Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Odwyk alkoholowy

02 mar 2017, 09:59

A ja polecę ośrodek odwykowy OAZA w Choceniu. Według mnie najlepszy w Polsce, pomogli komuś mi bliskiem. Kadra jest bardzo profesjonalna i zna się na tym co robi. Dlatego moim zdaniem warto tam się udać.
Fakt, tez polecam ośrodek OAZA, był tam znajomy i wyszedł na ludzi a miał poważny problem z alkoholem i dopalaczami, więc nie przelewki. Dlatego według mnie to dobrze świadczy o tym ośrodku.

bernatka87
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, 14:46

Re: Odwyk alkoholowy

07 mar 2017, 12:01

Ośrodki leczenia alkoholizmu różnią się zawsze między sobą, nie można chyba polecić każdemu tego samego. Niestety wiem coś o tym...dla mnie sprawdziły się akurat małe grupy, domowa atmosfera, dużo zieleni wokół - to zdecydowanie pomaga zaaklimatyzować się w nowym miejscu, które przecież ma sprawić, że narodzimy się na nowo. Po ciągłym piciu nie marzyłam o niczym więcej, jak o świętym spokoju, zdystansowaniu się, odbudowaniu własnego "ja". Ehh, życzę każdemu takiej opieki, jaką otrzymałam ja. Pan Wacław jest szefem kliniki, w której odbywałam leczenie - cudowny, mądry człowiek z charyzmą. Dzięki niemu odbiłam się od dna i mogę dzisiaj pisać do Was na tym forum - inaczej nie wiem czy by było to możliwe. Może to będzie odpowiedni kierunek dla wielu osób zmagających się z chorobą? Nie wiem, ale na pewno terapeuci "Tu i Teraz" powiedzą Wam coś więcej, doradzą, pomogą.

obcasowaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:36

Re: Odwyk alkoholowy

07 cze 2017, 09:29

Też polecam jak kilka osób wcześniej odwyk OAZA z miejscowości Choceń, bardzo dobry ośrodek odwykowy. Ze świetną kadrą i terapiami indywidualnymi jak i grupowymi. Dla każdego tam dobiorą odpowiednią terapię i pomogą wyjść z uzależnienia.

bernatka87
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2017, 14:46

Re: Odwyk alkoholowy

14 cze 2017, 11:22

Skoro już polecamy to ja mogę podrzucić sprawdzoną klinikę dla osób z Krakowa, czyli Tu i Teraz. Nie spodziewaj się tam tylko szybkiego zastrzyku i że wszystko wróci do normy. Zdrowienie w alkoholizmie to złożony proces i trzeba do tego podejść kompleksowo. Moim zdaniem tylko takie działania pomogą, nie tylko na niby a za miesiąc znowu to samo. Pozdrawiam.

Marta5
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 sty 2017, 15:59

Re: Odwyk alkoholowy

15 lis 2017, 16:25

Mamy podobny problem z alkoholizmem w rodzinie i znajomi polecają nam Domowy Detoks. Jest tam psychoterapia indywidualna i grupowa. Problemem jest to, że osoba uzależniona sama musi chcieć się leczyć.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Odwyk alkoholowy

22 cze 2018, 22:10

Niestety, osoba uzależniona często nie widzi, że ma problem i bagatelizuje go.. A jak się taką osobę wyśle na leczenie z przymusu, to często po leczeniu wróci do nałogu..

Kasiunia85
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 10 paź 2018, 11:27

Re: Odwyk alkoholowy

21 lut 2019, 14:46

Dlatego warto skontaktować się z dobrym ośrodkiem gdzie udzielą nam profesjonalnej pomocy. Jeżeli jesteśmy w takiej sytuacji to warto skorzystać z oferty ośrodka odwykowego we Wrocławiu. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu i innych uzależnień we Wrocławiu na Wietrznej 8 zajmuję się profesjonalnie i stosują terapie alkoholowe, detoks alkoholowy, odwyk narkotykowy.

Falenta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 25 cze 2019, 10:09

Re: Odwyk alkoholowy

25 cze 2019, 10:37

To prawda bardzo dobrym ośrodkiem jest Medox w Nowym Modlinie. Tam leczą uzależnienia i depresję.Warto się dowiedzieć o warunki jeśli ktoś potrzebuje takiej pomocy.

bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Odwyk alkoholowy

22 paź 2019, 11:13

[quote="Bialadama"]Wsparcie rodziny jest bardzo ważne ale pamiętajcie , że dan osoba musi przede wszystkim chcieć się leczyc. Jeśli alkoholik nie będzie widział problemu to nic nie będziecie mogli zrobic. Moj brat jakiś czas temu zmagał się z tym problemem. Jakby żona nie zagroziła mu odejściem to by dalej pił.Terapia szokowa zadziałała.
Poza tym konieczna była pomoc specjalisty. Lekarza, psychologa. Brat leczył sie w tej klinice:
http://www.klinikavip.pl/ - obecnie jest to jedna z najlepszych klinik w Polsce. Posiadają tam nowoczesne sposoby leczenia. Brat otrzymał tam duże wsparcie i udało mu się pokonać nałóg.[/quote]


Generalnie o alkoholizmie, sposobach radzenia sobie z nim, leczenia i objęcia opiekom rodzin traktuje podręcznik Vademecum Bezpiecznej Rodziny. Naprawdę warto przeczytać.
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/?fbcli ... XhtWWwyX6s

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość