Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

10 kwie 2007, 12:07

maj2006, to z długimi rękawkami i nogawkami to pajacyki,jedne nie mają stupek a inne mają .Body są lepsze od koszulek więc je polecam,jak się ma body,koszulki są zbędne,kaftaniki i śpioszki są ok choć ja nie używałam .Zazwyczaj pajacyki i w dzień i na noc,są najwygodniejsze i do ubierania i do przewijania.Becik może się przydać co wózka i chrztu ale zazwyczaj są z satyny lub innego sztucznego materiału więc do wózka nie polecam bo dziecko się poci i może uczulać czy potówki wychodzić.Rożek się tym różni,że się rozkłada,po rozłożeniu to mały kwadrat,może się sprzydać do wózka jako kołderka ale ja wolałam kocyk.Kupiłam rożek i podusię,podusia powodowała u Gabi w (wózki) potówki,rodziłam w czerwcu,a rożek używałam tylko w szpitalu.Dla mnie to zbędny wydatek.
ja w wózku miałam kocyk a na nim tetrę lub ręcznik bawełniany na upały to najlepsze.
Rozmiary najczęściej są od o-3 itd.Nie trzeba dużo do dziecko szybko rośnie,myślę że body wystarczy ok 5-8 par na pierwsze miesiące,pajacyków kilka,zalezy od pogody bo są z "misia"i bawełniane,cieńsze.dziecko które ma już pod 6 miesięcy ubiera się w bluzeczkę i rajtuzki lub spodenki bo w śpiochach już śmiesznie wygląda,przynajmniej dla mnie.wystarczą ze 2 sweterki,dresik polarowy na chłodniejsze dni.czapeczki ze 2 bo i one szybko są za małe.

[ Dodano: 2007-04-10 ]
zamiast kaftaników używałąm body z długim rękawkiem,na chłodne dni takie cieplejsze np flanelowe,na to bluzeczka ale to w zimie.Wy rodicie latem więc postawcie na body i pajacyki i to naprawdę wystarczy.I wiecie co Gabi się urodziła w czerwcu,po 5 dniach wyszłam ze szpitala i zaraz po powrocie poszłam na spacer,nie werandowałam ani nic z tych rzeczy bo latem to bez sensu,już w szpitalu były okna pootwierane.Nie ubierałam w szpitalu czy domu czapki czy rękawiczek,dziecko spało nakryte lekko i lekko ubrane.Byle by kark był ciepły bo rączki mogą być zimne ale to nie znaczy,że dziecku jest zimno.Po porodzie dziecko dużo kicha bo oczyszcza się nosek więc tez nie myślcie odrazu,że to katar.W lipcu były straszne upały i moja Gabi w wózku była bez czapeczki.Bo uszkom nic nie będzie,chyba że w przeciągu będzie.Zaraz Wam wkleją parę fotek Gabi na spacerkach i td :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-04-10 ]
becik przydawał się chwilowo w szpitalu gdy mąż chciał dziecko na ręce bo tak poręczniej ale poza tym leżała w wózecku szpitalnym tylko nim nakryta
Obrazek
Tu na spacerku,było bardzo ciepło a Gabi miała ok 3 tygodni
Obrazek
Tu było upalnie,pieluszką robiłam cień na nózki ale mimo to je spiekła i potówki miała na buzi mimo,że nie było czapeczki a co by było gdyby czapeczka była na głowie???
Obrazek
Tu kąpię Gabi sama,obejmuję ją żeby się nie bała,kąpię ją w kali dlatego taka woda
Obrazek
Tu w domu tez leżała w samym body,w nocy ją nakrywałam ewentualnie ręcznikiem
Obrazek
to chrzciny w sierpniu,żadnego beciku
Obrazek
to pajacyk bawełniany na ciepłe dni ale nie upały
Obrazek
to body z długim rękawkiem...bardzo super
Obrazek
to pajacyk z misia na chłodne dni,ja ubierałam na gołe nużki a zina na rajtuzki
Obrazek
tu znowu kąpiel jeszcze z pempkiem,
Obrazek

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

10 kwie 2007, 13:15

zubelek, sliczna coreczka - madre rady :ico_sorki: dzieki.

A ten pajacyk bez stupek, o ktory pyta Maj to - RAMPERS :-D

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

10 kwie 2007, 13:20

to zależy jak chłodniej to na body a jak ciepło to tylko na pampersa.Dzięki dziewczyny,cieszę się że się przydałam :-D

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

10 kwie 2007, 13:33

maj to wszystko zależy od pogody i od tego jak ci będzie wygodniej ale generalnie to na gołe ciałko co do body to znam różne opinie bo niektóre mają małe otwory na głókę i mamom ciężko je zakładać więc wolą koszulki ale to wszystko sparawa indywidualna i wszystko się okaże jak juz dzidzia się urodzi

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 kwie 2007, 13:37

a ja jeszce podpowiem zeby patrzec na metki czy nie drapia :ico_zly: bo to strasznie dzidzie wkurza...a ubranka dla najmniejszego malucha to 56 ptem 62,68,74itd.nie radze kupowac za duzo najmniejszych.mi Mat strasznie szybko wyrosl.no i ne wiadomo jak duza dzidzia sie urodzi!! body zdecydowanie polecam bo dziecko ma zakryte plecki i wszystko rowno a koszulki sie zawijaja :ico_olaboga: my na noc ubieramy spiochy a na dzien "dorosle" ubranko tzn spodenki i bluzke. a pod tym body :-) aha i jeszcze polecam skarpetki-nie tylko na nozki ale i raczki szkraba bo sie drapie i szybko marznie.powodzenia! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

10 kwie 2007, 13:52

na drapanie najlepsze nożyczki :ico_oczko: ,body są różne przy zakupie się patrzy czy wejście na główkę jest ok,jeśli jest ciasne powinny być guziczki z boku lub z przodu.Odradzam guziki na plecach bo nie wygodnie.
a co do metek to fakyczni :ico_zly: ja wszystkie odcinam.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

10 kwie 2007, 14:01

metki mogą denerwować maleństwo ale z drugiej strony to są przydatne bo jak ja dostanę ubranka dla dzidziusia od brata i byłyby one bez metek to bym nie wiedziała co jest dobre a co nie bo ja nie mam doświadczenia "na oko" ale jeśli maleństwu ma tak metka pzreszkadzać to lepiej ją obciać

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

10 kwie 2007, 17:11

zubelek, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: bardzo Ci dziekuje, bo z Twoich postwo na prawde wiele mozna sie nauczyc.
Ja rodze w sierpniu, ale w USA a tutaj upaly sa az do pazdziernika i nie bardzo sie boje ze dziecko dostanie potowek i bedzie mialo odparzenia. :ico_placzek: Kupuje duzo letnich ubranek czyli body i pajacyki.
Maj, najlepiej jest kupowac ubranka w rozmiarze 0-3. Sa tez rozmiary NB ale te sa na prawde malutkie (chyba mniejsze niz polskie 56) i ja ich wogole nie kupuje. Tak wiec jezeli rodzice chca Ci zrobic fajna paczuszke dla dzidzi to nich kupia 0-3 i 3-6. :-D

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 kwie 2007, 17:34

za duzo malych nie radze.moj synek ma 3 mce a nosi ubranka na polroczne dziecko bo taki wielki jest :ico_szoking: wiec nie ma patrzec na te rozmiary :ico_oczko:
zubelek pisze:na drapanie najlepsze nożyczki
moze i tak ale ja mialam na poczatku stracha do tego obcinania :ico_wstydzioch: a juz w szpitalu malemu zakladalam bo pazury mial ze hoho! :ico_olaboga:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

10 kwie 2007, 17:35

Zubelek dzięki za wspaniały pokaz, teraz mogę pokazać mężuniowi o czym mówię.
Ja też tu w Kanadzie mam takie upały, że nie wiem jak damy radę, bo czasem z wilgocią jest na +40 to roche wykańcza i pewnie wtedy przy klimie będziemy siedzieć.
A co do ubranek to ja staram się mieszać ubranka niesamowicie mało kupuje i dosaje dla noworodka prosze o rozmiar wiekszy, a siostre wyszkoliłam i zaczeła kupować ubranka od 64cm, i postanowiła kupować po rozmiarach, teraz zaczyna kupować rozmiar wyżej i jak zbierze wszystko w tym rozmiarze, to następny zacznie, ciekawie do tego podeszła, bo troche musiałam jej potłumaczyć, bo moja siostra to odwrotne jak ja, ona się boi dzieci, bo są takie małe i nie możesz z nimi rozmawiać, wiec biedaczka nie wie co z nimi robić. g;)

[ Dodano: 2007-04-10 ]
Dlatego chciałam, aby ona pierwsza odwiedziła nas, bo tak to może się czegoś nauczy i nie będzie taka zielona, ale to troche ryzyka miało, bo moja mama chciała pierwsza przyjecać, bo to włąśnie moja siostra wiele mi nie pomoże przy dzidiz bo nic nie wie, ale się udało teraz czekamy na dzidzie i na VIZE. :ico_oczko:
Zubelek pokazałaś też, że nie trzeba mieć wózka z gondolą, ja chce zrobić jak ty, mieć spacerówke i na początek wyłożyć czymś i nie musze kupować super drogich. :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość