektóre tylko. Wiesz...ja ostatnio widziałam dziecko 1,5 letnie, które mieszkało w USA do tej pory. Nie dostawało tam żadnej wit. d3 i było normalnie rozwiniętym zdrowym dzieckiem i nikomu do głowy tam nie przyszło, zeby jakimiś preparatmi je faszerować... :ico_noniewiem:
chodzi mi tylko o to, ze nasi lekarze z gruntu wsyztskim dzieciom jak leci przepisują wit. d3 w takich samych ilościach, bez zindywidualizowania. A to nie jest "tylko" witamina. Jaga przy porodzie miała wymiary ciemiączka tylko 0,5 x 0,5. gdybym słuchała pediatry z przychodni dziś pewnie tułałybyśmy się po lekarzach z za wcześnie zarośniętymi szwami czaszkowymi... :ico_noniewiem:
po prostu czasem za lekarzy trzeba niestety pomyśleć... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
lulu
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:25

20 lut 2008, 22:15

Zgadzam się w zupełności z eve.ok,
Tu się nie ma z czego śmiać, tylko ręce załamać :ico_olaboga:
Nawiasem mówiąc mam dwie koleżanki, które od trzeciego miesiąca życia swoim dzieciom nie podają w ogóle tej witaminy, bo po prostu im jest to niepotrzebne. Dzieciaczkom pediatra zlecił badania i kazał odstawić. Jakoś mają się dobrze i nic im nie dolega.
My w końcu jedziemy w piątek zrobić to badanie. Po weekendzie dam znać. :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 lut 2008, 14:16

No koniecznie dawaj znac lulu, bo z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć :ico_brawa_01: I oby dobrze było :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
lulu
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:25

22 lut 2008, 20:42

Dzisiaj zrobiliśmy badania w tym kierunku (fosfataza, wapń). Żeby uniknąć ponownego kłucia zrobiliśmy dodatkowo morfologię i poziom żelaza. W poniedziałek będą wyniki i na pewno się odezwę. :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-02-26, 11:08 ]
Wczoraj odebraliśmy wyniki.
Fosfataza wyszła dobrze, poziom nie jest zaniżony, czyli nie ma przedawkowania.
Wapnia jest trochę za dużo, ale pediatra stwierdziła, żeby dalej podawać witaminę D (2-3 kropelki). I dla pewności pójdę do innego lekarza, takiego z polecenia - zobaczę co on powie. Podawać w dalszym ciągu, czy nie???
Reszta badań też wyszła dobrze. :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Ewelina82
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1302
Rejestracja: 17 maja 2007, 20:24

08 mar 2008, 22:54

Nam pediatra kazała podawac wit D3 tylko w okresie zimowym 1 kropelke raz dziennie chyba ze podaje jakies prparaty witaminowe typu Vibovit to wtedy one wystarcza i tak tez zrobilam maly pije raz dziennie jedna saszetke vibovitu

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 mar 2008, 00:08

lulu mojej córci też strasznie pociły się stópki i mnie pediatra też zwiększyła wit z 2 kropel na 3. zmieniłam pediatrę, ale nowy też zalecił 3, więc podaję. Ola ma jeszcze ciemiączko, stópki już się nie pocą. też robiłam wapń i jest w porządku, więc póki co podaję nadal 3 kropelki.

Awatar użytkownika
lulu
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:25

09 mar 2008, 13:32

Ja w dalszym ciągu nie podaję tej witaminy - wbrew lekarzowi. W końcu zahamowało się pocenie i to znacznie. Wapnia ma ponad normę, więc jaki sens? Moim zdaniem wystarczy jak codziennie dostaje Cebion Multi.
Ostatnio robiłam badanie na posożyty, bo mała strasznie kręci się w nocy i dostała wysypkę na policzkach. Słyszałam, że to może być przez obecność "robali". Ale wyniki wyszły ok. Więc nie wiem skąd to uczulenie.
Pozdrawiam. :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2008-03-09, 12:34 ]
eve.ok, świetne są te fotki :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
marita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 22 sty 2015, 11:06

Re: Co z tą witaminą D3???

03 mar 2017, 12:04

Sorrki ze odkopuje tak stary wątek, ale szukam witaminy d dala siebie, sporo tego w aptekach jest i nie wie co wybrać

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: Co z tą witaminą D3???

03 mar 2017, 13:07

Ja dla siebie i męża kupiłam witaminę D3 od Doppelherz. Teraz rzeczywiście tego słońca brakuje, siedzi się do 16-stej w pracy i ciężko "nałapać" tej witaminy D ;)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość