Awatar użytkownika
Plastelinka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2007, 16:20

21 kwie 2007, 09:32

eSKa nic sie nie stalo :ico_buziaczki_big:

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

21 kwie 2007, 11:02

Hej dziewczyny, chyba skurcze nóg to w naszym wypadku norma, ja też je mam ale biorę aspargin i mam je rzadziej. Mierzyłam brzuszek, przybyło mi 2 cm w pasie, czyli ... mam 95 cm :) no i trochę nabieram na wadze, ważę 59kg. W poniedziałek do lekarza :), znów usłyszę mojego bąbelka :) Zmykam przygotować coś na obiadek. pozdrawiam

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

21 kwie 2007, 11:19

Cześć dziewczynki, ale mnie długo tutaj nie było, trochę się nazbierało tych postów:) Wczoraj stuknęło mi równe 20 tygodni, równy półmetek i tak się złożyło że miałam wczoraj imprezkę. Zaprosiłam koleżanki z pracy i tak sobie plotkowałyśmy przyszły o 17 a wyszły o 23, już nas tyłki od siedzenia bolały, dostałam od nich prezencik- tunikę ciążową, ale jest jeszcze na mnie za duża:) Wszystkie są młodymi matkami, oj nasłuchałam się:) o porodach, o połogu itd. Było miło, ale stwierdziłam że nie nadaję się na takie imprezki, całe 2 dni przygotowań, w jeden dzień sprzątałam a w drugi dzień przygotowywałam jedzonko. Mój mąż nie mógł mi pomóc, więc musiałam sama. Wczoraj, po imprezie jak poszłam do łazienki się umyć, spostrzgłam że moje kostki znikły, tzn, nogi spuchły, od zmęczenia.
Byłam u gina w czwartek, wszystko jest dobrze, cytologia wyszła ok, badania krwi troszkę gorzej niż ostatnio ale nadal w normie, badania moczu ok. Mam termin dopiero na 21 maja, bo moja lekarka ma urlop, ale jakby się coś działo to mam pisać smsy(pewnie wyjeżdża za granicę), mam zrobić na następny raz toxoplazmozę, wyszło mi że już chorowałam, ale lekarka wyjaśniła mi że te osoby które chorowały, mają w sobie jakieś cysty (bezpieczne dla zdrowia) w środku tych cyst znajdują się te bakterie, bardzo rzadko zdarza się, że rosnąca macica może uwolnić te bakterie, i wtedy trzeba brać antybiotyk. Dlatego te osoby które chorowały, też powinny robić badania co trzy miesiące dla bezpieczeństwa. Moja lekarka jest uznawana za jedną z lepszych jest już starsza i doświadczona więc jej ufam. Kolejne badanie to takie co się pije glukozę, ble ble, ponoś słodko-niedobra substancja:( Znów słuchałam serduszka , to tak wspaniały dźwięk, teraz już tak wyraźnie słychać, piękna chwila:)
W piątek idziemy na USG, i może dowiemy się kogo noszę w brzuszku.
eSKa, te twoje skurcze to napewno brak magnezu, bo rozmawiałam o tym z moją lekarką, kup sobie MAGNE B6 i spokojnie możesz 3 razy dziennie łykać po jednej, ja sobie kupiłam bo też miałam problemy z lewą nogą, ale u mie okazało się że to mięśnie mnie bolą, bo albo nadwyrężyłam albo był jakiś ucisk na kręgosłup.
USG normalnie powinno się robić po 20 tyg, ale wcześniej też się nic nie stanie, a płeć już można określić w 13 tyg.
Ja mam termin na 7.IX ale jeśli to prawda że gdy dodamy 20 tyg do tyg kiedy poczułam pierwsze ruchy to wyjdzie nam termin porodu to powinnam urodzić w 37 tyg i to będzie sierpień.
No dziewczynki, najwyższy czas znów zmierzyć brzuszki ja mam 99cm, 20 tydzień
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2008, 15:57 przez gosiaperelka, łącznie zmieniany 1 raz.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

21 kwie 2007, 13:55

U mnie patrząc po ruchach też powinno sie urodzić w 37 tygodniu. :ico_brawa_01:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

21 kwie 2007, 19:54

hej! dzis rozpoczelismy z męzem sezon grillowy :ico_haha_01: mniam mniam dzis jadłam pierwsze kielbaski z grilla w tym roku,
gosiaperelka chyba za twoją radą kupie sobie ten magnezik i zaczne łykac a przy nastepnej wizycie u lekarza dokladnie jeszcze o to wypytam.
hmm coraz bardziej martwi mnie fakt ze nie czuje ( albo nie rozpoznaje) jeszcze ruchow, coraz czesciej mysle o tym czy aby wszystko w porządku w tym moim brzuszku :ico_placzek:

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

21 kwie 2007, 20:43

cześć kochaniutkie :-D
coś ten nasz tik-taczek szfankuje,nie wiem jak wy ale ja mam problemy z wejściem,bo za dużo połączeń ostatnio,chyba za słaby serwer tik-taka
PLASTELINKA co do zdjęcia przepraszam,ale no cóż blondynka ze mnie :ico_puknij: i się nie skapnęłam,że to taki fajny pomysł
ESKA wiesz co ja nie liczyłam czy mi suwaczek się zgadza z tygodniami,ale mam termin na 12 września,ale od pierwszego usg mi tak lekarz mówi bo wychodzi ,że np.dziś mam właśnie 19 i 5 dni a nie 3,a tak z miesiączką to termin mam na 21 września ale gin mówi że to nie możliwe,poplątały mi się dni płodne ,rozregulowały,na pewno z powodu takiego ,że byłam w szpitalu w grudniu,także aktualnie rozdwoję się 12 września
Ja co prawda nie mam skurczy nóg,ale ostatnio kłuje mnie serduszko,mówią ,że to też brak magnezu,więc chyba tez tak zrobię dopóki nie pójdę do lekarza
Wiecie co ja tak rozmyślam nad usg 3D,może któras z was sie wybiera,bo niby to super przeżycie ,zobaczyć tak swoją dzidzię

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

22 kwie 2007, 11:57

Agnieszka01.04 u mnie też sie suwaczek nie zgadza.Według usg jestem od dziś w 18 tygodniua według daty od ostatniej miesiączki to jest 17 i kilka dni.Wiem że będąc już w ciąży miałam jeszcze okres i to potwierdził lekarz, ale z tego co wiem to zdarzają sie przypadki że okres występował do 3 miesiąca.Narazie jednak mam wyznaczony termin według okresu i jego sie będe trzymać.

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

22 kwie 2007, 22:10

oj jak tu cichutko dzisiaj :ico_olaboga: no a ja zmierzyłam swój brzuszek,no i jest 94 cm :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ewasiek
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 561
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:16

23 kwie 2007, 06:25

Hej, wczoraj była ładna pogoda to pewnie wszystkie zażywałyśmy słoneczka. Agnieszka to mamy podobny wynik bo ja mam 95 cm w pasie. W końcu z mężem rozpoczęliśmy sezon grilla :-D pycha jedzonko. pozdrawiam

Awatar użytkownika
paulina1978
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 640
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:26

23 kwie 2007, 07:46

witajcie!
miałam troszkę do nadrobienia w czytaniu bo w sobotę byłam w pracy (odpracowywaliśmy 4 maja) a w niedzielę w górach :-D

eSKa co do ruchów to ja bym się nie martwiła. jestem w 18 tyg. i od 3 tyg. mi się wydaję że coś czuję ale pewności nie mam. coś mnie tam łaskocze w brzuchu ale może to jedzonko :-D

no a co do badań (bo któraś tam pytała) ja robiłam zaraz na początku ciąży morfologie, mocz, toksoplazmoze (IgG i IgM), T3, T4, TSH 3, cukier, WR, HBs. Wszystkie badania wyszły super więc na kolejne 2 wizyty nie musiałam ich powtarzać. W tym tygodniu mam kolejną wizytę i dopiero teraz mam zrobić kolejną morfologię i mocz. Tak więc nie musiałam na każdą wizytę robić badań.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość