Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

24 maja 2011, 21:47

patrycjaaa, kochan spokojnie, nawet jeśli to skaza to nie jest koniec świata. Moja córka miała skazę białkową, ja co prawda jej nie karmiłam piersią tylko piła mleko dla alergików, ale jakoś pogodziłam się z tym. choć też było mi czasem ciezko. głowa do góry. nie jedz tylko masła jogurtów sera i mleka, ogólnie wszytskiego co robione jest na bazie mleka krowiego. reszta jest jak najbardziej ok. maść pomoże na pewno, sterydy nigdy nie zawodzą w tej kwestii. nie wypatruj co chwilka czy kroski poginęły, bo oczyszczanie organizmu może trwać nawet 2 tygodnie. oxycort możesz stosować jeszcze kilka razy zanim wszytsko poginie. może krostek pojawić się więcej i to wcale nie jest twoja wina, po prostu organizm musi wywalić alergen na zewnątrz. Kochana!!!oby tylko na krostkach na buziuni się skończyło!!!Moja córeczka ma AZS, walczymy non stop od roku. teraz przyszła pora lodów, które ona tak kocha a nie może no i jak wytłumaczyć czteroletniemu dziecku by nie jadło :( nie smuć się, Blanka jeszcze jest maluteńka, wyrośnie z tego i nawet pamiętać nie będzie. a ty jedz i się nie przejmuj byś miała mleczko!

a my wczoraj byliśmy na działeczce i było super!dziś byliśmy na szczepieniu. Mat waży już 6 kg :ico_brawa_01: płakał starsznie mój kochany, dobrze, że szczepię skojarzoną a nie zwykłymi :ico_olaboga:

aga216, ja przyznam się szczerze, że nigdy nie byłam na basienie, nie potrafię pływać nawet :ico_olaboga: ale świetna sprawa takie baseny dla bobasów :-)

[ Dodano: 24-05-2011, 21:54 ]
foteczki :-)

Mateuń
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

z Oleńką w ukochanym lasku. nie patrzcie na mnie bo ja grubas jestem :(
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

25 maja 2011, 08:10

Czesc dziewczyny
a ty jedz i się nie przejmuj byś miała mleczko!

to bylo do patrycjiii....oj sluchaj dziewczyn bo moj Szymek tez ma ta skaze bialkowa-musialam odstawic caly nabial bez ktorego wogole jedzenie stracilo dla mnie sens...zwlaszcza za serem zoltym tesknie....ale i za mlekiem tlustym ktorego wypijalam dziennie ok 1,5litra... bo owszem znikly mu wszystkie krostki po ponad tygodnoiu nie jedzenia nabialu...ale tez mialam taka paranoje ze moze na cos jeszcze jest uczulony i prawie nic niejadlam...a efekt jest tragiczny bo w polaczeniu ze stresem ...mam coraz mniej mleka :ico_placzek:
:ico_placzek: :ico_placzek:
az sie maly zaczal zloscic przy cycu i bic piesciami bo on ciagnie a tu nie leci... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: no i dopiero to to jest deprecha...
ale tak jak Fintifluszka napisala trzeba inna diete stosowac...ja pije mleko ryzowe i duzo koziego ...chociaz go nie cierpie... maslo i sery tez kozie io tez duzo...bo musze sie dozywic bo sie juz tak ukatowalam ze zaslablam... :ico_olaboga:
Szymus nie ma uczulenoia na soje wiec zjadam sojowe jogurty bo wole...moze Twoja mala tez nie ....
Serio straja sie jak najwiecej innego nabialu zjadac zebys miala czym karmic ...

a wy dziewczyny trzymajcie za mnie kciukizeby to mleko powoli wrocilo :ico_sorki: bo strasznie mnie to doluje...
a jeszcze dzis musze z malym sie do lekarza umowic bo oczko ma zaropiale juz 3 dzien i oklady z rumianku nie wiele pomagaja...poza tym ma takie brazowe brzydkie przebarwienie na czole jakby plama sloneczna...ktorego sie cholernie szybko powieksza...aj...strasznie mnie to wszystko przytlacza... :ico_placzek:

[ Dodano: 25-05-2011, 08:12 ]
blanka 26wow synek duzy a cora przesliczna,,,,a ty zaden grubas :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

25 maja 2011, 08:45

Blanka26, przeslicznie wygladasz i jakie duze masz dzieciaczki
tabogucka, trzymaj sie kochana, wszystko bedzie dobrze :ico_oczko:
patrycjaaa, ty tez kochana glowa do gory... i sluchaj dziewczyn.. ja sie niestety nie wypowiem, bo na temat skazy wiem niewiele...

Marcela tez miala krostki i przestalam jesc czekolade i wszystko zeszlo... wczoraj zjadlam kawalek i kilka powrocilo, wiec wiem juz od czego to... no i meczy nas ciemieniucha :ico_olaboga: paskuda, ale oliwkujemy glowke, wyczesujemy i bedzie dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

25 maja 2011, 12:08

a wy dziewczyny trzymajcie za mnie kciukizeby to mleko powoli wrocilo :ico_sorki: bo strasznie mnie to doluje...
dzieki dziewczyny ;) i trzymam kciuki zeby mleczko wrocilo
nie powiem nie stresuj sie bo sama nie umiem sobie poradzic ze stresem ;)
Blanka sliczne zdjecia i Ty ładnie tez wygladasz :-)
dzis byla polozna i powiedziala zeby malej dawac lakcid na te jej wymioty ze nie zaszkodzi a moze pomoc co do krostek to mowi ze to sa potowki ale tak sie zaczyna skaza bialkowa bo jej skora robi sie szorstka na policzkach i zeby jej buzke przemywac krochmalem kalia rumiankiem zeby wysuszyc potowki a pozniej poobserwujemy co dalej ze to nie jest jeszcze taka typowa skaza bialkowa ale moze byc no i zebym wlasnie nie jadla jogurtow serow mleka a ja tez tak uwielbiam mleko ehh moze troszke nie uwazalam bo jadlam prawie codziennie budyn piłam bawarki i jadlam lody i jogurty chyba tego byl za duzo
mam nadzieje ze malej to minie a ja bede mogla nadal karmic ja piersia
zauwazylam ze ta lewa piers co ja prawie nia tylko karmie jest znacznie wieksza od tej prawej :ico_szoking: ale jak odciagam znowoz pokarm laktatorem to z tej prawej sciagam duzo a ztej lewej nie chce leciec a jak mala sobie ciagnie to jej leci bo polyka nie wiem co jest grane ale smiesznie to wyglada
bylismy tez dzis u ksiedza zalatwiac chrzciny :) i ustalilismy na 18 czerwca
tylko beznadzieja bo skoro nie jestesmy po slubie to komuni nie mozemy przyjac to rozumiem niech im bedzie ale wiecie co jeszcze ja z mala i chrzestnymi bede siedziala w pierwszej ławce a moj K za nami :ico_puknij: nie moze z anmi siedziec paranoja jakas mojemu K jest przykro ale co zrobic

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

25 maja 2011, 13:09

hej dziewczyny :)
Moja mała miała wysypkę straszna ale tylko przez 2 dni podejrzewam że albo od rumianku który dawałam jej na kupkę albo od kiwi które zjadłam,ale ograniczam też mleko eh.

patrycjaaa, wiem coś o tym też ciągle głodna chodzę ale próbuje coś nowego,dodałam teraz żółtko z jajka :)

U nas ogólnie dobrze.Córcia się śmieje jak się do niej mówi,gaworzy i chyba się jelitka już formują bo mniej narzeka na brzuszek :) a ja jestem zadowolona :)

Pozdrawiam Was wszystkie :-D :)))

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

25 maja 2011, 13:52

hej, stawiam popołudniową :ico_kawa: :)

Co do szczepień to my mamy w piątek, zaszczepię Małego na pneumokoki, bo szwagierki dzieciaki ostatnio miały, więc wolę nie ryzykować, choć szczepionka droga (260zł :/)... No i na krztuśca kupuję oczyszczoną, bo mi położna poradziła i ciotka położna też :)

Kupiliśmy mieszkanko, załatwiamy formalności i mam nadzieję, już niedługo będziemy na swoim, to pochwalę się widokiem z okna (a mam na port i morze :) ).

A tu nasza mała panterka:

Obrazek

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

25 maja 2011, 16:41

tylko beznadzieja bo skoro nie jestesmy po slubie to komuni nie mozemy przyjac to rozumiem niech im bedzie ale wiecie co jeszcze ja z mala i chrzestnymi bede siedziala w pierwszej ławce a moj K za nami nie moze z anmi siedziec paranoja jakas mojemu K jest przykro ale co zrobic
no paranoja... a co on gorszy, ze nie moze z Wami w lawce siedziec?
Ciekawe co u nas wymysla...
Kupiliśmy mieszkanko, załatwiamy formalności i mam nadzieję, już niedługo będziemy na swoim, to pochwalę się widokiem z okna (a mam na port i morze :) ).
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Inuno, a fotka przecudowna :ico_oczko:

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

25 maja 2011, 23:19

Hejka

aga216 pisałaś o basenie:-) ja też chce iść z małym jak skończy 4 miesiąc, ja uwielbiam pływać i chce żeby on też od malutkiego umiał i nie bał się wody :-)
nie moze z anmi siedziec paranoja jakas mojemu K jest przykro ale co zrobic
ale bzdura... ach ale tak to jest z tym Kościołem... no comments

Inuno, piękna focia :ico_brawa_01:

A ja zaczęłam karmić od 2 dni sztucznym mlekiem... Możecie sobie myśleć o mnie co chcecie ale ja już miałam dość i miałam coraz mniej pokarmu. No i jak mówicie ta paranoja z jedzeniem, albo raczej z niejedzeniem ;p

Ale zła wiadomość to taka że coś mnie choroba bierze :ico_sorki: :ico_chory: gardło wysiada i katar się pojawia, a wiadomo że mleko matki w chorobie wytwarza te potrzebne przeciwciała... ale trudno, obym tylko maluszka nie zaraziła :ico_sorki: :ico_sorki:
i dziś z tego powodu Wituś śpi z moją mamą, hehe normalnie pierwszy raz od porodu prześpię sobie całą noc :ico_sorki:

byłam z małym u lekarza bo miał jeden dzień strasznie płaczliwy, darł się przy karmieniu i bardzo mało wypijał przez to, myślałam że może coś mu jest, ale kazała lekarka zrobić morfologie i wyniki ok tylko żelazo na pograniczu i teraz mu podaje w płynie.

Blanka26, ale pulasek z tego Twojego Matusia :ico_brawa_01: śliczny
i zgadzam się z Sejaną, wyglądasz pięknie :-)
mój idzie na szczepienie we wtorek i też stawiam że będzie tą 6 ważył :-) ale ja mam problem bo szczepionki zabrakło i dostać nie idzie nigdzie, a też mam skojarzoną. Ale pan w aptece się przejął i powiedział że zrobi wszystko by ją dostarczyć na czas :-D

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

26 maja 2011, 07:57

dzien dobry

Inuno gratuluje mieszkanaka i woidoku na morze...oh jak zazdroszcze a mala panterka boska :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 26-05-2011, 08:11 ]
Patrycjaaa to dobrzez ze moze to nie jest skaza bialkowa...moze na poczatek ogranicz produkty mleczne w diecie...Baragada tak zrobila i buzi jej Ali sie poprawila...trzymam kciuki :ico_sorki:

A tego ksiedza to bym osobiscie przelozyla przez kolano i tylek stlukla...zeby ojciec siedzial w drugiej lawce... :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: no nic to tylko godzinka a dziecko bedzie ochrzczone na zawsze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: niech sie K nie daje!!!

A ja jeszcze gorzej ... :ico_placzek:
juz nie wytrzymuje z mama i z M. w jednym domu....wczoraj obydwoje mnie tak wkurzyli (kazde z osobna) ze wybieglam z domu na dlugi spacer...niby bylo goracao ale wial wiatr i teraz jestem chora :ico_chory: gardlo mnie boli .kaszle i wogole starcilam glos :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: a mialam dzis miec wizyte w przedszkolu....ale wtej sytuacji musze odwolac bo i tak by mnie nie wpuscili bo tam sa dzieci -zeby ich nie zarazic...
Nie zrozumcie mnie zle ale nie moge sie juz doczekac kiedy mama pojedzie...tylko co z tego jak 2 dni pozniej przyjezdza M. siostra z dwojka dzieci... :ico_olaboga: i to calkiem prawdopodobnie na "zawsze" ...mam nadzieje ze z nami dlugo mieszkac nie bedzie...ale pewnie wlasnie to sie tak skonczy... :ico_placzek: a ja naprawde potrzebuje spokoju...bo zaczynam wariowac!!!
Dieta mnie wykancza...mimo ze sie staram jesc to nie zawsze mam czas a i ochoty czasem brak na te kozie paskudztwa... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
i teraz jeszcze ta choroba... :ico_placzek:

Bylam w czoraj z malym u lekarza -na to ropiejace oczko -kazala wziac wymaz...dzis zaniose do przychodni bo mam wizyte o 2 :45 u health visitora...ma malego zwazyc i ocenic czy mu zoltaczka przeszla juz zupelnie bo ciut jest zolty moim zdaniem

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 maja 2011, 08:21

tabogucka, oj biedna :ico_pocieszyciel: tak to czasami jest z mamami...
i zdrowka ci zycze...

my na 11 mamy wizyte u ortopedy i dowiemy sie co z nozkami :ico_oczko:

oj, jak ja marze, zeby mi kiedys P powiedzial: wyspij sie kochanie a ja dzisiaj zajme sie mala... :ico_oczko: ale chyba nie mam na co liczyc :ico_wstydzioch:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości