eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

24 kwie 2007, 19:00

Witam i o zdrowie pytam :-D U mnie mało ciekawie tzn ja czuje sie super, gdyby nie ten kaszel. Dzieki bardzo za wszystkie domowe metody walki z kaszlem, na razie testuje syrop z cebuli. Dzis bylam u lekarza oprócz kaszlu nic mi nie dolega mam brac rutinoscoribn i syrop prawoslazowy i robic inhalacje z rumianku ale troszke sie wkurzylam bo znowu mam L4 i musze siedziec w domku. Lekko mnie pan doktor ochrzanil (bo nie chcialam zwolnienia) ze w ciazy nie wolno lekcewazyc nawet najmniejeszej infekcji. Sama juz nie wiem moze faktycznie nie zdaje sobie sprawy ze nawet przeziębienie moze byc grozne dla dzidziolka
Paulinko pierwszy raz widzialam takie cudo, mowię o tym "kojcu", naprawde super. Ja jakos rzadko przeglądam takie stronki ale pewnie za niedlugo to sie zmieni :ico_haha_01:
Mamo zuzi opis twojego porodu zrobił na mnie wrażenie :ico_brawa_01: , jak na razie jakos sie nie boję porodu a twoj poscik utwierdzil mnie w przekonaniu ze wszystko zalezy od nas ale nawet gdy przyjdą jakies obawy to po przeczytaniu twojego opisu pewnie znikną szybciej niz przyszly.

[ Dodano: 2007-04-24, 20:10 ]
Wlasnie zerknelam jeszcze na stronke ze zdjęciem Szymonka , kochaniutki tygrysek :ico_buziaczki_big:
mamo zuzi na ostatnie pytanie nie moge odpowiedziec bo u mnie ochotka prawie że zerowa a poza tym po ostatnich zlych badaniach moczu mialam zakaz kochania, teraz wyniki juz ok wiec w piatek zapytam czy juz mogę? Bo zaczynam tesknic za tego typu bliskoscią, jeszcze troche i zapomne jak to sie robi :-D
Sciskam Was mocniucho!

Awatar użytkownika
agnieszka01.04
4000 - letni staruszek
Posty: 4895
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:09

24 kwie 2007, 22:01

cześć wrześnióweczki :-D
fajny ten volant :ico_brawa_01:
MAMOZUZI ja po dzisiejszym dniu mam zakaz kochania się :ico_placzek:
a oto co się stało,rano ok 5 obudziłam się bo jakaś strużka spłynęła mi po nodze byłam pewna że to śluz,ale poszłam do łazienki i patrzę krew :ico_szoking: ale taka trochę brunatna,zadzwoniłam na pogotowie no i kazali jechac do szpitala,pojechałam tam ok 2 godz minęły zanim mnie zbadali już była wściekła :ico_zly: ale i przerażona
no zrobili mi usg,posłuchali serduszka,wszystko z malutkim ok,ale chcieli zostawić na obserwacji,ale nie wspomnę że zamiast na patologii ciąży położyli mnie na ginekologię, :ico_zly: na sali na którą przychodzą takie starsze kobiety do czyszczenia to czułam się spisana na straty,zadzwoniłam do swojego gina i poiedział że skoro z synkiem ok nie dostałam żadnych leków a do jutra mam zostać tylko do obserwacji ,to lepiej odpocząć w domu i się wypisać,tak też zrobiłam,no i mam się oszczędzać,kurcze wczoraj kwiatków kilka posadziłam :ico_noniewiem: ale nie to żebym się forsowała,nic mnie nie bolało i nie boli a jednak mam jakieś poczucie winy,że głupia jestem :ico_puknij: ale sobie tłumaczę,że przecież nie mogę plackiem leżeć i tak też mówi doktor,no dobra to papa :ico_ciezarowka:

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

24 kwie 2007, 22:13

Jejku Agnieszka, ale mnie wystraszylas :ico_szoking: . Kochana glowka do gory, najwazniejsze ze z Niuniem wszystko w porzadku :ico_pocieszyciel: A teraz do lozeczka, i zero stresow!!! A dali Ci jakies leki typu nos-pa, albo inne? Napisz koniecznie jutro jak sie czujesz!!!!!

[ Dodano: 2007-04-24, 22:17 ]
Eska, jesli juz mozesz sie pokochac to korzystaj teraz.... Pozniej , po porodzie to ochota zwykle jest ponizej zera, no i strach przed kolejna ciaza i bolem..... Warto w ciazy pielegnowac taka bliskosc jesli lekarz nie zabrania (no wlasnie ja nie wiem czy my nie przesadzamy, ale tak mi sie chce ze jeeeeejkuuuu... :ico_wstydzioch: Nie wiem co sie ze mna dzieje, jakbysmy sie na nowo poznali.... :ico_szoking: )

Awatar użytkownika
gosiaperelka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 10 mar 2007, 09:55

25 kwie 2007, 09:11

Mama Zuzi, fajna historia z tym porodem, jednak każdy poród inaczej wygląda, chciałabym aby mój poród też był tak lekki, Mam pytanko, jak wygląda (dokładnie) taki masaż macicy, skoro to taki ból? oraz w jaki sposób mierzą rozwarcie szyjki? może to są głupie pytania ale ja nie mam pojęcia:). Ale jeśli odczuwasz skurcze po orgaźmie, czytałam że to normalne, że tak może być, ale może powinnaś się ograniczać troszkę aby dać odpocząć macicy, bo jak jest tak często napięta..... chociaż ja nie jestem ekspertem, najlepiej zapytaj się lekarza. Napewno wasz związek przeżywa drugą młodość:)
Agnieszka głowa do góry, wszystko będzie ok, musisz więcej odpoczywać. Coraz trudniej nam będzie teraz, brzuszki rosną i musimy zrezygnować z pewnych obowiązków. Musimy dziękować Bogu że i tak funkcjonujemy normalnie. Ja znam dziewczynę, która musiała 9 m-cy leżeć w łóżku i nawet kichać się bała, to jest dopiero poświęcenie. A my? pracujemy, robimy prawko:), sprzątamy, chodzimy, robimy wszystko więc musimy przynajmniej zadbać o umiar.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2008, 16:00 przez gosiaperelka, łącznie zmieniany 1 raz.

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

25 kwie 2007, 09:38

Agnieszka 01.04 głowa do góry.Może poprostu organizm daje znać że czas poleżeć , odpocząć, a skoro z dzieckiem jest wszystko wporządku to najważniejsze.
czytam tak sobie o seksie w ciąży i powiem szczerze że tym które mogą sie kochać STRASZNIE zazdroszczę.Ja nie mam zakazu od lekarza ale poprostu odkąd jestem w ciąży nie mam wogule ochoty na seks.Zaczyna mnie to nawet denerwować i nie wiem co mam zrobić by mieć jej chociaż troszeczke.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

25 kwie 2007, 10:27

Agnieszka- uważaj na siebie! Trochę mi to dało do myślenia, teraz i ja będę bardziej dbać o siebie.
Mamo Zuzi- u mnie totalna posucha w sprawach seksu... Tak się łudziłam, że jak miną pierwsze trzy miesiące to będzie lepiej, ale bez zmian. a pamiętam, że to takie fajne, ale jakoś mnie to nie rusza.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

25 kwie 2007, 10:37

Gosiuperelko, nastaw sie ze Twoj porod to nic innego jak wydarzenie przyblizajace sie do spotkania z twoim dzidziusiem. Jak po moim porodzie sie mnie dziewczyny pytaly "jak bylo?" a ja odpowiadalam "super" to nie mogly uwierzyc . Ja zawsze wierzylam w potege naszego umyslu i wiem ze wiele zalezy od naszego nastawienia. Nie moze nas paralizowac strach, owszem miec obawy to co innego ale znam kobiety ktore sa tak zestresowane ze ja sobie ich nie wyobrazam na sali porodowej... One chyba cierpia podwojnie. Jesli chodzi o masaz szyjki, to odbywa sie on na fotelu ginekologicznym. Polozna czeka na skurcz i w jego momencie wklada podajrze 2 palce do pochwy i masuje dookola szyjke macicy, z pewnym naciskiem. Bez skurczu nie jest to bolesne, ale podczas skurczu to bol wiekszy niz sam skurcz wiec brrr... No ale pozniej akcja porodowa zazwyczaj rusza z kopyta... a ja bylam niecierpliwa :ico_haha_01:
A rozwarcie mierzy sie palcami. Polozna jakos mierzy to palcami w pochwie.... Nie jest to bolesne.
Agnieszka, wiem ze czasem takie plamienia moga byc w ciazy z nadzerki albo polipa na szyjce. Ale jakby tak bylo to by ci powiedzieli przeciez.
Macie racje dziewczyny, my i tak dobrze sie trzymamy: praca, (u mnie dojazd 45 minut autobusem plus przesiadka na tramwaj) dom, sprzatanie, zakupy, zaprowadzanie i zabieranie zuzi z przedszkola, gotowanko.... Czasem organizm mowi stop, i cale szczescie bo znajac np mnie to bym sie tak zaforsowala na smierc.
A seks? sama jestem zaskoczona. Z Zuzia nie chcialo mi sie w ogole, wiec byl celibat 8 miesiecy ciazy plus jakies pol roku po porodzie..... a jak sie nie chcialo zaczac, brrrrr..... Normalnie sie odzwyczailam.... :ico_oczko:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

25 kwie 2007, 11:02

Agnieszko teraz nic tylko odpoczywaj a wszystko na pewno bedzie dobrze :-) tak sobie teraz mysle moze moj lekarz faktycznie mial rację mówiąc ze nie zdaje sobie sprawy jak trzeba dbac o siebie podczas ciązy, chyba tez zaczne bardziej uwazac na siebie i dzidzie, bo w mojej glowie zakodowalo sie hasło "ciąża to nie choroba" ale jednak czasem troche trzeba przystopowac :ico_oczko:
Hehe Kocura Bura ja myslalam tak samo jak ty ze bez seksu bedą tylko 3 pierwsze miesiące, a tu juz wiece niz połowa 4 miesiąca i ciągle trwa post. Moze jak raz spróbujemy to nam sie zachce :ico_haha_02:
Mamo zuzi chyba skorzystam z twojej rady i jak tylko lekarz wyrazi zgode to zaczniemy sobie z męzusiem przypominac jak wygląda prawdziwy seksik :-D
Widze ze u większosci dziewczyn tak jak u mnie ochotka = zero, no cóż nic tylko tobie pozazdrościc mamo zuzi, może podziel się z nami, bo z tego co wyczytalam Tobie chęci nie brakuje :-D

ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

25 kwie 2007, 11:08

:ico_haha_01: Paulina 1978 byłaś na badniu?Wiesz już może kogo nosisz pod sercuszkiem?Daj znać bo nie mogę sie doczekać!

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

25 kwie 2007, 12:26

No wlasnie wyczytalam dlaczego mis ie tak chce, hihihi :ico_wstydzioch: Otoz madra publikacja glosi ze w drugim trymestrze ciazy gwaltownie wzrasta ukrwienie wszystkich narzadow plciowych , wewnetrzynych i zewnetrznych, co moze u niektorych kobiet powodowac szybsze dochodzenie do orgazmu ( :-D ), nawet zdolnosc do wielokrotnego orgazmu ( :ico_brawa_01: ) i generalnie wieksza wrazliwosc na dotyk. No to ja naleze do tych szczesliwcow, tyle tylko zeby mi ten seks rozwarcia nie spowodowal, bo co za duzo to w ciazy nie zdrowo, chyba seksu tez. :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość