alexon
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2015, 08:56

Re: Nie chcę mieć dziecka

23 lip 2015, 09:04

Kobieta powinna mieć prawo wyboru czy chce miec dziecko czy nie. Znam wiele kobiet, który wybrały opcję podróże, zwiedzanie całego świata, mieszkanie w różnych zakątkach kulii ziemskiej i nie żałują, że takądrogę życia wybrały. Inne z kolei, które bały się ciąży - adoptowały dzieci. Sama myślę o adopcji. Każda z nas ma inne podejście do życia.

monika9093
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2017, 12:29

Re: Nie chcę mieć dziecka

12 sty 2017, 12:39

Dokładnie

jaklin
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2017, 22:54

Re: Nie chcę mieć dziecka

14 sty 2017, 23:21

Nikt nie powinien potępiać za to, że ktoś nie chce dziecka. Dobrze, że kobieta, która nie chce ciąży, nie ulega presji otoczenia i nie zachodzi w nią, bo to wtedy byłoby dopiero nieszczęście.

magdalenka866
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:02

Re: Nie chcę mieć dziecka

18 kwie 2017, 20:29

To całkowicie normalne. Wkurza mnie to, że wmawia nam się, że każda musi być mamą. A jak już mamy jedno dziecko to, że powinniśmy drugie. Ja się właśnie z tym teraz zmagam. A nie chcę od nowa wszystkiego przechodzić.

endzelika
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:03

Re: Nie chcę mieć dziecka

26 kwie 2017, 15:56

Ja mam dwoje dzieci i chcialabym mieć jeszcze co najmniej jedno ale doskonale rozumiem jeśli ktoś wybiera inaczej i nie zgadzam się nigdy na piętnowanie takich kobiet. Nikt sie nie powinien wtrącać w niczyje życie a każdy robi jak uważa, bez presji. Chociaz wiem że to się dobrze mówi a te wszystkie ciocie klocie rozczulające sie nad staropanieństwem czy brakiem dziecka są dobijajace...

Mamunia86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2017, 20:28

Re: Nie chcę mieć dziecka

15 maja 2017, 23:03

Nikt nikogo nie zmusi ale...
później jeśli się zrodzi potrzeba bycia rodzicem i nie będzie możliwości bo zdrowie, bo wiek, bo nie można, nie wychodzi i leczenie latami czasem bez owocne...wtedy możemy żałować.

Awatar użytkownika
ustovska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2018, 15:40

Re: Nie chcę mieć dziecka

04 paź 2018, 15:51

każdy ma prawo chcieć albo nie chcieć dziecka.

Awatar użytkownika
Nina78
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2018, 16:16

Re: Nie chcę mieć dziecka

19 lis 2018, 17:02

Ten kulturowy przymus, że powinno się mieć dzieci jest tak bardzo bez sensu. Najgorzej, kiedy przez to matkami stają się kobiety, które zupełnie nie mają instynktu macierzyńskiego, a potem się okazuje, że dziecko ma nieszczęśliwe dzieciństwo.
Dziecko to bardzo ważna sprawa i to, czy chce się je mieć, czy nie, powinno być sprawą indywidualną.

IwonkaGra
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:55

Re: Nie chcę mieć dziecka

19 lis 2018, 20:52

każdy ma prawo chcieć albo nie chcieć dziecka.
Całkowicie się z tym zgadzam - u nas siostra cioteczna wybrała życie bezdzietne i była terroryzowana przez starsze pokolenie. Każdy zlot rodzinny kończył się nagabywaniem - i to mimo aktywnej obrony z mojej strony ( a także jej rodzeństwa ). Efekt jest taki, że na zloty jeździ tylko moja mama. Z dalszym rodzeństwem spotykamy się niezależnie - a siostra żyje szczęśliwa i układa sobie życie tak jak chce.
Na całe szczęście to już nie jest obowiązek kobiety. A dla dziecka to przecież sprawa życia i śmierci , czy rodzi się w rodzinie, gdzie czekają na nie z utęsknieniem, czy z przymusu.

Awatar użytkownika
Stockinggirl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2018, 12:41

Re: Nie chcę mieć dziecka

22 lis 2018, 12:51

Niestety neiktorzy nadal zyja mentalnie kilkadziesiat lat temu. Co tyczy sie zarowno roli kobiet, jak i wielu innych kwestii.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość