MadziaRoleska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2018, 11:34

Re: Co teraz czytacie?

18 kwie 2018, 10:51

Ja właśnie kończę Apartament Steel. W kolejce mam Kodeks ojca i Pozytywnie nieobliczalnych - tylko czasu brak :/

Lemo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwie 2018, 13:42

Re: Co teraz czytacie?

18 kwie 2018, 14:02

Kończę "Bezdech" Kapli. Super napisany kryminał :ico_brawa_01: . Książka podzielona jest na dwie części "teraz" i "wtedy", z dwiema historiami morderstw. Bardzo dużo nawiązań do współczesnej sytuacji politycznej i tej z początków PRLu. Wstrząsnął mną opis przesłuchań przez funkcjonariuszy UB, a najbardziej myśl, że tak kiedyś było w rzeczywistości.

little
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 20 kwie 2018, 13:21

Re: Co teraz czytacie?

20 kwie 2018, 14:37

Ostatnio czytałam głównie kryminały, ale ileż można.. Postanowiłam tym razem spróbować czegoś nowego i aktualnie czytam "Europa jesienią" Dave'a Hutchinsona. Obawiałam się bardzo książek sf, więc nie wiedziałam od czego zacząć. Uważam, że to był dobry wybór - szybko i przyjemnie się czyta. Na tyle dobrze, że jeszcze się nie zastanawiam co będzie następne w kolejności.
Wiem, że ta książka się niedawno pojawiła, ale może ktoś już miał z nią styczność? Tylko bez spoilerów! :)

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Co teraz czytacie?

21 kwie 2018, 21:15

Często jest tak, że nawet nie spodziewamy się jak świetna książka trafia nam w ręce. ja tak miałam z Kronikami Saltamontes Moniki Marin - niby książka dla młodzieży a tyle prawd przemyca autorka, niestety o wielu zapominamy, bo prawdziwa przyjaźń czy umiejętność przyznania się do błędu to dzisiaj rzadkość. Losy chłopców stały mi się bliskie, ich przygody wciągnęły mnie bardzo, polubiłam ich. Zadziwia mnie tez postać Anabelle, ich przyszywanej matki, jej dobro, pokora i mądrość. I wciąga historia tajemniczego bractwa - poczytajcie.

AgatkaUr
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2017, 07:44

Re: Co teraz czytacie?

23 kwie 2018, 08:51

Często jest tak, że nawet nie spodziewamy się jak świetna książka trafia nam w ręce. ja tak miałam z Kronikami Saltamontes Moniki Marin - niby książka dla młodzieży a tyle prawd przemyca autorka, niestety o wielu zapominamy, bo prawdziwa przyjaźń czy umiejętność przyznania się do błędu to dzisiaj rzadkość. Losy chłopców stały mi się bliskie, ich przygody wciągnęły mnie bardzo, polubiłam ich. Zadziwia mnie tez postać Anabelle, ich przyszywanej matki, jej dobro, pokora i mądrość. I wciąga historia tajemniczego bractwa - poczytajcie.
No właśnie leży u mnie na półce, bo mi koleżanka przyniosła razem ze stertą innych - 1 tom. Zobaczę jak mi przypadnie do gustu :)

Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Re: Co teraz czytacie?

24 kwie 2018, 16:21

Ostatnio czytałam głównie kryminały, ale ileż można.. Postanowiłam tym razem spróbować czegoś nowego i aktualnie czytam "Europa jesienią" Dave'a Hutchinsona. Obawiałam się bardzo książek sf, więc nie wiedziałam od czego zacząć. Uważam, że to był dobry wybór - szybko i przyjemnie się czyta. Na tyle dobrze, że jeszcze się nie zastanawiam co będzie następne w kolejności.
Wiem, że ta książka się niedawno pojawiła, ale może ktoś już miał z nią styczność? Tylko bez spoilerów! :)
Ja ostatnio zaczytywałam sie w Cherezińskiej i gdy juz przeczytałam ostatnią i poszłam do empiku zobaczyłam właśnie Europa Jesienią i stwierdziłam, że może juz mi wystarczy średniowiecza i kupiłam książkę Hutchinsona :) Przeczytałam juz polowe i jest super i coś czuję, że to będzie kolejny autor, którego będe czytać wszystkie pozycje :)

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Co teraz czytacie?

26 kwie 2018, 21:50

Ja nie czuję się fanką fantasy, ale temat rozpadu europy wydaje się aktualny w całkiem niefantastycznym ujęciu... ;)
Ja właśnie kończę lekturę niesłychanie zaskakującą - "Człowiek, który wspina się na drzewa" - historia reportażysty BBC i tego typu programów, który łazi po najwyższych drzewach świata. Absolutnie wciągające historia z przepięknymi opisami przyrody, ale bynajmniej nie sienkiewiczowskimi, ciagacymi beż końca, ze człowiek traci wątek,aa których trzeba było uczyć się na pamięć ;)

ewelina546
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2014, 22:36

Re: Co teraz czytacie?

28 kwie 2018, 19:52

Często jest tak, że nawet nie spodziewamy się jak świetna książka trafia nam w ręce. ja tak miałam z Kronikami Saltamontes Moniki Marin - niby książka dla młodzieży a tyle prawd przemyca autorka, niestety o wielu zapominamy, bo prawdziwa przyjaźń czy umiejętność przyznania się do błędu to dzisiaj rzadkość. Losy chłopców stały mi się bliskie, ich przygody wciągnęły mnie bardzo, polubiłam ich. Zadziwia mnie tez postać Anabelle, ich przyszywanej matki, jej dobro, pokora i mądrość. I wciąga historia tajemniczego bractwa - poczytajcie.
No właśnie leży u mnie na półce, bo mi koleżanka przyniosła razem ze stertą innych - 1 tom. Zobaczę jak mi przypadnie do gustu :)
I przeczytałaś? Z pewnością tak, sięgnij po kolejna część a już w poniedziałek przedsprzedaż ostatniej części Nowe Życie. Monika Marin akurat te część napisała jako pierwsza, ma być podsumowaniem losów Adama i Aleksa. Ja już chcę ja mieć :)

AgatkaUr
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2017, 07:44

Re: Co teraz czytacie?

30 kwie 2018, 08:18

Wciąga :). Ten tydzień cały mam wolny - ale wyjazdów zaplanowanych brak, więc książek nie zabraknie :). Bardzo dobra książka :)

sproket
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:26

Re: Co teraz czytacie?

30 kwie 2018, 20:36

Dzisiaj zamierzam skończyć "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood, której już nikomu nie trzeba przedstawiać, a potem sięgam, po coś znacznie lżejszego czyli "Człowieka, który wspina się na drzewa" Jamesa Aldreda. Recenzje ma świetne, więc kupiłam. Autor jest dokumentalistą i podróżnikiem, pracował z najlepszymi ekipami filmowymi, które robią filmy przyrodnicze. Facet zjechał cały świat w poszukiwaniu idealnych miejsc do zdjęć. A gdzie kręci się najlepiej? Podobno z wysoka, dlatego wspina sie na drzewa i stamtąd filmuje ten nasz piękny świat. To może byc dobra pozycja na majówkę :-)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość